Nicole druga w turnieju Eggland’s Best Golf Tour

Adrian Meronk i Mateusz Gradecki popisali się ostatnio świetnymi występami na European Tour. Okazuje się, że bardzo dobrze radzi sobie również Nicole Polivchak, która wciąż występując jako amatorka, zajęła drugie miejsce w zawodowym turnieju ligi Eggland’s Best Golf Tour.

 

Zwyciężyła urodzona w Tajlandii, mieszkająca w Kalifornii – Patty Tavatanakit, a trzecia była Hexi Yuan z Hajnanu. Eggland’s Best Pro Golf Tour jest jednym z wielu mini zawodowych cyklów w USA. Swój świetny występ 21 – letnia Nicole zanotowała w DeBary Golf & Country Club, niedaleko Orlando, notując rundy 72 i 70. Drugi dzień zmagań przyniósł jej pierwszą w życiu rundę bez bogey’a.

Nicole Polivchak

„Jestem bardzo zadowolona z mojej gry w tym tygodniu. To mój nowy rekord na 36 dołkach. Dziękuję mojemu chłopakowi za pomoc. Nie mogę się doczekać powrotu do uniwersyteckiego golfa” 

 

Warto dodać, że owym tajemniczym 'Don Pedro’ jest Michał 'Rickie’ Bargenda, który również studiuje w USA, na University of Delaware, również grając tam w golfa, podobnie zresztą jak cała armia zawodniczek i zawodników z Polski, m.in.: Marysia Żrodowska, Dorota Zalewska, Julia Korus, Zosia Wójcik, dobry kolega Michała z czasów juniorskich – Alejandro Pedryc, Kuba Urbański, Kuba Dymecki, czy Philipp Pakosch. W Kanadzie gra i studiuje z kolei Andrzej Wierzba.

 

https://golfchannel.pl/?news=rickie-i-dzonder-ruszaja-w-swiat

 

Michał Barbenda. Fot: Marek Bargenda

 

Nicole, reprezentująca w Polsce Toya Golf & Country Club, zaczęła grać w golfa jako siedmiolatka, uczestnicząc w turniejach już w wieku 13 lat. Pięć lat temu po raz pierwszy reprezentowała Kadrę Polski. Była częścią ubiegłorocznej zwycięskiej drużyny European Ladies’ Team Shield Championship, razem z Dominiką Gradecką, Dorotą Zalewską i Marią Żrodowską.

 

https://golfchannel.pl/?news=polki-najlepsze

 

Pierwsze dwa lata „uniwersyteckie” grała dla University of Northern Colorado (UNC), a w zeszłym roku przeniosła się do University of Texas at San Antonio – UTSA. UTSA ukończyło ten dziwny koronawirusowy sezon na 79 miejscu w USA.

Tak całą sytuację nakreśla Michał: „Na uczelnie wracamy w połowie sierpnia. Nicole póki co ma mieć sezon jesienny, mój został odwołany. Niestety nie studiujemy w jednym mieście, Delaware i Texas są 2700 kilometrów od siebie. Ja wskakuje na sophomore – czyli będę na drugim roku studiów, a Nicole na senior, na rok czwarty. ” 

Nicole bardzo lubi golfa uniwersyteckiego, głównie dlatego, że stwarza jej to możliwości rywalizacji w drużynie, co jest dla niej odskocznią od „normalnego” golfa. W zeszłym roku wygrała Mistrzostwa Polski Match Play i Mistrzostwa Polski 19-30.

 

Gratulacje! Trzymamy kciuki!

WYNIKI

Depeszowali: Nicole Polivchak i Michał Bargenda

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni