Adrian Meronk. Cazoo Open de France 2022. Fot. Stuart Beck

Cazoo Open de France

Od czwartku Adrian Meronk rozpocznie rywalizację w kolejnym turnieju ligi DP World Tour. Tym razem mowa o prestiżowym Cazoo Open de France, rozgrywanym na słynnej arenie Ryder Cup – polu Le Golf National pod Paryżem.

 

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Cazoo Open de France – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 17:00 – 19:00

Presidents Cup – dzień 1 i 2 (LIVE) 19:00 – 00:00

Sobota i niedziela:

Cazoo Open de France – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

Presidents Cup – dzień 3 i 4 (LIVE) 19:00 – 00:00

 

 

Tydzień temu Adrian rywalizował w DS Automobiles Italian Open, ale rundy na 70 i 76 nie pozwoliły na przejście cuta.

 

 

Druga runda Italian Open nie poszła według planu. Środkowa gra nie chodziła, irony słabe, więc parę ostatnich dni skupiałem się na tym, aby to poprawić. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej. Pole we Francji bardzo wymagające, kluczowe będą uderzenia z tee i approache, ale greeny też nie są łatwe. Potrzebna jest mądra gra, dużo solidnych strzałów, ale pole mi się podoba, więc myślę, że będzie fajna rywalizacja, a moja gra wróci do normy – depeszował.

W rzymskim Marco Simone Golf Club – arenie Ryder Cup w 2023 roku zwyciężał Szkot Robert MacIntyre.

 

 

Open de France rozgrywany jest od 1906 roku, co czyni go najstarszym turniejem krajowym typu open kontynentalnej Europy. Od początku European Tour w 1972, znajduje się w jej kalendarzu. Setna edycja imprezy odbyła się w 2016, a od roku 1991, z dwoma wyjątkami, czempionat odbywa się na polu Le Golf National.

 

 

W poprzednich dwóch sezonach Open de France nie znalazło się jednak w kalendarzu DP World Tour, obrona tytułu przypadnie więc zwycięzcy z 2019 roku Nicolasowi Colsaertsowi – belgijskiej gwieździe Ryder Cup z 2012 roku w Medinah.

 

 

Otwarty w 1990 roku Le Golf National jest dobrze rozpoznawalny wśród golfistów, ze względu na rozgrywany tu Ryder Cup 2018, tegoroczne drużynowe mistrzostwa świata amatorów, czy zaplanowane na 2024 rok igrzyska olimpijskie. Pole zostało zbudowane z myślą o wielkich imprezach i najwyższym światowym poziomie. Spektakularne dołki otoczone dużą liczbą przeszkód wodnych zapewniają wspaniałe widowisko i pokaz golfowych umiejętności.

 

 

Pole projektowane przez duet: Hubert Chesneau i Robert Von Hagge, we współpracy z  Pierrem Theveninem od razu pomyślane zostało jako obiekt na największe imprezy golfowe. Jest to klasyczne „pole stadionowe”, zaprojektowane tak, żeby kibice mieli tam fantastyczne możliwości do oglądania gry swoich idoli. Dookoła dołków są rozmieszczone wzniesienia, tworzące naturalne trybuny, zapewniające możliwość doskonałego oglądania wydarzeń. Le Golf National posiada dwa pola: Albatross – główne i Eagle. Ryder Cup oraz Open de France toczą się na polu Albatross.

 

 

Po zakończeniu turnieju we Francji Meronk przeniesie się do Szkocji, aby wziąć udział w Alfred Dunhill Links Championship, rozgrywanym na wspaniałym polu Old Course w St Andrews.

W rankingu DP World Tour prowadzi obecnie Rory McIlroy. Po Italian Open na drugim miejscu znalazł się Mathew Fitzpatrick, a na trzecią pozycję spadł Victor Hovland. Meronk bez zmian – zajmuje ósmą pozycję.

 

www.europeantour.com/dpworld-tour/rankings

 

 

Adrian Meronk zadebiutuje na Le Golf National w czwartek o godzinie 13:30, razem z nim na pole wyjdą: zwycięzca Italian Open Robert McIntyre i „The Belgian Bomber” Nicolas Colsaerts, obrońca tytułu Open de France z 2019 roku.

 

 

Livescoring TUTAJ

 

W tym tygodniu w Golf Channel Polska

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Cazoo Open de France – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 17:00 – 19:00

Presidents Cup – dzień 1 i 2 (LIVE) 19:00 – 00:00

Sobota i niedziela:

Cazoo Open de France – runda 3 i 4 (LIVE) 14:00 – 18:00

Presidents Cup – dzień 3 i 4 (LIVE) 19:00 – 00:00

Cazoo Open de France komentuje: Jacek Person.
Presidents Cup komentują: Jacek Person i Mateusz Kniaginin.

 

Tekst: Matylda Kuna/Anna Kalinowska/PZG
Zdjęcie: Stuart Beck

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni