Alejandro Pedryc. Przesiep Open 2017 Fot. Kasia Nieciak

Pedryc w R&A The Amateur Championship

W poniedziałek rano Alejandro Pedryc, reprezentujący Sobienie Królewskie, wystartował w prestiżowym R&A The Amateur Championship. Turniej odbywa się na dwóch polach Hillside GC i Southport & Ainsdale GC.

 

Livescoring TUTAJ

 

Członek kadry, student Missisipi State University pierwszą rundę zagrał po południu, a osiemnastkę zakończył z dwoma uderzeniami powyżej par pola, kończąc dzień na dzielonej 170. pozycji. We wtorek Polak rozpoczął o godz. 10:01 (11:01 czasu polskiego), ponownie we flighcie z Australijczykiem Joshuą Greerem i Szwedem Adamem Wallinem. Zakończył dzień świetną rundą 67, dającą mu łączny wynik -3 i awans do fazy meczowej!

The Amateur Championship składa się z dwóch rund stroke play, następnie 44 najlepszych graczy przechodzi do fazy match play. Cut był na poziomie -2.  Z wynikiem -11 liderem po fazie stroke play został Południowoafrykańczyk  Ben Van Wyk. Alejandro plasował się na pozycji T40. Pierwszym meczem Polaka będzie środowy pojedynek z Hiszpanem o śpiewnym nazwisku Jose Luis Ballester Barrio. Mecz rozpoczyna się o 9.57 polskiego czasu.

Zaledwie kilka dni temu trofeum The Womens Amateur Championship podniosła Niemka Chiara Horder, prywatnie partnerka Alejandro. W finale pokonała Amerykankę Annabelle Pancake 7&6.

 

Źródło: PZG/M. Kuna + www.randa.org

Zdęcia: Kasia Nieciak, Przesiep Open 2017 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni