Golf Channel Polska

MWE Networks zakupił Golf Channel Polska. Nadajemy dalej!

15 czerwca Michał Winnicki oraz należąca do niego spółka MWE Media zakupiły 100% udziałów w GOLF ZONE – spółce nadającej kanał telewizyjny GOLF CHANNEL POLSKA. Tym samym będzie to pierwszy kanał sportowy w rozbudowanym portfolio grupy MWE Networks.

 

„Jestem niezmiernie dumny, że udało mi się bardzo szybko porozumieć z właścicielami Golf Zone i dopiąć transakcję w ciągu zaledwie kilku dni. GOLF CHANNEL POLSKA ma świetną dystrybucję u największych operatorów Polsat Box, Canal+, Netia, UPC Polska, Vectra i Multimedia, ale będziemy się starali w szybkim tempie wprowadzić go również do ofert mniejszych i średnich operatorów płatnej telewizji. Postawimy też na szerszą możliwość oglądania kanału przez Internet. W tym momencie integrujemy GOLF CHANNEL POLSKA z systemami emisyjnymi MWE Networks, a już od lipca znacznie uatrakcyjnimy jego ofertę programową. Cieszymy się także na współpracę z biurem reklamy Polsat Media.” – powiedział Michał Winnicki, właściciel grupy MWE Networks.

 

„To bardzo dobra wiadomość dla polskiego golfa i dla rynku mediów. Negocjacje z MWE Networks sfinalizowaliśmy w rekordowo krótkim czasie. Golf Channel Polska to ambitny, unikalny projekt, doskonale wpisujący się w rosnącą świadomość zdrowego trybu życia w naszym kraju. Będzie kontynuowany, dodatkowo zyskał teraz nowe możliwości jako część większej grupy mediowej.” – powiedział Marek Sowa, przewodniczący rady nadzorczej i współzałożyciel Golf Channel Polska.

 

„To dla nas ogromna satysfakcja, że czas i energia stosunkowo niewielkiego zespołu entuzjastów zostały docenione. Golf Channel Polska ma nowego właściciela, jesteśmy przekonani że oznacza to nowe horyzonty dla tego wyjątkowego kanału.” – powiedziała Izabela Pałdyna, prezes zarządu Golf Channel Polska.

 

Wkrótce ogłoszone zostaną nowe składy rady nadzorczej i zarządu spółki GOLF ZONE. Planowane jest też przeniesienie siedziby do Szczecina, chociaż redaktorzy i komentatorzy sportowi będą mogli pracować także w warszawskim biurze MWE Networks.

 

MWE Networks to czołowa polska grupa medialna mająca w swoim portfolio ogólnopolską telewizję naziemną Antena HD, ponadregionalną TVC, kanały muzyczne: Power TV, Nuta.TV, Nuta Gold, dziecięce: Top Kids, Junior Music i tematyczne: Home TV, Adventure, Filmax, Xtreme TV oraz Ultra TV 4K.

Ponadto MWE Networks jest operatorem naziemnych multipleksów DVB-T/T2 w takich miastach, jak Wrocław, Świdnica, Jelenia Góra, Częstochowa, Tomaszów Mazowiecki, Szczecin i Katowice.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni