PGA Polska po turnieju ITC.

Reprezentacja PGA Polska wróciła z turnieju International Team Championship 2019 oraz Kongresu Confederation of Professional Golf.

International Team Championship, to międzynarodowe drużynowe mistrzostwa profesjonalnych trenerów golfa. Tegoroczne mistrzostwa zostały rozegrane na polu Penina Hotel&Golf Resort w Portugalii. Polskę reprezentowała drużyna w składzie – Max Sałuda, który pełnił rolę kapitana, Brian Messing oraz Michael O’Brien. Zostali powołani do drużyny jako najwyżej plasujący się w rankingu Order of Merit, wykwalifikowani i aktywni zawodowo trenerzy, członkowie PGA Polska.

 

 

Polacy po dwóch dniach zawodów prowadzili w kwalifikacji International Team Shield, czyli wśród mniejszych PGA (poniżej 100 członków), idąc łeb w łeb z reprezentantami Grecji. Jednak niespodziewanie w ostatni dzień zawodów drużyna ze Słowacji wyprzedziła naszych rodaków. Reprezentacja ostatecznie zakończyła turniej na 2. miejscu w tej kwalifikacji oraz na 12. pozycji w kwalifikacji ogólnej.

„Zaszczytem dla każdego z nas był występ w tak prestiżowym wydarzeniu. Choć nie po raz pierwszy uczestniczyłem w tych zawodach, to pierwszy raz byłem kapitanem drużyny. Jestem dumny z postawy Mike’a i Briana. Dali z siebie 100% i jak to w golfie bywa, zabrakło naprawdę niewiele do zwycięstwa w kategorii International Team Shield. Słowa podziękowania należą się sponsorom i partnerom tego wydarzenia oraz prezesowi PGA za organizację budżetu tego przedsięwzięcia. Za rok wrócimy jeszcze mocniejsi.” – powiedział po turnieju Max Sałuda.

Brian Messing, debiutant ITC, dodaje: “Choć nie osiągnęliśmy wyniku na jaki liczyliśmy, byłem pełen podziwu dla poziomu gry swoich kolegów z drużyny. Turniej ITC to fantastyczne wydarzenie. Kwalifikacja na te zawody powinna być celem każdego PGA Pro. Z wielką dumą mogłem reprezentować PGA Polska i chciałbym podziękować za tę możliwość oraz za wsparcie wyjazdu naszym sponsorom, partnerom oraz prezesowi PGA Polska, Jarosławowi Sroce”.

“Jak zwykle był to wielki zaszczyt móc reprezentować PGA Polska i chciałbym podziękować wszystkim sponsorom tego wyjazdu, którzy dali nam możliwość gry w tych prestiżowych zawodach. Drużyna dała z siebie wszystko i choć zabrakło nam niewiele do osiągnięcia celu, PGA Polska i wszyscy członkowie mogą być dumni z naszego wyniku. W przyszłym roku będę ponownie starał się o kwalifikację i zakończenie turnieju o oczko wyżej w Team Shield” – skomentował wyjazd Michael O’Brien.

 

 

Drużyna z Holandii w składzie Ralph Miller, Mark Reynolds i Ruben Wechgelaer zwyciężyła w kwalifikacji ogólnej. Tuż za Holendrami ze stratą 4 uderzeń ex aequo uplasowała się drużyna z Belgii, w skład której wchodzili: Didier Dykmans, Nicolas Vanhootegem, a także Guillaume Watremez oraz drużyna z Włoch w składzie Mauro Bianco, Gregory Molteni oraz Andrea Rota.

Oprócz zawodów, jak co roku, odbył się także Kongres Confederation of Professional Golf. Podczas tego wydarzenia Stowarzyszenie Instruktorów Golfa PGA Polska, już po raz drugi, reprezentował Wojciech Waśniewski, Dyrektor Edukacji oraz członek Zarządu PGA Polska. “Kongres to rewelacyjna okazja, aby poznać przedstawicieli PGA z całego świata oraz posłuchać o rozwiązaniach i projektach z sukcesem wprowadzanych w innych krajach. Ta edycja była wyjątkowa – było to pierwsze spotkanie po zmianie nazwy (z PGAs of Europe na CPG) i tym samym charakteru organizacji zrzeszającej narodowe PGA. Wszyscy delegaci byli bardzo zaangażowani w dyskusje i długie godziny spędziliśmy omawiając tematy m.in. edukacji trenerów, rozwoju golfa czy zarządzaniu krajowymi PGA” – relacjonował Wojciech Waśniewski.

Partnerami wyjazdu reprezentacji PGA Polska był sklep golfowy GOLF TEAM oraz producent odzieży LAVARD, którzy zadbali o wygląd reprezentacji podczas gry i gali na zakończenie turnieju.

Wyniki turnieju znajdują się tutaj:

 https://cpg.golf/event/international-team-championship/2019-international-team-championship/#/competition/2214178/results  

 

 

Źródło: PGA Polska

Foto: CPG, PGA Polska

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni