Adrian Otaegui. DP World Tour Championship. Dubai. 2018. EPA/ALI HAIDER Dostawca: PAP/EPA.

Otaegui triumfuje w Szkocji, a Kokrak w Las Vegas

Hiszpan Adrian Otaegui zwyciężył w St. Andrews, a Jason Kokrak w Las Vegas triumfował po raz pierwszy na PGA TOUR. Adrian Meronk zajął w Szkocji miejsce 51 i już teleportuje się do słonecznej Italii.  

***

Hiszpan Adrian Otaegui zwyciężył w St. Andrews, zdobywając swoje trzecie trofeum European Tour. 30 – latek rozpoczął i zakończył turniej dwiema najlepszymi rundami Scottish Championship presented by AXA – 62 i 63  i zwyciężył z czterema uderzeniami przewagi nad liderem po 54 dołkach – Anglikiem Mattem Wallacem.

 

 

Po fantastycznej rundzie finałowej, zawierającej tylko jednego bogeya, Adrian z niesamowitym rezultatem -23,  zwyciężył w swoim pierwszym 72-dołkowym turnieju stroke play, po wcześniejszych wygranych w Saltire Energy Paul Lawrie Match Play i The Belgian Knockout, Wyczekiwanie na trzecią wygraną zajęło mu 833 dni, od triumfu w Belgii w maju 2018 roku.

Otaegui przystępował do niedzielnej rozgrywki z czterema uderzeniami deficytu do Anglika, ale osiem birdie na ostatnich 14 dołkach zdecydowanie zatrzęsło klasyfikacją. Wallace (-19) rozegrał swoją najsłabszą rundę w turnieju, zajął drugie miejsce i jego oczekiwanie na piątą wygraną European Tour, pierwszą od triumfu w turnieju Made in Denmark w 2018 roku, wciąż trwa.

Na trzecim miejscu uplasował się triumfator Aberdeen Standard Investments Scottish Open – Aaron Rai (-17), który po rozczarowującej rundzie 72 w sobotę, zaatakował w niedzielę świetną rundą 66, pozbawioną nawet jednego bogeya.

 

 

Adrian Meronk mocno rozpoczął swoją batalię, plasując się po każdej z dwóch pierwszych rund 68 i 70 w pierwszej dwudziestce. Dwa następne dni nie pozwoliły utrzymać tej tendencji i po kolejnych rundach 72 i 74 spadł on na miejsce T51.

 

Występujący z Adrianem po raz pierwszy caddy Stuart Beck tak podsumowuje ich pierwszy wspólny turniej: „Reasumując to był dobry tydzień mimo tego, że Adrian będzie rozczarowany z rezultatów podczas weekendu –  trzeba wciągnąć pozytywy z całego tygodnia. Znam Adriana trochę od ponad roku, kiedy po raz pierwszy widziałem go grającego w turnieju Challenge Tour. Jego gra zrobiła wtedy na mnie duże wrażenie. Od tego czasu jeszcze bardziej się rozwinął i zrobił wielkie postępy. To bardzo silny gracz i ma niesamowity potencjał. Myślę, że pracowaliśmy w Szkocji całkiem dobrze razem – zwłaszcza jak na pierwszy raz. Trzymaliśmy się dobrego planu gry. Osobiście uważam, że jego nastawienie było świetne, nawet wtedy, kiedy sprawy nie szły w dobrym kierunku. Był cały czas skupiony i parł do przodu. Współpraca w zespole była dobra, zwłaszcza w dziedzinie wyboru ironów i na greenach. Nie mam wątpliwości, że przed nim wiele sukcesów i że będzie miał wiele okazji do zwycięstwa”.

Relacja dzień po dniu ze Scottish Championship jest TUTAJ

 

 

European Tour opuszcza już wyspy brytyjskie i przenosi się do kontynentalnej Europy, gdzie najpierw rozegrany zostanie turniej we Włoszech – Italian Open, a następnie dwa na Cyprze. Adrian powinien wystąpić we wszystkich tych trzech turniejach.

 

 

***

 

W Las Vegas, na jedynym w swoim rodzaju Shadow Creek Golf Course zwyciężył Jason Kokrak, po raz pierwszy triumfując na PGA Tour. 

 

https://twitter.com/PGATOUR/status/1318009422958952448?s=20

 

35 – letni Jason miał już na swoim koncie aż sześć profesjonalnych wygranych, dwa na drugoligowym Nationwide Tour i cztery w satelitarnej lidze eGolf Professional Tour. Na pierwszy triumf PGA TOUR musiał czekać aż przez całe 233 turnieje.

To była dopiero czwarta edycja tego turnieju, który w tym roku, ze względu na pandemię, rozgrywany był po raz pierwszy nie w Korei. Timing był wręcz idealny dla Jasona, który jest ambasadorem MGM Resorts – będącego właścicielem słynnego projektu Toma Fazio – pola Shadow Creek. Jason grał tam dziesiątki razy i doskonale je znał: „Czuję się tam jak w domu. Grałem tam wystarczająco, żeby dobrze je poznać”.

 

 

Genialna runda dnia 64, z ośmioma birdie, dała mu dwupunktową wygraną w elitarnej, tylko 77 osobowej obsadzie, aż $1,755,000 gratyfikacji finansowej, czwarte miejsce w FedEx Cup i awans w Rankingu Światowym z miejsca 53 na 26.

Pomimo zaciekłego oporu, czwartego zwycięstwa na PGA TOUR nie udało się zdobyć Xanderowi Schauffele (-18), który prowadził tam na półmetku turnieju. Ostatecznie świetna runda 66 dała mu dopiero drugie miejsce.

Na dzielonym trzecim miejscu znalazł się  niedawny triumfator BMW PGA Championship – Tyrrell Hatton, lider po pierwszym dniu, który zagrał drugą najlepszą niedzielną rundę 65, awansując o trzy pozycje na podium.

Russell Henley – lider po 54 dołkach. rozegrał swoją najsłabszą rundę (70) w tym turnieju, spadając ostatecznie na dzielone razem z Anglikiem miejsce na podium.

Od czwartku szykujemy się na  ZOZO CHAMPIONSHIP @ SHERWOOD i powrót Tigera Woodsa do gry w turnieju, który rok temu przyniósł mu 82 triumf na PGA TOUR!

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

 

Zapowiedź Scottish Championship i CJ Cup jest TUTAJ

 

***

 

Nasz plan turniejowy w tym tygodniu wygląda następująco: 

 

Czwartek i piątek 

21:00 – 23:00 European Tour: Italian Open – runda 1 (RE-LIVE)

23:00 – 2:00 PGA TOUR: The ZOZO Championship @ SHERWOOD – runda 1 (LIVE)

 

Sobota, 24 października:

13:30 – 17:30 European Tour: Italian Open – runda 3 (LIVE)

23:00 – 2:00 PGA TOUR: The ZOZO Championship @ SHERWOOD – runda 3 (LIVE)

 

Niedziela:

12:00 – 16:00 European Tour: Italian Open – finał (LIVE)

22:00 – 1:00 PGA TOUR: The ZOZO Championship @ SHERWOOD – finał (LIVE)

 

Komentuje: Jacek Person

Zapraszamy!

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni