Nagroda imienia Marka Podstolskiego

Zarząd Stowarzyszenia Instruktorów Golfa PGA Polska ustanawia nagrodę im. Marka Podstolskiego dla uczczenia Jego pamięci, jako wieloletniego prezesa i członka honorowego PGA Polska, który wniósł szczególny wkład w rozwój i promocję golfa amatorskiego i zawodowego w Polsce.

Zarząd, w imieniu wszystkich członków PGA Polska, będzie nagradzać osoby, które wyróżniły się wybitnymi osiągnięciami na rzecz Stowarzyszenia, w szczególności w zakresie popularyzacji i upowszechniania golfa w Polsce, działalności trenerskiej, wyników sportowych, a także budowy i zarządzania infrastrukturą golfową.

Marek Podstolski, wielki promotor i sympatyk golfa, funkcję prezesa Stowarzyszenia Instruktorów Golfa PGA Polska pełnił w latach 2003-2012. W tym czasie został wdrożony program szkolenia PGA Polska (2007r.), pierwsi polscy zawodowcy zakończyli 3-letni kurs i otrzymali tytuły profesjonalnych instruktorów i trenerów.

W październiku 2010 roku PGA’s of Europe, zrzeszające 34 organizacje krajowe i 12 tysięcy członków na całym kontynencie, nadało PGA Polska statut Fully Aproved PGAs of Europe.

Marek Podstolski  przez wiele lat z dużym oddaniem poświęcał się pracy oraz angażował w rozwój golfa zawodowego zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu przyznawania oraz regulamin przyznawania nagrody zostaną opublikowane w najbliższym czasie.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni