Kinga Kuśmierska. Fot. Strzały na fairwayu

W NIEDZIELĘ FINAŁ MP JUNIORÓW, 19-25 I MID-AMATORÓW

Przed niedzielną rundą finałową trzech turniejów mistrzowskich rozgrywanych w Binowo Park GC, na prowadzeniu u juniorów są Niemiec Norick Franke i Tristan Kolasiński, na czele kategorii wiekowej 19-25 plasuje się Holender Tim van der Steen, a u mid-amatorów Czech Dominik Pavoucek.

Sobota to był słoneczny, ładny dzień, choć dla wielu graczy długi, bowiem poranne mgły wstrzymały rundę na przeszło godzinę. W tak przebiegającej drugiej rundzie międzynarodowych mistrzostw Polski juniorów świetnie spisał się reprezentujący gospodarzy Tristan Kolasiński, grając 71 uderzeń. Łącznie zarówno on, jak i rywal z Niemiec notują po dwóch dniach +1. Dwa uderzenia straty do nich łapie Krzysztof Sosnowski (Tokary GC). W pięknym stylu męskie grono goni juniorka z Armady Kinga Kuśmierska, która do wczorajszych 75 strzałów w sobotę dodała 74, zatem prowadzi w gronie dziewcząt z sumą + 5. Rezultat +9 notuje Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola),  a +10 Maja Ambroziak (Mazury G&CC).

W rywalizacji zawodników kategorii wiekowej 19-25 gracz z Holandii wyprzedził Michała Bargendę. Po rundach na 68 i 69 Tim van der Steen prowadzi sumą -7. Zawodnik z Sobieni Królewskich do wczorajszych imponujących 67 strzałów w sobotę dopisał 73, zatem ma na karcie -4. Trzeci jest Maksymilian Biały (Tokary GC) z +1. 

Wśród kobiet prowadzi Niemka Sirah Steinhoff z +13. Druga jest Julia Korus – zawodniczka Gliwickiego KG notuje +11. Słabszy dzień miała Dominika Gradecka (Gradi GC), która do wczorajszych 76 dopisała w sobotę 84 uderzenia, więc zajmuje obecnie trzecią pozycję z +16.

U mid-amatorów wciąż na pozycji lidera jest Czech Dominik Pavoucek, przed finałem notujący +1. Drugi jest dalej Łukasz Szadny (Gorzowski KG Zawarcie) z +5, natomiast na trzecie miejsce przesunął się Jan Szmidt jr (Toya G&CC), obecnie z +11 na koncie. W zmaganiach damskiego grona prowadzenia nie oddaje Dorota Cisielska (First Warsaw Golf & Country Club) – ma +38, ale zaledwie uderzenie straty notuje Małgorzata Januszonek (Gorzowski KG Zawarcie). Na trzeciej pozycji plasuje się Beata Traczewska-Skóra (Mazury G&CC), z +49.

Livescoring juniorzy TUTAJ
Tee times juniorzy TUTAJ

Livescoring 19-25 TUTAJ
Tee times 19-25 TUTAJ

Livescoring mid-am TUTAJ
Tee times mid-am TUTAJ

*

DESZCZOWY POCZĄTEK MP JUNIORÓW, 19-25 I MID-AMATORÓW W BINOWIE

20 sierpnia 2021

W Binowo Park GC pod Szczecinem rozpoczęły się trzy, rozgrywane równolegle, turnieje mistrzowskie: międzynarodowe mistrzostwa Polski juniorów, mistrzostwa mid-amatorów i mistrzostwa kraju kat. wiekowej 19-25.

Warunki w pierwszej rundzie okazały się bardzo wymagające – deszcz nie przestawał padać aż do godziny 17.00. W takiej aurze najlepiej spisał się kadrowicz Michał Bargenda (Sobienie Królewskie Golf & Country Club), który to jedno z najstarszych pól golfowych w Polsce przeszedł w zaledwie 67 uderzeniach. Wynik -5 daje mu prowadzenie w mistrzostwach graczy kategorii wiekowej 19-25. Jeden strzał więcej wykonał Holender Tim van der Steen, a trzecie miejsce z +3 zajmują: Maksymilian Biały (Tokary), Jan Rybczyński (Kalinowe Pola) i Marcin Bogusz (First Warsaw Golf & Country Club). Wśród kobiet liderką została Dominika Gradecka (Gradi GC) po rundzie na +4.

Nie mniej imponująco mistrzostwa rozpoczęli juniorzy. Tutaj również pozycję lidera dał wynik poniżej par. Prowadzenie objęli Krzysztof Sosnowski (Tokary GC) i Niemiec Norick Franke – obaj zagrali dziś na 71 uderzeń (-1). Trzy strzały więcej odnotował reprezentant gospodarzy Tristan Kolasiński, Niemiec Tim Richter oraz Nina Pitsch (Armada GC), która tym samym została liderką u juniorek. 

 W zmaganiach mid-amatorów najlepiej w piątek zagrał Czech Dominik Pavoucek, uzyskując jedno uderzenie poniżej par. Drugi jest Łukasz Szadny (Gorzowski KG Zawarcie) z +4, a trzeci Kamil Skóra (Mazury Golf & Country Club) z +5 na koncie. Wśród mid-amatorek wynikiem +16 prowadzi Dorota Cisielska (First Warsaw Golf & Country Club).

Livescoring juniorzy TUTAJ
Tee times juniorzy TUTAJ

Livescoring 19-25 TUTAJ
Tee times 19-25 TUTAJ

Livescoring mid-am TUTAJ
Tee times mid-am TUTAJ

 

 

Źródło: PZG

fot. Strzały na fairwayu

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni