Mazury Golf & Country Club. Fot. Jarosław Gaszyński – FotoJaga

SG Mineral PGA Polska MG&CC 2022

W piątek, 12 sierpnia na polu Mazury Golf & Country Club, rozpoczyna się przedostatni turniej z serii PGA Polska Tour – SG Mineral PGA Polska MG&CC 2022.
Podsumowanie: golfchannel.pl/?news=pga-polska-mgcc-2022
www.golfbox.dk/leaderboard
www.golfbox.dk/livescoring/proam

Mazury Golf & Country Club to ośrodek golfowy zlokalizowany w sercu Warmii i Mazur wśród malowniczych lasów i jezior – takich jak jezioro Naterskie a także jezioro Wulpińskie. Zaledwie dwie godziny drogi od Gdańska i Warszawy, a dziesięć minut od Olsztyna.

Projekt pola klasy mistrzowskiej został wykonany przez najstarszą na świecie firmę architektów pól golfowych – Hawtree Ltd. z Wielkiej Brytanii z Martinem Hawtree na czele. Różnorodność ukształtowania terenu pola MG&CC oraz jego nietuzinkowa lokalizacja sprawiają, iż jest ono niezwykle interesujące dla graczy – zarówno tych bardziej doświadczonych jak i początkujących. Pole jest znakomicie dostosowane do poziomu oraz zaawansowania graczy. Dzięki licznym naturalnym i sztucznym przeszkodom pole golfowe w Naterkach należy do najciekawszych lokalizacji w Polsce.

 

 

Tradycyjnie podczas pierwszego dnia zawodów odbędzie się Pro-Am, w trakcie którego zawodowcy połączą siły z amatorami. Podczas dwóch kolejnych dni odbędzie się turniej główny o charakterze typowo sportowym, w którym amatorzy i Pro będą rywalizować w oddzielnych kategoriach. Niezmiennie amatorzy zmierzą się w formacie Stroke Play brutto oraz Stroke Play netto. Nie zapomniano również o nagrodach dla najlepszej kobiety i najlepszego juniora.

 

 

Podczas turnieju Pro-Am odbędą się konkursy nearest to the pin oraz longest drive. Partnerem strategicznym PGA Polska jest Land Rover.

 

Rejestracja znajduje się tutaj: https://bit.ly/3673ZHg

 

Drużyny na Pro-Am należy zgłaszać mailowo, jednak mailowe zgłoszenie drużyny nie jest jednoznaczne z rejestracją zawodnika. Każdy zawodnik ma obowiązek zarejestrować się indywidualnie poprzez stronę Golfbox.

 

Zapraszamy do zapisów!

 

 

W tegorocznym cyklu, już po raz siódmy, amatorzy będę mieli szanse rywalizować w dodatkowej klasyfikacji generalnej. Podczas każdego turnieju z serii PGA Polska Tour będą oni walczyć w oddzielnym rankingu, a zwycięzca otrzyma wyjazd na Finally Together do Turcji, który odbędzie się pod koniec listopada.

 

 

Pula nagród wyniesie 20 000 złotych. Nagroda dla zawodowców za pierwsze miejsce wyniesie 3600 PLN, dla amatorów PGA Polska wraz z partnerami przygotowała wyjątkowe nagrody rzeczowe. Oprócz tego przewidziane jest wiele atrakcji oraz dodatkowych konkursów.

 

 

*

Rok temu z wynikiem -36 (!), w turnieju Pro-Am zwyciężyła, drużyna Michała Guzowskiego, w składzie Mirosław Brańka, Daniel Hiller, Łukasz Nowatkowski, uzyskując wynik -36. Na drugim miejscu ze stratą dziesięciu uderzeń do zwycięzców uplasowali się Brian Messing, Aneta Mościcka, Kamil Mianowski i Artur Waliszewski. Trzecie miejsce z wynikiem -22 zdobyli Martin Hejger, Zbigniew Kozłowski i Krzysztof Zdeb.

Wyniki: https://bit.ly/37b33yB

 

 

W turnieju głównym, z wynikiem -2, triumfował Grzegorz Zieliński. Było to jego pierwsze zawodowe zwycięstwo, akurat w Mazury Golf & Country Club, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki golfowe!

 

Relacja: golfchannel.pl/?news=po-ipo

 

Wyniki: TUTAJ

 

Grzegorz Zieliński. Fot: Shots on the fairway

 

Źródło: Angie Eratowska/PGA Polska

Zdjęcie główne: Jarosław Gaszyński – FotoJaga

Zdjęcia i redakcja: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni