Ying Luo. Washington. Fot: USADAM

Akademickie mistrzostwa NCAA

W tym tygodniu pokażemy wielkie finały Akademickich Mistrzostw NCAA z 2019 roku. 

Rozgrywki NCAA to prawdziwa wylęgarnia wielkich mistrzów. To tutaj rodzą się przyszłe gwiazdy, a oprawa i relacjonowanie finałów Akademickich Mistrzostw NCAA, pod względem rozmachu, liczebności ekip technicznych, czy ilości kamer na polu, przypomina to z czym mamy do czynienia na turniejach PGA TOUR!  Kiedyś tytuły NCAA zdobywali m.in. Tiger Woods, Phil Mickelson, Luke Donald, Jack Nicklaus, a także Annika Sorenstam, Azahara Muñoz, czy Stacy Lewis.

 

 

Za sprawą naszych znakomitości golfowych mieliśmy też polskie akcenty w NCAA. Jeszcze nie tak dawno w licznych rozgrywkach uniwersyteckich Adrian Meronk i Mateusz Gradecki reprezentowali ETSU – East Tennessee State University, a Adrian był nawet dwukrotnie Golfistą Roku Konferencji Południowej. Co prawda nie dostali się oni do wielkiego finału tych rozgrywek, ale za to dobrze poznali klimat i emocje towarzyszące tamtej rywalizacji.

 

 

Adrian pożegnał się z ligą NCAA cztery lata temu, a Mateusz trzy lata temu, kiedy to jego drużyna odpadła z rozgrywek, nie awansując do ogólnokrajowego finału ligi. Teraz w NCAA polskie barwy reprezentują m.in.: Dorota Zalewska, Maria Żrodowska, Michał Bargenda, Kuba Urbański, czy Alejandro Pedryc.

 

 

Rozgrywki NCAA – National Collegiate Athletic Association toczą się od maja do czerwca. Format finału zmieniał się na przestrzeni lat. Od 2009 roku najpierw rozgrywane są trzy rundy stroke play. Najlepsze osiem drużyn wchodzi do fazy match play, gdzie wyłaniana jest zwycięska drużyna. Z kolei dla najlepszego zawodnika i zawodniczki po fazie stroke play czeka tytuł indywidualnego mistrza NCAA. W 1961 roku w finale tym zwyciężał sam Jack Nicklaus, a w 1996 roku Tiger Woods!

 

 

W męskich rozgrywkach tytułu broniła drużyna Oklahomy, która w poprzednich rozgrywkach rozniosła w finale 5 – 0 Alabamę. Indywidualnie triumfował Broc Everett z Augusty.

 

 

W rozgrywkach kobiet wcześniej zwyciężała drużyna University of Arizona State, pokonując w finale  University of Alabama 3 – 2 . Indywidualnie wygrała Jennifer Kupcho, z University of Arkansas, która później została triumfatorką pierwszego, historycznego Augusta National Women’s Amateur.

 

 

Zapraszamy na relacje w Golf Channel Polska:

wtorek, 11.00 – 16.00 drużynowy Match Play

środa, 11.00 – 16.00 finał mężczyzn, gra indywidualna

czwartek, 12.00 – 16.00 finał kobiet, gra indywidualna

 

Od czwartku  The Memorial Tournament presented by Nationwide i powracający do gry Tiger Woods! 

https://golfchannel.pl/?news=tiger-wraca-na-memorial

Zapraszamy!

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni