Rafa Cabrera Bello. Acciona Open Espana. 09 October 2021. EPA/Mariscal Dostawca: PAP/EPA.

Acciona Open de España presented by Madrid

Rafa Cabrera Bello będzie w tym tygodniu bronił tytułu w jednym z najważniejszych turniejów DP World Tour. Club de Campo Villa de Madrid będzie gospodarzem imprezy, od której wszystko się zaczęło. W tym turnieju, na tym polu narodził się European Tour! 

 

acciona-open-de-espana leaderboard 

 

Czwartek i piątek: 

 Acciona Open de España presented by Madrid – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 21:00 – 23:00

 Shriners Children’s Open – runda 1 i 2 (LIVE) 23:00 – 02:00

Sobota i niedziela:

Acciona Open de España presented by Madrid – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

Shriners Children’s Open – runda 3 i 4 (LIVE) 23:00 – 02:00

 

Rafa

Rafa Cabrera Bello zwyciężył po raz pierwszy od czterech lat. Stało się to w jego ojczyźnie, podczas jednego z najstarszych turniejów DP World Tour – Open de España! Dla każdego  Hiszpana zwycięstwo w Hiszpanii jest nie lada gratką. Nie inaczej było w przypadku Rafy, który spełnił w Club de Campo Villa de Madrid swoje wielkie marzenie.

golfchannel.pl/?news=rafa

 

Historyczne miejsce

Club de Campo Villa de Madrid został oficjalnie otwarty w 1931 roku. 12 miesięcy później otwarto 9-dołkowe pole. W 1990 roku odbyła się pierwsza impreza DP World Tour i od tego czasu gościła 11 kolejnych edycji Open de España, Open de Madrid i Madrid Masters. Zwycięstwo Ballesterosa w 1995 roku było jego pięćdziesiątym i ostatnim w lidze. Na liście zwycięzców figurują też jego koledzy kapitanowie Ryder Cup – Colin Montgomerie i Pádraig Harrington oraz m.in.: Arnold Palmer, Francesco Molinari, Charl Schwartzel, Robert Karlsson, Thomas Bjørn, Mark James (2), Eduardo Romero, Nick Faldo, Bernhard Langer.

 

Seve po raz trzeci!

Dwukrotny mistrz Masters miał 38 lat w 1995 roku i dwa tytuły mistrza Open de España, drugi z nich wygrywając równo dziesięć lat wcześniej! Rozpoczął grę od rundy 70, co dało mu cztery strzały za liderem Peterem Mitchellem, po tym jak Anglik rozpoczął tydzień od 66 uderzeń.

Seve był bez zwycięstwa od triumfu w German Masters rok wcześniej i wciąż liczył się po zakończeniu drugiej rundy 67, utrzymując czwartą pozycję. Powszechnie uznawany za geniusza i pioniera europejskiego golfa, Seve zawsze potrafił dodać pierwiastek magiczny i właśnie to zrobił w trzeciej rundzie, wykręcając wynik sześć poniżej par, zmniejszając  dystans do nowego lidera – Gordona Branda Jnr do zaledwie jednego strzału. Z pięćdziesiątym tytułem European Tour na celowniku, Ballesteros był zdecydowanie był zawodnikiem, przed którym można było drżeć.

Po trzech bogeyach na pierwszych trzech dołkach i kolejnych dołkach bez fajerwerków wyglądało jednak na to, że tym razem może nie być tak groźny. Oczywiście stało się inaczej! Nieprzewidywalny Hiszpan zagrał birdie na 14. 15. i 18. dołku, pokonując dwoma uderzeniami rodaków: Jose Rivero i Ignacio Garrido – syna historycznego pierwszego zwycięzcy na European Tour!

 

Hiszpanie dominują w swojej ojczyźnie 

Ostatnio Jon Rahm został zastąpiony jako mistrz przez Cabrerę Bello, którego pokonał spychając na na drugie miejsce w 2019 roku. Turniej od dawna jest miejscem polowań dla lokalnych bohaterów. Adri Arnaus zajął drugie miejsce za Cabrera Bello po dogrywce rok temu, a Miguel Ángel Jiménez został najstarszym zwycięzcą w historii ligi w 2014 roku, a w następnym sezonie zajął drugie miejsce. Oprócz trzech wygranych Ballesterosa, zwycięstwa u siebie odnieśli również Antonio Garrido w 1972 roku – zostając pierwszym historycznym mistrzem na European Tour, oraz Sergio Garcia i Alvaro Quiros.

 

Rahmbo z nadziejami na hat-trick

Jon Rahm wygrał tutaj w 2018 i 2019 roku, a zwycięstwo w tym sezonie uczyniłoby go drugim człowiekiem, który trzykrotnie zdobył tytuł w erze DP World Tour. Podążając  śladami nieodżałowanego wielkiego Seve Ballesteros, Rahmbo wielokrotnie mówił o inspiracji, jaką czerpie z kariery Ballesterosa.

Pierwsze dwa zwycięstwa Rahma w Centro Nacional de Golf i w Club de Campo były jego dwoma pierwszymi występami w tym turnieju! Rok temu był siedemnasty. Były numer jeden na świecie często mówił o swoim pragnieniu rozwijania gry w rodzinnym kraju. Na pewno przyciągnie za sobą tłumy kibiców.

 

Iberian Swing

DP World Tour po raz trzeci w tym sezonie  zagląda do Hiszpanii, rozpoczynając trzytygodniowy objazd kraju, który może odegrać ogromną rolę w przyszłości wielu graczy. Matt Fitzpatrick, który obecnie zajmuje drugie miejsce w rankingu DP World Tour, będzie bronił tytułu podczas przyszłotygodniowego Estrella Damm N.A. Andalucía Masters, ścigając lidera Rory’ego McIlroya w nadziei na wygranie pierwszego trofeum Harry’ego Vardona. Po Mallorca Golf Open gra przeniesie się na Portugal Masters, gdzie uwaga skupi się na tych, którzy walczą o zachowanie swoich kart. Po raz kolejny Półwysep Iberyjski odegra ogromną rolę w historii europejskiego golfa.

 

Adrian Meronk

Rok temu Adrian Meronk zajął tam dwudziestą pozycję. Tym razem postanowił nie zagrać w tym turnieju, przygotowując się po Alfred Dunhill Links Championship do występu na Valderramie.

golfchannel.pl/?news=open-de-espana

 

Zagrają za to między innymi: Kiradech Aphibarnrat, Adri Arnaus, Thomas Bjørn, David Drysdale, Hennie Du Plessis, Victor Dubuisson, Oliver Fisher, Ross Fisher, Joachim B. Hansen, Jazz Janewattananond, Pablo Larrazábal, Thriston Lawrence, Min Woo Lee, Edoardo Molinari, Lukas Nemecz, Wilco Nienaber, Renato Paratore, Matthieu Pavon, Eddie Pepperell, Sami Välimäki, Oliver Wilson, Chris Wood, Ashun Wu i Tommy Fleetwood! 

 

Zestawienie naszych transmisji w tym tygodniu:

Czwartek i piątek: 

DP World Tour: Acciona Open de España presented by Madrid – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 21:00 – 23:00

PGA TOUR: Shriners Children’s Open – runda 1 i 2 (LIVE) 23:00 – 02:00

Komentują:  Krzysztof Rawa i Mateusz Kniaginin.

 

Sobota i niedziela:

Acciona Open de España presented by Madrid – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

Komentuje: Jacek Person

Shriners Children’s Open – runda 3 i 4 (LIVE) 23:00 – 02:00

Komentują: Krzysztof Rawa i Mateusz Kniaginin.

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni