Zapraszamy na The Northern Trust i Wales Open

Od czwartku zapraszamy na pierwszy turniej FedEx Cup PlayOffs: The Northern Trust, gdzie zagra tylko 125 najlepszych zawodników sezonu zasadniczego, w tym Tiger Woods. Pokażemy również drugi turniej ze słynnego The Twenty Ten Course – Celtic Manor Resort – ISPS HANDA Wales Open z udziałem Adriana Meronka!

***

The Northern Trust to pierwszy turniej lukratywnej serii FedEx Cup Playoffs. Rok temu, to najcenniejsze z finansowego punktu widzenia trofeum golfowe, podnosił Rory McIlroy. Na liście wszech czasów prowadzą Rory oraz Tiger Woods, którzy jako jedyni w historii dwukrotnie zdobywali puchar.

 

 

Od ubiegłego sezonu nastąpiło podniesienie głównej nagrody za wygranie cyklu FedExCup do piętnastu milionów dolarów, a w związku ze zmianą regulaminu zwycięzca ostatniego turnieju – TOUR Championship, zostanie również zwycięzcą całego cyklu FedExCup i zgarnie wspominane 15 milionów dolarów!

Zasady kwalifikacji do Playoffs wyznacza ranking na zakończenie sezonu zasadniczego, po Wyndham Championship. I tak 125 najlepszych graczy zagra w THE NORTHERN TRUST, następnie 70. najlepszych zmierzy się w BMW Championship, a najlepsza 30. podczas finału w East Lake.

Finałowy turniej zawodnicy będą zaczynali z wynikami, które uzyskają w stosunku do zajmowanego miejsca w rankingu. I tak zawodnik z pierwszego miejsca będzie miał wynik -10, a więc 10 poniżej par, drugi -8, trzeci -7, czwarty – 6 i piąty -5. Następnie miejsca 6-10 rozpoczną z wynikiem -4, od miejsca 11-15 z -3, od  miejsca 16-20 z -2 , i od miejsca od 26 do 30 z wynikiem even par. Zmiana ta pozwoli lepiej śledzić pozycję zawodnika w turnieju i usprawni skomplikowany system przeliczania punktów przez kibiców.

W tym roku pierwszy turniej fazy PlayOffs rozegrany zostanie na polu TPC Boston, które  jest prywatnym polem, zlokalizowanym 40 kilometrów na południe od Bostonu. Wybudowane w 2003 roku, zaprojektowane było oryginalnie przez Arnolda Palmera. Zostało ono jednak później przeprojektowane przez Gila Hanse i słynnego guru puttowania – Brada Faxona – zwycięzcy ośmiu turniejów PGA TOUR.

 

 

Rok temu, jedno uderzenie przed Meksykaninem Abrahamem Ancerem, zwyciężał Amerykanin Patrick Reed, dla którego była to druga wygra w tym turnieju. Harold Varner III, Jon Rahm, i Adam Scott kończyli w najlepszej piątce. Turniej rozegrany został wówczas na polu Liberty Nartional, u stóp Statuy Woności. Tiger Woods wycofał się po pierwszej rundzie, z powodu kontuzji mięśni brzucha.

 

W tym roku zagrają tam praktycznie wszyscy gracze z najlepszej 125 rankingu, m.in.: Tiger Woods, Rory McIlroy, Webb Simpson, Bryson DeChambeau, Justin Thomas, Collin Morikawa, Jason Day, Dustin Johnson, Tony Finau, Adam Scott, Phil Mickelson, czy Rickie Fowler.

 

***

 

Na European Tour toczyć będzie się z kolei drugi walijski turniej sezonu – ISPS Handa Wales Open, rozgrywany tak jak tydzień temu turniej Celtic Classic, na słynnym THE TWENTY TEN COURSE. To już piąta i przedostatnia odsłona mini cyklu –UK Swing, którego najlepszych dziesięciu uczestników dostanie przepustkę na US Open.

 

 

W Celtic Classic triumfował urodzony w Manchesterze 23-letni Sam Horsfield zostając pierwszym w historii European Tour zawodnikiem, który po wygranej w jednym turnieju, pod koniec lipca w Hero Open, nie przeszedł przez cut w kolejnym, a po tygodniu… znów triumfował.

 

 

Adrian Meronk popisał się tam fantastycznym występem, walcząc o podium, kończąc turniej na dzielonym szóstym miejscu – swojej najlepszej dotychczasowej pozycji na European Tour.

 

https://twitter.com/AdrianMeronk/status/1295272763373101056?s=20

 

THE TWENTY TEN COURSE  jest jednym z trzech pól golfowych, które wchodzą w skład resortu Celtic Manor. Pole zostało zbudowane specjalnie jako arena meczu Ryder Cup w 2010 roku i po raz pierwszy gościło uczestników tego magicznego wydarzenia na terenie Walii. Zespołowi Europy kapitanował Colin Montgomerie, a drużynie USA Corey Pavin. Zawodnicy trzymali kibiców w napięciu do ostatnich dołków meczu, który rozgrywali pomiędzy sobą Greame McDowell i Hunter Mahan. Przeszedł on do historii rywalizacji o Ryder Cup i słynną „żabką: Mahana i w ostateczności dał upragniony punkt zespołowi Europy i ostateczne zwycięstwo 14½ do 13½.

Wspólnym występem wsławili się tam również bracia Molinari. 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1295759803336327168?s=20

 

Od czwartku zagrają tam m.in.: Adrian Meronk, Sam Horsfield, Andrew „Beef” Johnston, Renato Paratore. Ross Fisher, Kapitan Thomas Bjørn, Mikko Korhonen, David Law, Thomas Pieters, Adrian Otaegui, czy Robert MacIntyre.

 

ISPS HANDA Wales Open i THE NORTHERN TRUST w Golf Channel Polska 

 

Czwartek i piątek 20, 21 sierpnia 2020:

Wales Open R1       19.00-21.00 – RELIVE

The NORTHERN TRUST  R1         21.00-01.00 – LIVE

Sobota 

Wales Open  R3       13.00-17.00 – LIVE

The NORTHERN TRUST  R3         21.00-00.00 – LIVE

Niedziela

Wales Open  R4       13.00-17.00 – LIVE

The NORTHERN TRUST  R4       21.00-01.00 – LIVE

 

Komentuje: Jacek Person

 

Zapraszamy.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni