Jon Rahm i Patrick Cantlay. 3 round of The Memorial golf tournament at Muirfield Village Golf Club in Dublin, Ohio, USA, 05 June 2021. June. EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

Patrick Cantlay zwycięża w The Memorial Tournament

To był dziwny The Memorial Tournament. Jon Rahm prowadził sześcioma uderzeniami przed finałową rundą turnieju, którego gospodarzem jest sam Jack Nicklaus. Zwyciężył Patrick Cantlay, pokonując w dogrywce Collina Morikawę. Rahmbo mógł tylko oglądać to na ekranie telewizora.

Gdyby Jon Rahm mógł grać w niedzielę, już runda 76 dałaby mu zwycięstwo. Oczywiście to tylko snucie wizji, na podstawie końcowych rezultatów…

Uczestnicy niedzielnej dogrywki – Patrick Cantlay i Collin Morikawa zakończyli turniej z rezultatem -13. Rahm był -18 po trzech rundach! Wszystko wskazywało na to, ze zdominował rywalizację w Muirfield Village Golf Club i zdobędzie swoje szóste trofeum PGA TOUR. Dałoby to mu przybliżenie się do ponownego stania się najlepszym golfistą świata. Po raz pierwszy osiągnął ten status rok temu, po swojej wygranej w … The Memorial Tournament, kiedy to został drugim hiszpańskim liderem rankingu światowego – pierwszym od czasu legendarnego pięciokrotnego zwycięzcy wielkoszlemowego – Severiano Ballesterosa!

Rahmbo NIE zagrał w niedzielę. W sobotę dowiedział się, że jego drugie badanie na obecność koronawirusa jest pozytywne. Zgodnie z polisą PGA TOUR musiał natychmiast wycofać się z turnieju. Rahm był testowany, ponieważ ktoś z jego otoczenia okazał się zakażony. To oznaczało, że musiał testować się codziennie. Testy od poniedziałku do piątku były negatywne. W sobotę ta sytuacja uległa drastycznej zmianie.

Wcześniej z powodu Covid – 19 zawodnicy musieli wycofywać się z turniejów PGA TOUR tylko trzy razy. Nick Watney podczas RBC Heritage w czerwcu ubiegłego roku, Denny McCarthy w trakcie Travelers Championship  i Branden Grace z Barracuda Championship. Z tych trzech przypadków tylko Grace liczył się w walce o zwycięstwo. Ciężar gatunkowy turnieju oraz sytuacja turniejowa nie była nawet w przybliżeniu taka jak podczas The Memorial. Wszystko to na jedenaście dni przed U.S.Open na Torrey Pines, na który przypomnijmy zakwalifikował się jego kolega z Arnold Palmer CupAdrian Meronk.

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1401892949512818692?s=20

Co dalej?

Przyszłość nie jest jasna. Jon Rahm musi poddać się 10-dniowej kwarantannie – chyba, że będzie miał negatywne wyniki testów dwa razy z rzędu, w przynajmniej 24 – godzinnym odstępie czasowym. Jakkolwiek się to zakończy sobota nie była najszczęśliwszym dniem w życiu Hiszpana. Mimo wszystko jego reakcja na całą sytuację pokazała jak dużą klasę posiada jako człowiek i jako sportowiec.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Blue Yonder I'M VERY DISAPPOINTED IN HAVING TO WITHDRAW FROM THE MEMORIAL TOURNAMENT. THIS IS ONE OF THOSE THINGS THAT HAPPENS IN LIFE, ONE OF THOSE MOMENTS WHERE HOW WE RESPOND TO A SETBACK DEFINES US AS PEOPLE. I'M VERY THANKFUL THAT MY FAMILY AND ARE ALL OK. WILL TAKE ALL OF THE NECESSARY PRECAUTIONS TO BE SAFE AND HEALTHY, AND LOOK FORWARD To RETURNING To THE GOLF COURSE AS SOON AS POSSIBLE. THANK YOU TO ALL OF THE FANS FOR THEIR SUPPORT AND I'M LOOKING FORWARD TO WATCHING THE SHOWDOWN TOMORROW AFTERNOON WITH YOU ALL. " JONRAHM RAHM”

Na pierwszym dołku dogrywki zwyciężył 29-letni  Patrick Cantlay, pokonując mistrza PGA Championship, 24 – letniego Collina Morikawę. Trzecie miejsce w turnieju zajął finalista WGC-Dell Technologies Match Play, 24-letni Scottie Scheffler, tracąc do liderów dwa uderzenia.

Patrick zwyciężył w Memorial Tournament, po raz drugi w swojej karierze. Gratulował mu ponownie gospodarz turnieju, posiadacz osiemnastu trofeów wielkoszlemowych – Jack Nicklaus.

Była to już czwarta wygrana PGA TOUR niegdyś najlepszego amatora świata i swego czasu rekordzisty w liczbie tygodni na czele rankingu amatorskiego – WAGR, którą to pozycję zajmował w sumie 54 tygodnie. Warto dodać, że tym który pobił tamten rekord Cantleya był właśnie Jon Rahm, z 60 tygodniami na pierwszej pozycji.

*

W tym tygodniu przenosimy się na wyjątkowy turnieju European Tour – Scandinavian Mixed Hosted by Henrik & Annika. 

PGA TOUR wędruje z kolei na zupełnie nowy turniej w kalendarzu – Palmetto Championship at Congaree. 

Scandinavian Mixed Hosted by Henrik & Annika i Palmetto Championship at Congaree w Golf Channel Polska

Czwartek i piątek:

 Scandinavian Mixed  – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 21:00

 Palmetto Championship  – runda 1 i 2 (LIVE) 21:00 – 00:00

Sobota: ZMIANA! 

Scandinavian Mixed  – runda 3 (LIVE) 10:00 – 14:00 wcześniejsza transmisja z powodu prognoz burzowych 

Palmetto Championship – runda 3 (LIVE) 21:00 – 00:00

Niedziela:

 Scandinavian Mixed  – runda 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

Palmetto Championship – runda 4 (LIVE) 21:00 – 00:00

Komentuje: Jacek Person.

 

Zapraszamy na oba z nich, a w przyszłym tygodniu wspólnie emocjonować będziemy się transmisjami z U.S. Open, z udziałem Adriana Meronka. 

We wtorek, o 20.00 zapraszamy na PREMIEROWE podsumowanie elektryzujących wydarzeń z Muirfield Village Golf Club.

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni