Russell Henley. Masters 2015. Augusta National Golf Club, Augusta, Georgia. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

Startuje Houston Open. 3, 2, 1 …

Od czwartku, na polu Tournament Course w Golf Club of Houston rusza Houston Open. Pole usytuowane jest niedaleko miasta Humble, położonego na północny wschód od Houston. Posiadający 72-letnią tradycję turniej, pierwotnie rozgrywany był na kilku innych polach. W 2006 roku dotarł wreszcie do Redstone Golf Club, który od 2013 roku znany jest jako Golf Club of Houston.

Rok temu, na tym zaprojektowanym przez Reesa Jonesa polu triumfował Russel Henley, który w ostatniej rundzie nadrobił 4-punktowy deficyt i dzięki aż dziesięciu birdie (!), wygrał z trzypunktową przewagą nad Koreańczykiem Sunghoon Kangiem.

***

Golf Club of Houston został zdewastowany, podczas ubiegłorocznego Huraganu Harvey. Później nastąpiła kosztowna odbudowa po spustoszeniach. Mieszkający w Houston Chris Stroud, zaangażowany w pomoc poszkodowanym, pomógł zebrać 1.2 miliona dolarów!

***

Zwycięzca turnieju, oprócz pokaźnej nagrody pieniężnej, otrzyma 500 punktów FedExCup oraz dodatkowo – zaproszenie na Masters, jeśli oczywiście wcześniej nie znalazł go w swojej skrzynce pocztowej. Tylko 19. szczęśliwców spośród całej stawki grającej w turnieju, posiada wymarzoną przepustkę do pierwszego turnieju wielkoszlemowego w sezonie. Jest więc o co walczyć!

***

W niedzielę, podczas rundy finałowej będziemy mieć gościa specjalnego!  W nieprzypadkowej porze, w prima aprilis, zajrzy do już legendarnej Dziupli Komentatorskiej Golf Channel Polska, Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru – prawdopodobnie najlepszy golfista spośród artystów kabaretowych  w Polsce! Ta przyjacielska wizyta transmitowana będzie na Facebooku Golf Channel Polska! Początek około godziny 20.30!

***

W Houston Open, oprócz obrońcy tytułu, zagrają między innymi:

Phil Mickelson  – niespodziewany acz wspaniały zwycięzca WGC-Mexico Championship, który dzięki tej wygranej wskoczył na trzecią pozycję rankingu FedExCup.

Jordan Spieth  – na razie nie błyszczący formą, do której zdążył nas przyzwyczaić.

Henrik Stenson – lider po 54. dołkach Arnold Palmer Invitational i dwukrotny zwycięzca z Houston, w 2013 i 2016 roku.

Matt Kuchar, który dotarł do fazy meczowej Dell Match Play Championship.

Hindus Shubhankar Sharma, uskrzydlony specjalnym zaproszeniem na Masters, w uznaniu jego prowadzenia po 54. dołkach Mexico Championship.

Steve Stricker – który właśnie zwyciężył w swoim drugim turnieju PGA TOUR Champions.

Brice Garnett – świeżo upieczony triumfator  z Dominikany,

Ian Poulter – walczący jak lew ćwierćfinalista z Austin.

Ernie Els – jak zawsze do ostatniej chwili próbujący otrzymać zaproszenie na Masters.

Zagrają również: Justin Rose, Rickie Fowler, Martin Kaymer, Lee Westwood,  Jason „Boss” Dufner,  Geoff Ogilvy, Corey Conners i cała plejada innych doskonałych graczy!

Top 10  faworytów według publikowanych przez PGA TOUR – Power Rankings to: Phil Mickelson, Henrik Stenson, Justin Rose, Jordan Spieth, Rafa Cabrera Bello, Daniel Berger, Rickie Fowler, Charles Howel III, Matt Kuchar i Russel Henley.

 

Plan transmisji w Golf Channel Polska:

Czwartek i piątek – od 22.00

Sobota i niedziela – od 20.00

Komentują z pasją:

Jacek Person i Piotr du Château

 

Tego nie można przegapić!

 

 Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni