Narodowy Dzień Sportu 2020

Narodowy Dzień Sportu, którego Partnerem Medialnym został Golf Channel Polska, to wielkie święto wszystkich osób aktywnych fizycznie i doskonały pretekst do rozpoczęcia nowego, sportowego życia przez tzw. „kanapowców”. Celem kampanii jest popularyzacja sportu wśród dzieci i dorosłych oraz stworzenie możliwości do poznania i spróbowania swoich sił w nieznanych dotąd dyscyplinach sportowych.

„Poprzednie edycje Narodowego Dnia Sportu przyciągały tysiące osób, a wydarzenia w ramach NDS liczyliśmy w setkach. W tym roku – z powodu niepewnej sytuacji epidemiologicznej – część naszych działań przenosimy do przestrzeni wirtualnej. Chcemy udowodnić wszystkim Polakom, że do uprawiania pełnowartościowego sportu wystarczy kawałek podłogi w naszym mieszkaniu. Nie rezygnujemy jednak z tego, z czego Narodowy Dzień Sportu słynie. Organizujemy bezpłatne treningi w całym kraju, angażując lubianych i utytułowanych sportowców, ośrodki sportowe, siłownie i kluby fitness” – mówi Krystyna Radkowska, Prezeska Fundacji Zwalcz Nudę, organizatorka kampanii społecznej.

Bezpłatne treningi w ramach Narodowego Dnia sportu odbędą się 19 września m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Toruniu czy mniejszych miejscowościach, takich jak Ciechocinek, Biała Podlaska oraz Bełchatów. Treningi organizowane online będzie można obejrzeć na stronie www.narodowydziensportu.pl oraz na Facebooku Narodowy Dzień Sportu. Kampania społeczna jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu.

Wielka Rozgrzewka przed Narodowym Dniem Sportu – dołącz do rywalizacji województw!

Bezpłatne treningi w ramach Narodowego Dnia Sportu w całym kraju już 19 września. Na uczestników i uczestniczki czeka wiele dyscyplin – zaczynając od piłki nożnej czy siatkówki poprzez energetyczny fitness, a kończąc na takich nietypowych sportach jak stand up paddle czy baśka. Jednak przygotowania warto rozpocząć już wcześniej, dlatego organizatorzy proponują Wielką Rozgrzewkę, w której udział może wziąć każdy mieszkaniec i mieszkanka Polski!

Wielka Rozgrzewka przed Narodowym Dniem Sportu to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poprawienia swojej kondycji, odkrycia nowych sportowych pasji, promocji aktywności fizycznej w naszym kraju, a także wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji województw.

Wielka Rozgrzewka – jak się włączyć?

Aby wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce przed Narodowym Dniem Sportu wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji Endomondo lub się do niej zalogować. Następnie trzeba dołączyć do rywalizacji poprzez odpowiedni link dla swojego województwa. Linki dostępne są na Facebooku Narodowego Dnia Sportu: www.facebook.com/NarodowyDzienSportu. Kryterium jest liczba aktywnych minut, które spędzamy, trenując dowolną aktywność sportową– przejechanych na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze, przebiegniętych czy przechodzonych.

Uczestniczki i uczestnicy reprezentują swoje województwa – wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020. Wielka Rozgrzewka trwa do 19 września do godziny 9:00.

 

Narodowy Dzień Sportu

19 września

Strona internetowa: www.narodowydziensportu.pl

Facebook: www.facebook.com/NarodowyDzienSportu

 

Patronat honorowy:

Minister Sportu

Polski Komitet Olimpijski

Polski Komitet Paraolimpijski

Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy

Rzecznik Praw Dziecka

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Marszałek Województwa Mazowieckiego

Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Marszałek Województwa Dolnośląskiego

Marszałek Województwa Lubuskiego

Marszałek Województwa Opolskiego

Marszałek Województwa Lubelskiego

Marszałek Województwa Podkarpackiego

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Marszałek Województwa Podlaskiego

Marszałek Województwa Małopolskiego

Zapraszamy!

RÓŻNOŚCI
Partnerzy oficjalni