Ales Korinek. Fot: TopGolf.pl

Za nami Open de Golf Trophe France – Pologne.

Na wspaniale przygotowanym polu First Warsaw Golf odbyła się kolejna edycja Golf Trophe France – Pologne. Wśród zawodowców triumfował Ales Korinek, a jedną z atrakcji poturniejowych była możliwość wylicytowania flagi wprost z Le Golf National, z autografami gwiazd Ryder Cup!

***

Pierwszy weekend października na podwarszawskim polu First Warsaw Golf zarezerwowany był dla turnieju Open de Golf Trophe France – Pologne.  Pula nagród dla zawodowców wynosiła 14 tysięcy euro.

Zwyciężył znany z częstych występów w Polsce, nasz dobry znajomy zza południowej granicy, reprezentujący PGA Czechy – Ales Korinek. Za swoją świetną grę zainkasował on 3 tysiące euro: „Chciałem podziękować organizatorom za wkład w bardzo ładne pole golfowe, grę i ładną pogodę.”

Wygrana nie przyszła jednak łatwo i Ales triumfował dopiero po dogrywce na siódmym dołku, z Paulem Bariteau. Trzecie miejsce zajął Bam Leo z Les Alps Tour.

W kategorii stroke play brutto najlepszy okazał się Mietek Gwiazda – słynny greenkeeper  Sobienie Królewskie Golf & Country Club, który nie szczędząc pochwał dla pola w Rajszewie powiedział: „ Nie było łatwo, bardzo fajnie przygotowane pole golfowe, pogoda super. Chciałem podziękować za turniej. ”

Arkadiusz Majsterek, z  A&A Golf Club, odbierając puchar za drugie miejsce powiedział: „Dziękuję Robertowi, że zorganizował taki turniej i Markowi Gaikowi, że mnie zaprosił i mogłem grać ze wspaniałymi golfistami. Pole było bardzo dobrze przygotowane, greeny bardzo szybkie i twarde. ” Trzecie miejsce wywalczył Maksymiliana Biały z Tokar.

Małgorzata Więcko z Royal Golf Club Wilanów odebrała wspaniały puchar: „ Bardzo dziękuję, fantastyczny turniej, fantastyczny flight i fantastyczna pogoda!” Drugie miejsce przypadło Gamberini Antoine z First Warsaw Golf . Reprezentując  Mazury Golf & Country Club, na trzeciej pozycji uplasował się Kuba Czarzasty: „ Cudowne greeny, nie miałem okazji jeszcze grać na takich. ”

W kategorii – Seniorzy Brutto – trzecie miejsce przypadło Witoldowi Kwiatkowskiemu z Sobieni Królewskich. Drugie miejsce zajął mistrz puttera – Bogdan Bigus, ze SPAR Polska Golf Club: „Bardzo dziękuję za turniej, bardzo dziękuję za organizację, świetna pogoda, dziękuję sędziom za życzliwość i pomoc, gonitwę, liczenie i mierzenie. Bardzo dziękuję graczom z flightu, Arkowi Majsterkowi który bardzo mi pomagał i któremu kibicowałem. ”Pierwsze miejsce zdobył Sławomir Komoński z Armada Golf Club.

Open de Golf Trophe France –Pologne jest turniejem, w którym udział biorą zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Wszyscy zwycięzcy otrzymali puchary wykonane specjalnie na ten turniej. Prowadząca popołudniowe, uroczyste wręczenie nagród, urodzona we Francji Polska aktorka i konferansjerka –  Elisabeth Duda, podkreślała historyczną przyjaźń Polski i Francji liczącą ponad 300 lat. Gość specjalny, Pierre Lévy – Ambasador Francji i pasjonat golfa, osobiście wręczał nagrody zwycięzcom. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Francji i Polski Komitet Olimpijski.

W imieniu organizatorów Robert Kusiak powiedział: „Chciałem wszystkim podziękować, szczególnie organizatorom tego turnieju. Przede wszystkim Taviemu, który znakomicie przygotował pole. Myślę, że na długo zostanie w moim sercu Rajszew, ponieważ jak przyjechałem do Polski był to pierwszy klub w którym grałem paręnaście lat temu. Od zeszłego roku na zaproszenie Taviego jestem członkiem tego klubu. ”

W dalszej części przemówienia pojawiła się niespodziewana informacja: „Mam takie prawo powiedzieć, że jeden z naszych głównych sponsorów przekazał informację – wszystkich w przyszłym roku zaprosimy na turniej, na Le Golf National, tam gdzie się odbył Ryder Cup! ”

Było również coś dla ducha – występ francuskiej piosenkarki Mariny Celeste i prezentacja utworów z jej nowego albumu Punky Lady, odradzającej się muzyki z lat dziewięćdziesiątych. Po rozdaniu nagród losowano karty wyników i upominki od sponsorów. Na cel charytatywny licytowana była flaga z Ryder Cup, z autografami gwiazd Pucharu Rydera oraz kij golfowy z 1890 roku! Był też poczęstunek.

Dziękujemy organizatorom za świetny turniej i do zobaczenia za rok.

 

Open de Golf – wyniki

 

Źródło: Zbigniew Zieliński/TopGolf.pl

Zdjęcia: TopGolf.pl

Opracowała: Kasia Nieciak

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni