Fot. Shots on the Fairway

Alex Pedryc debiutuje w Junior Orange Bowl!

Tuż po rozpoczęciu nowego roku na Florydzie odbędzie się Junior Orange Bowl International Golf Championship, w którym wystąpi Alejandro Pedryc. Turniej jest częścią dużego corocznego przedsięwzięcia – międzynarodowego festiwalu sportu i sztuki dla dzieci i młodzieży z całego świata.

Rywalizacja odbędzie się na polu Biltmore Golf Course w Coral Gables na Florydzie. W 56 edycji zawodów wystartuje 41 zawodniczek oraz 53 zawodników poniżej 18 roku życia z 38 państw.

Livescoring Tutaj

 

Dla 16-letniego Alejandro Pedryca będzie to pierwszy występ w Junior Orange Bowl. Natomiast Polska miała już w poprzednich latach swoich reprezentantów: w 2011 r. na Florydzie startował Adrian Meronk, a rok później udział wzięli Marianna Duczmal, Jan Szmidt i Mateusz Gradecki. I to do tego ostatniego zawodnika należy najlepszy (5 miejsce) rezultat uzyskany dotychczas przez Polaków biorących udział w tym turnieju, uznawanym za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Na tee startowym w Coral Gables pojawili się także Martyna Mierzwa (2009) oraz Mateusz Jędrzejczyk (2007).

Zawody w ramach Junior Orange Bowl Golf Championship rozgrywane są na Florydzie od 1964 roku. Golfowy turniej uznawany jest niejako za przepustkę do wielkiej kariery. W 1991 roku triumfował tutaj Tiger Woods, a rywalizowali w nim również Matt Kuchar, Sergio Garcia i Lexi Thompson.

Poza golfem, w ramach the Junior Orange Bowl Youth Festival, uznawanego za największy międzynarodowy młodzieżowy festiwal sportu i sztuki, rozgrywane są m.in. zawody koszykarskie, tenisowe i biegi przełajowe.

Więcej o Junior Orange Bowl na oficjalnej stronieFacebooku oraz Twitterze

 

Źródło: PZG

Fot. Shots on the Fairway

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni