Wybory w PZG. fot. Bartłomiej Zborowski

Radosław Frańczak nowym prezesem Polskiego Związku Golfa!

Radosław Frańczak został nowym prezesem Polskiego Związku Golfa. Podczas walnego zgromadzenia delegatów, które odbyło się w poniedziałek w Warszawie, pokonał drugiego kandydata – Tomasza Wojaka.

Frańczak to 49-letni przedsiębiorca i menadżer wysokiego szczebla z branży IT, związany od lat z rozwiązaniami firmy SAP. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, studiów MBA w Vienna Bussines School, Akademii im. Koźmińskiego oraz studiów doktoranckich w SGH. W golfa gra ponad 15 lat, związany z podwarszawskim klubem Golf Park Józefów, legitymuje się również uprawnieniami sędziego golfa.

Dziękuję za zaufanie środowiska i za otwarte rozmowy, które dały mi siłę napędową do tego, by z entuzjazmem podjąć się roli prezesa federacji. Czuję, że w polskim golfie jest dużo chęci, wielu ludzi kochających ten sport i zaangażowanych w jego rozwój” – powiedział po wyborach.

W nowo wybranym zarządzie znaleźli się:

Katarzyna Terej – wiceprezes ds. sędziowskich
Ekspertka branży doradztwa komunikacyjnego: specjalizująca się w doradztwie strategicznym, zarządzaniu kryzysowym, komunikacji korporacyjnej i public affairs, współzałożycielka Golf Channel Polska, sędzina i dyrektor turniejów mistrzowskich.

Janusz Sikora – wiceprezes ds. sportowych
Bankowiec, wiceprezes zarządu PZG od 2010. Początkowo jako Skarbnik PZG, a od 2011 jako wiceprezes ds. sportowych.

Elżbieta Wolschendorf-Łazowska – wiceprezes ds. prawnych i dyscyplinarnych
Adwokat, wspólnik w kancelarii adwokackiej, od dziecka związana ze sportem zawodniczym (trenowała biegi na 400 m), w golfa gra od 2001 roku.

Paweł Wyrzykowski – wiceprezes ds. finansowych
Niezależny doradca biznesowy i członek kilku rad nadzorczych dużych spółek giełdowych, do 2020 r. wieloletni prezes dwóch międzynarodowych korporacji przemysłowych. W golfa gra od 2009 r.

Frańczak podkreślił, że nowy zespół będzie w dużej mierze kontynuował i rozwijał strategię obraną przez poprzedników.

Wysoko oceniam prace poprzedniego zarządu, ale nowy zespół to nowa energia i nowy czas. Chciałbym wykorzystać entuzjazm naszego środowiska do tego, aby przyspieszyć ten rozwój i dodać więcej energii projektom, które przynoszą efekty. Wierzę, że przed polskim golfem dobry czas” – mówił.

Dodał, że postaramy się nie zawieźć zaufania i siłą kolektywu wdrożyć działania, które przyniosą jak najwięcej pozytywnych efektów dla promocji golfa, dla pól i klubów, ale też dla graczy i wszystkich sympatyków naszej dyscypliny.

Stery nowej ekipie oddał Marek Michałowski, który na czele PZG stał od kwietnia 2010 roku.

Dwie minione kadencje kończę z satysfakcją i nadzieją. 12 lat mojego zaangażowania w związku to był czas stabilnego, spokojnego i konsekwentnego wzrostu. Dumny jestem szczególnie z wdrożonych projektów informatycznych, podniesienia jakości i zwiększenia zakresu programu szkolenia kadry narodowej, poziomu organizacyjnego turniejów mistrzowskich oraz ich rangi sportowej, czy coraz szerszego prowadzenia programów rozwoju golfa juniorskiego” – wspominał.

Komisji Rewizyjnej znaleźli się: Gilbert Heith, Wojciech Marciniak i Marek Smolarz, a w Komisji Dyscyplinarno-Regulaminowej Krzysztof Łazowski, Grzegorz Puszkarski, Iwona Renz, Andrzej Pasierski, Henryk Przybylski, Dariusz Kwiatkowski, Romuald Łuczak, Monika Rutkowska i Roman Rewald.

Nowe władze zostały wybrane na czteroletnią kadencję.

 

Źródło: Polski Związek Golfa

fot. Bartłomiej Zborowski

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni