Alejandro Pedryc. Fot. Strzały na fairwayu

Alejandro Pedryc w European Amateur Championship

Wygrał po kolei: mistrzostwa Polski match play, mistrzostwa Polski stroke play i Przesiep Open. Teraz zagra w mistrzostwach Europy. Reprezentant Sobienie Królewskie G&CC – Alejandro Pedryc rozpocznie w środę o godzinie 9.34 rywalizację w European Amateur Championship.

 

www.ega-golf.ch/content/european-amateur-championship/leaderboard

Gospodarzem tegorocznej edycji mistrzostw Europy mężczyzn jest hiszpański Parador de El Saler, koło Walencji.

Pole bardzo fajne, zbudowane w 1968 roku, według rankingów jedno z dziesięciu najlepszych w kontynentalnej Europie. Nie wiem, czy aż tak dobre, ale z pewnością jego layout jest bardzo ładny. Kilka dołków nad morzem, reszta w nieco leśnym klimacie. Można grać na wiele różnych sposobów – zarówno defensywnie, jak i agresywnie. Każdy dołek daje wiele opcji. Pogoda dobra, choć ciepło i dużo wilgotność sprawiają, że trzeba uważać na to, aby ręce się nie ślizgały” – depeszował aktualny mistrz Polski zarówno stroke play, jak i match play.

Wśród rywali oczywiście europejska czołówka.

Dużo osób znam z innych turniejów, ale jest tutaj też czterech czy nawet pięciu kolegów z mojej drużyny akademickiej, co pozwala mi się jeszcze lepiej tutaj poczuć. Zresztą urodziłem się w Hiszpanii, mówię po hiszpańsku, czuje się tutaj jak w domu” – opowiadał.

Pytany o oczekiwania podkreślił, że trudno stawiać konkretne cele, ale forma sprzyja.

Czuję, że z ostatnich turniejów MP przywożę dobrą formę. Moja gra była solidna, więc i tu będę grał swoje. Jeśli będę blisko prowadzenia to zaryzykuję nieco bardziej agresywną grę. Czołówka jest w zasięgu” – mówił.

W ubiegłym roku, gdy czempionat Starego Kontynentu odbywał się we Francji, Pedryc zajął dzielone 29. miejsce, finiszując z wynikiem -4. Triumfował Duńczyk Christoffer Bring, który cztery dni gry w Golf de Medoc zakończył z wynikiem -20.

 

Livescoring TUTAJ

Źródło: PZG

Fot. Strzały na fairwayu

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni