Adrian Meronk. PGA Polska Championship 2021. Fot. Kasia Nieciak

Adrian Meronk mistrzem PGA Polska Championship!

Na Lisiej Polanie rywalizowano w finałowym turniej Alior Bank PGA Polska Tour z cyklu Alior Bank PGA Polska Tour. Tradycyjnie w piątek odbył się turniej ProAm, a rywalizacja w turnieju głównym potrwała do poniedziałku. W turnieju zwyciężył polski rodzynek na European Tour, członek PGA Polska, reprezentujący Toya Golf Club – Adrian Meronk!

 

WYNIKI TURNIEJU GŁÓWNEGO

 

FINAŁ 

 

Po nieco słabszej niedzieli w poniedziałek Adrian wrócił do swojej klasycznej gry i po trafieniu sześciu birdie i rundzie 69 zwyciężył z wynikiem -5,  z przewagą sześciu uderzeń nad najbliższymi rywalami.

 

Na dwóch pierwszych dołkach poniedziałkowego finału Adrian puttował na birdie z dwóch i półtora metra, jednak w obu przypadkach piłka otarła się o dołek i postanowiła do niego nie wpadać.

Gorąco było na ósemce, par 5. Po zagraniu w lewy rough, drugie uderzenie poleciało w bliżej nieokreślonym kierunku, najprawdopodobniej gdzieś w lewo. Nikt nie widział tej piłki! Piłka prowizoryczna również powędrowała w lewo. Nie udało się znaleźć piłki oryginalnej, a piłka prowizoryczna leżała w mało ciekawym położeniu, w gęstym roughie. Z tego miejsca Adrian wykonał genialny pitch pod flagę, z około pięćdziesięciu metrów, skąd  trafił putta z około dwóch metrów, na bardzo dobrego bogeya.

 

Z Wentworth na Lisią, z Lisiej do St. Andrews …

Adrian Meronk dynamicznie przemieszcza się po świecie. Z Crans Montana teleportował się do Rzymu, gdzie zajął fantastyczne drugie miejsce w Italian Open, następnie zajrzał do Wentworth i przybył na Lisią Polanę. Teraz spokojnie obejrzy Ryder Cup w Polsce i przeniesie się do Szkocji, na Alfred Dunhill Links Championship, który rozpocznie się już w czwartek, 30 września, na polach Old Course St. Andrews, Carnoustie & Kingsbarns!

Zarówno Giedrius Mackelis (+1) i Mateusz Jędrzejczyk (+3), grający razem z Adrianem w finałowym flighcie, zapisali w poniedziałek po 75 uderzeń, co było ich najsłabszymi rundami w trzydniowym turnieju.

 

W przypadku świetnego juniora z Litwy oznaczało to spadek na miejsce T2, z pozycji współlidera. Mateusz spadł na miejsce czwarte, z trzeciej pozycji zajmowanej przed finałem.

 

Zaciekle atakował Oskar Zaborowski (+1), który po rundzie 72, zawierającej cztery birdie, ukończył turniej na miejscu drugim – dzielonym z Litwinem.

 

Piąty był Czech – Tadeas Sedlacek (+5), szósty Grzegorz Zieliński (+7), a ósmy Max Sałuda (+8).

Zwycięzcą rankingu Order of Merit cyklu Alior Bank PGA Polska Tour został Grzegorz Zieliński.

 

Grzegorz zepchnął z pozycji lidera Kamila Tatarczuka. I Kamil i Grzegorz wygrali w tym roku po raz pierwszy w turniejach zawodowych. Grzegorz triumfował w Mazury Golf & Country Club, w turnieju Inter Parts Open, a Kamil w Gradi Invitational.

 

 

Nagrody dla najlepszych amatorek i amatorów:

 

W klasyfikacji stroke play netto

3. miejsce zajął – Wojciech Koperski +1

2. miejsce  – Jacek Piłko -7

1. miejsce  – Daniel Hiller -11

 

W klasyfikacji stroke play brutto

3. miejsce zajął – David Shinto +19

2. miejsce  – Stefans Spruzs +18

1. miejsce  – Giedrius Mackelis PAR

 

Najlepsza kobieta brutto – Dominika Gradecka

Najlepsza kobieta netto – Nina Wojtczak

 

Najlepszy junior brutto  – Franciszek Dudek

Najlepszy junior netto – Max Van der Toolen

 

Nagrodę w klasyfikacji generalnej amatorów brutto ufundowaną przez Travel&Action – udział w zagranicznym finale Golf Business League zdobył –  Łukasz Nowatkowski. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zdobył – Grzegorz Duszyński.

 

Podium w klasyfikacji Pro:

3. miejsce zajął – Mateusz Jędrzejczyk +3
2. miejsce – Oskar Zaborowski PAR
1. miejsce – Adrian Meronk -5

 

 

Gratulujemy!

 

RUNDA DRUGA

To była bardzo emocjonująca niedziela na Lisiej Polanie – prawdziwy 'moving day’. W drugiej rundzie PGA Polska Championship atakował zaciekle 14 – letni, rewelacyjny Litwin – Giedrius Mackelis, atakował Mateusz ‘Borsuk’ Jędrzejczyk, Adrian Meronk po świetnej sobotniej rundzie 67, tym razem delikatnie zwolnił.

Na karcie wyników Adriana pojawiły się trzy birdie oraz cztery bogeye i ‘double’ – po ułańskim ataku na krótkiej szóstce, par 4, zakończonym zgubieniem piłki. Odbijającą się piłkę widział dość dobrze z tee ‘Borsuk’, jednak ostatecznie nie udało się jej znaleźć. Ukryła się gdzieś w wysokiej trawie, blisko granicy pola po prawej stronie lub wpadła pod którąś z okolicznych choinek.

Na osiemnastce Adrian mógł zakończyć dzień widowiskowym birdie – po tym jak chippując z fringe’u przed greenem, o mały włos nie trafił do dołka. Zamiast tego piłka otarła się o krawędź, zatrzymała tuż obok niej, a Adrian zakończył dzień z wynikiem 75.

Imponująco grał tego dnia młodziutki Mackelis, który wytrzymał presję grupy finałowej, z graczem European Tour w składzie i pokonał tego dnia Adriana trzema uderzeniami, odrabiając całą stratę z piątku. Litwin, którego caddym jest jego tata, zagrał w niedzielę 72 uderzenia, notując po drodze trzy birdie i trzy bogeye.

Jedno uderzenie więcej od rundy dnia Litwina zagrał Mateusz Jędrzejczyk, który ustrzelił trzy birdie, dwa bogeye i doubla. Na jedenastce par 5 ‘Borsuk’ , podobnie jak Adrian znany z nieprawdopodobnie długich uderzeń, również wyciągnął drivera, nazwanego pieszczotliwie na cześć shaftu – 'Hazardusem’ i również grał nad wodą.

Praktycznie wyskoczył tam z butów, czego efektem była nieprawdopodobna wręcz rakieta, na sam środek fairwaya, dłuższa od zagrania Meronka o jakieś dwadzieścia metrów, który był około trzydzieści metrów za wodą.

Trzeci wynik dnia 74 zanotowali: Tadeas Sedlacek i Oskar Zaborowski, któremu szyki tego dnia bardzo popsuł ‘triple bogey’ na trzynastce.

 

Sytuacja przed poniedziałkowym finałem jest następująca. W ostatniej grupie, od 9.50, zagrają liderzy: Adrian Meronk i Mackelis Giedrius (-2) oraz zajmujący trzecią pozycję Mateusz Jędrzejczyk (PAR).

W przedostatniej grupie, o 9.40 wystąpią: Oskar Zaborowski (+1), Tadeas Sedlacek (+3) i Grzegorz Zieliński (+5)

O 9.30 wyruszą w bój: Juozapas Budrikis (+6), Brian Messing (+7) i Max Sałuda (+8).

Przed nimi wybiegnie ekipa w składzie: Dominika Gradecka (+9), Franek Dudek (+12) i Michał Guzowski (+13)

 

Zapraszamy do kibicowania bezpośrednio na Lisiej Polanie!

 

 

TEE TIMES na poniedziałkową rundę finałową: 

Brak opisu.

RUNDA PIERWSZA

Liderem po pierwszym dniu turnieju głównego został Adrian Meronk. Po rundzie 67 prowadzi on z trzema uderzeniami przewagi nad legitymującym się handicapem +1,5 świetnym litwińskim amatorem – Mackelisem Giedriusem, który zakończył dzień wynikiem -2. Trzecim miejsce dzielą się członkowie PGA Polska – Mateusz „Borsuk” Jędrzejczyk i Oskar Zaborowski, którzy zanotowali rundę 71. Miejsce piąte z wynikiem 72 okupuje Czech Tadeas Sedlacek.

Po bogeyu na pierwszym dołku, Adrian dość szybko się rozpędził, trafiając eagla na piątce i pięć birdie na dołkach: 8,9,10,11,14. Ostatni bogey przydarzył się na siódemce par 3, po nietrafieniu pierwszym uderzeniem na green.

 

Adrian rozegrał sentymentalną pierwszą rundę, występując w piątek razem z Mike’m O’Brianem, który był trenerem Kadry Narodowej z czasów, w których reprezentował ją również Adrian.

 

 

Polska drużyna dobrze prezentowała się w Eisenhower Trophy, występując tam w latach 2012, 2014 i 2016. W 2012 roku Adrian zajął tam indywidualnie miejsce siódme. Cztery lata później był trzeci, a drużyna w składzie Jakub Dymecki, Mateusz Gradecki i Adrian Meronk – ósma.

 

 

Jak informują naoczni świadkowie Adrian, zarówno w piątek i sobotę, grał za wodę z tee na jedenastym dołku par 5, przebijając ją zwykle o około 30 metrów. Ci, którzy znają pole na Lisiej dobrze wiedzą, że z białych tee, oznacza to 'dość’ długi drive.

W niedzielę runda druga. Adrian rozpoczyna grę o 10.10, występując razem z Mateuszem Jędrzejczykiem i Mackelisem Giedriusem.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ALIOR Private Banking PGA POLSKA Alior Bank PGA Polska Tour 2021 TEE1 PGAPolska Championship R2 Piłko 08:30 Sebastian Stanislaw 08:40 Wyrzykowski Jarzyna Gaebelein Chojnicki TEE10 Mariusz Makowski 08:30 SZYMON Jakub 08:40 Patryk Stefans 08:50 Mroczek Jabłoński Bobinski Kędzierski 09:00 Wojtczak 08:50 Mirosław Włodzimierz 09:00 Michał 09:10 Jacek Kubiak Guzowski Gazecki Sławek Krzysztof 09:10 09:20 Sławomir Mateusz Marszałek Pzeździecki Uchański Pawliński Kniaginin Tatarczuk Wojciech 09:20 Dominika Marcin Kaleta Bartkowiak Nowatkowski 09:40 Bogusz 09:30 Franciszek Tomasz Franek 09:50 09:40 Czemier Wołonciej Majszyk Messing Dudek Zielinski Budrikis Juozapas 10:00 Grzegorz 09:50 Waldemar Paturej Oskar Mateusz 10:10 Giedrius Adrian 111 10:00 Zaborowski drzejczyk”

 

Kibice mile widziani! Kibicujemy!

 

 

Pro-Am

Z wynikiem -23 w turnieju Pro-Am zwyciężyła drużyna Darka Bobińskiego. Druga była ekipa Juozapasa Budrikisa (-18), a trzecia Michała Guzowskiego (-17).

 

WYNIKI PRO-AM

 

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1439120535665979394?s=20

Brak opisu.

WYNIKI TURNIEJU GŁÓWNEGO

Zdjęcia z finału: Shots on the fairway

 

Napisała i fotografowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni