Zdjęcie: Robert Laberge/Getty Images

Pettersen prowadzi jednym uderzeniem, druga runda na ANA niezakończona

RANCHO MIRAGE, Calif. – Suzann Pettersen ustawiała tempo w zawieszonej, drugiej rundzie ANA Inspiration w piątek na Mission Hills Country Club.

Pettersen zagrała -3 (69), co dało jej wynik -7 w całym turnieju, zanim gra została wstrzymana z powodu ciemności. Jest na dobrej drodze by wygrać swój trzeci turniej Wielkiego Szlema. Pettersen jest jedno uderzenie przed Inbee Park (69), Cristie Kerr (71), Minjee Lee (68) oraz Nelly Kordą (69).

Pięćdziesiąt sześć zawodniczek znajdowało się jeszcze na polu, gdy LPGA wstrzymało grę. Wznowienie gry jest zaplanowane na 7:15 lokalnego czasu w sobotę. Pierwsza runda została zatrzymana z powodu bardzo silnego wiatru.

Park jest w pozycji, z której może starać się o swoje ósme zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema, bez względu na nienajlepszą grę putterem. Była na prowadzeniu, do czasu dwóch z rzędu bogeyów na zamykających dołkach.

„To był dla mnie koszmar na greenach”, powiedziała Park.

Najlepiej puttująca w kobiecym golfie zagrała w piątek 30 puttów, pomimo tego, że na szóstym dołku trafiła 9-żelazo na eagle ze 118 metrów. W pierwszej rundzie Park zrobiła 31 puttów.

Pierwsza w rankingu Rolex, Lydia Ko (70), oraz druga, Ariya Jutanugarn (70), obie są jedynie trzy uderzenia za liderką.

Michelle Wie ukończyła tylko osiem dołków w drugiej rundzie. W tym dniu zagrała -2, a w całym turnieju -6, jedynie jedno uderzenie za liderką.

Lucy Li, 14 letnia amatorka, również zagrała jedynie osiem dołków w drugiej rundzie. Tego dnia zagrała równo z par, a w całym turnieju ma wynik -1.

Autor: Randall Mell; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni