Open de Golf – French Touch Trophy.

W dniach 6-8 października na polu Sobienie Królewskie G&CC odbędzie się pierwsza edycja Open de Golf – French Touch Trophy, turnieju dla zawodowców i amatorów. 

Turniej Open de Golf odbędzie się w ramach projektu French Touch, który już po raz trzeci jest organizowany w Polsce przez Ambasadę Francji  oraz agencję Cryptone. W ramach wydarzenia zaplanowano szereg działań promocyjnych, kulturalnych, spotkań handlowych, a całość zwieńczy uroczysta gala w warszawskim Teatrze Wielkim w dniu 14 października 2017.

W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowany z tej okazji turniej golfowy, w którym udział zapowiedzieli nasi czołowi polscy golfiści: amatorzy i zawodowcy, którzy staną na tee startowym w Sobieniach, z Adrianem Meronkiem na czele.

Dla amatorów głównymi nagrodami w dwóch kategoriach (stroke play brutto oraz stableford netto) będzie wyjazd na Ryder Cup w Paryżu 2018 r. Amatorzy za pierwsze trzy miejsca otrzymają puchary i nagrody rzeczowe od  Team Golf. Pula nagród dla pierwszych dwudziestu zawodowców wynosi 10 800 Euro. Nagrody zostaną wręczone podczas gali w Teatrze Wielkim w Warszawie przez Ambasadora Francji Pierre’a Lévi i prezesa Polskiego Związku Golf, Marka Michałowskiego.

Dodatkową atrakcją będzie Akademia Golfa w dwóch kategoriach wiekowych: Juniorzy i Seniorzy, która odbędzie w dniach 7 października (sobota – Seniorzy) oraz 8 października (niedziela – Juniorzy) w godzinach 10:00-13:00. Akademię poprowadzi Mike Magher, wybitny trener, założyciel American Golf Academy – po raz pierwszy w tej roli w Polsce. Zgłoszeń można dokonać przez stronę frenchtouchgolf.pl.

Mike Magher – urodził się w 1957 roku w Summit, w stanie New Jersey, w USA. Był jednym z najlepszych  graczy w golfa uniwersyteckiego w swoim czasie. Później grał zawodowo w turniejach różnej rangi w USA i Europie. Po przeprowadzce do Francji poświęcił się byciu trenerem. W roku 1997 utworzył American Golf Academy.

Od tego czasu skupia się głównie na trenowaniu młodych graczy. Pracuje między innymi z zawodnikami z pierwszej piątki Światowego Rankingu Amatorów, graczami kadry Francji, Belgii, Szwajcarii i Danii oraz graczami zawodowymi, z różnych tourów z całego świata. W latach 2000-2007 współpracował  z Polskim Związkiem Golfa i PGA Polska. W 2004 roku stworzył pierwszy Uniwersytecki Program Golfowy na uniwersytecie w Bayonne, we Francji. W 2010 roku stworzył Junior Elite Golf Program w Biarritz, zapewniając 47 juniorom stypendia na najlepszych amerykańskich uniwersytetach. W latach 2008-2017 trenował wielu Mistrzów Francji, wielokrotnie kadrę Francji i amatora numer 2 w rankingu światowym.

Pod jego skrzydłami trenowali: Thomas Levet, Patricia Meunier-Lebouc, Antoine Lebouc, Gwladys Norcia. Aktualnie trenuje: Victora Pereza z  European Challenge Tour, Sama Sandersa z PGA Latin American Tour, Nelsona de Silva Ramosa i Leonarda Bema z  European ALPS Tour

Patronat honorowy nad turniejem Open de Golf – French Touch Trophy objął Jego Ekscelencja Ambasador Francji w Polsce, pan Pierre, a także Polski Związek Golfa, Stowarzyszenie Instruktorów Golfa PGA Polska oraz Francuska Federacja Golfa (Fédération Française de Golf). Twarzą został Stephane Antiga, francuski siatkarz, były selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce.

 

Strona główna turnieju Open de Golf

 

Regulamin turnieju Open de Golf

 

 

 

Tekst: Antonina Snopkiewicz / Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni