SG Mineral PGA Polska MG&CC 2022. Fot. Abdalla Elkhatib

Grzegorz Zieliński zwycięża w SG Mineral PGA Polska MG&CC

Zakończył się przedostatni turniej z cyklu PGA Polska Tour 2022 – SG Mineral PGA Polska MG&CC, który odbył się na polu Mazury Golf &Country Club.

 

SG Mineral PGA Polska MG&CC 2022. Fot. Abdalla Elkhatib

 

Broniąc zeszłorocznego tytułu zwycięzcą został Grzegorz Zieliński, tuż za nim ze stratą jednego uderzenia uplasował się reprezentant Litwy – Juozapas Budrikis, trzecie miejsce z wynikiem +3 wywalczył Kamil Tatarczuk.

 

SG Mineral PGA Polska MG&CC 2022. Fot. Abdalla Elkhatib

 

Grzegorz, który rok temu zwyciężał w Naterkach po raz pierwszy, powiedział po turnieju: „Bardzo cieszę się, że to właśnie na Mazurach wygrałem po raz kolejny turniej PGA Polska i dodatkowo drugi rok z z rzędu. Naterki to miejsce dla mnie wyjątkowe. To tutaj ćwierć wieku temu, w 1997 roku po raz pierwszy uderzyłem piłkę golfową. Od tamtej pory byliśmy wielodekadowymi członkami klubu w Naterkach, przyjeżdżając tam co weekend całą rodziną uczyć się i grać. To właśnie tam zagrałem swoją pierwszą siódemkę z przodu, w wieku 12 lat w mistrzostwach Polski juniorów. Tutaj szczególne podziękowania dla mojej ówczesnej trenerki Kasi Nieciak, pod której okiem przygotowywałem się wtedy ponad miesiąc. 

 

SG Mineral PGA Polska MG&CC 2022. Fot. Abdalla Elkhatib

 

W turnieju w miniony weekend byłem pewny swojej gry. Nie uzyskałem bardzo dobrych wyników, ale taki jest golf. Nie miałem szczęścia w paru momentach, a przez cały turniej mój putter był dość >chłodny< i nic nie trafiałem na greenach.

 

 

W rundzie finałowej po czterech dołkach byłem -1, ale na piątce zgubiłem piłkę i zrobiło się +1. Mój główny rywal – Jouzupas nie zaczął rundy świetnie, więc nadal miałem nad nim kontrolę. Ponieważ nie było livescoringu nie wiedziałem aż do skończenia rundy, jak grają inni. Starałem się zagrać zatem jak najlepiej i kontrolować Jouzupasa. Na szesnastce oboje zagraliśmy po birdie gdzie Joazupas był po dwóch  uderzeniach pięć metrów od dołka, na par 5. Musiałem zagrać dobry pitch, żeby trafić birdie. Na ostatnich dołkach po prostu starałem się dowieźć wynik. Udało się, z czego jestem bardzo zadowolony”.

 

SG Mineral PGA Polska MG&CC 2022. Fot. Abdalla Elkhatib

 

Juozapas tak podsumowywał swoją kolejną wizytę w Naterkach: „Gram w turniejach PGA Polska już od wielu lat. Uważam, że jest to jeden z najlepszych mini cyklów turniejowych do przygotowania się na większe wydarzenia. Pola w sezonie są bardzo różne, a stawka zawodników mocna. Wszyscy są przyjaźnie nastawieni i bardzo dziękuję sędziom i organizatorom z PGA Polska za całą ich pracę. Pole w Naterkach pasuje do mojej gry. Możesz tutaj ryzykować i zbierać tego owoce na kilku dołkach, a także zmieniać strategię w zależności od stopnia pewności siebie. Zająłem drugie miejsce, a walka z Grzegorzem była czymś co dobrze zapamiętam. Po stracie piłki na jedenastce, zrobiłem co się dało, żeby zagrać -3 na ostatnich siedmiu dołkach i wytworzyć presję na lidera. On jednak nie popełnił żadnych błędów podczas ostatnich trzech dołków i pozostawił sobie jedno uderzenie przewagi. Ogólnie jestem zadowolony z osiągniętego wyniku. Teraz czas na przygotowania do PGA Polska Championship”!

 

SG Mineral PGA Polska MG&CC 2022. Fot. Abdalla Elkhatib

 

Wśród amatorów najlepszy okazał się Andrzej Dembowski, drugie miejsce zdobył Witold Sikora, a na trzeciej pozycji uplasował się junior z Czech – Daniel Uncovsky.

 

SG Mineral PGA Polska MG&CC 2022. Fot. Abdalla Elkhatib

 

Tradycyjnie turniej główny poprzedziły drużynowe rozgrywki ProAm, w których zwyciężyła drużyna pod przewodnictwem Kuby Piotrowskiego, w skład której wchodzili Dominika Kamińska, Beata Lis-Mierzejewska i Andrzej Mierzejewski.

 

 

Drugie miejsce zdobyli Mark Bednarczyk, Wojciech Witczak, Jakub Bojanowski i Robert Karłowicz. Na trzeciej pozycji uplasowali się Grzegorz Zieliński, Marta Karnyska-Trypens, Józef Trypens-Lewandowski i Piotr Trypens.

 

SG Mineral PGA Polska MG&CC 2022. Fot. Abdalla Elkhatib

 

Niezwykłym wyczynem popisał się w sobotę Martin Hejger, który trafił na siódmym dołku hole-in-one! Pytany o olkoliczności i który to był jego hole in one, depeszował: „Grałem dobrze do tej pory, robiąc same pary. Wiedziałem, że miałem dobrą kontrolę nad żelazami więc próbowałem celować na flagę, kiedy tylko mogłem. Siódmy dołek tego dnia liczył sobie 165 metrów, co postawiło mnie przed wyborem między siódemką, a szóstką żelazem. Wybrałem dłuższe żelazo bo wiatr był zmienny i nie chciałem nadać piłce za dużo rotacji i uderzyć za wysoko. Wybrałem łagodny swing na 80% prosto na flagę. Trafiłem idealnie, lot był perfekcyjny, ale trochę obawiałem się, że trafiłem za dobrze i piłka poleci za daleko. Spadła metr przed dołkiem, jeden mały hop i wpadła do dołka. 😁 Nie wierzyłem na początku, myślałem że piłka schowała się za jakimś wzniesieniem, ale jednak była w dołku. To Super uczucie trafić idealny strzał, a nawet lepiej jeśli taki był plan. To mój piąty hole in one, drugi w turnieju. Ten pierwszy turniejowy trafiłem w 2015 roku na szóstce w Gradi Golf Club, na… dołku Par 4″.

 

SG Mineral PGA Polska MG&CC 2022. Fot. Strzały na fairwayu

 

Partnerem strategicznym PGA Polska jest Land Rover. Partnerami wspierającym: Ergo Hestia, Dr Irena Eris, Travel&Action, Panattoni, Invest Komfort, GolfTeam, Srixon, Studio Gwiaździsta 5 i Chroń Pesel. Golf Channel Polska jest patronem medialnym PGA Polska.

 

SG Mineral PGA Polska MG&CC 2022. Fot. Abdalla Elkhatib

 

Wyniki Turnieju Głównego znajdują się TUTAJ
Wyniki ProAm znajdują się TUTAJ

 

Zdjęcia: Abdalla Elkhatib i Strzały na fairwayu

 

Informacje: PGA Polska

Cytaty i redakcja: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni