Mistrzynie Polski Seniorek. Fot. Kasia Nieciak

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW ZAKOŃCZONE

Małgorzata Brodowska (Tokary GC) oraz Sławomir Komoński (KG Lisia Polana) triumfowali w XVII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów, rozegranych w Mazury Golf & Country Club, w bardzo trudnych warunkach – każdego dnia zawodów burzowa pogoda zmuszała do przerywania gry i przenoszenia rund na kolejny dzień.

Nie inaczej było w finałową niedzielę. Najpierw o 7.00 blisko połowa z 139 uczestników musiała dokończyć sobotnią rundę, a dopiero po niej ci, którzy przeszli cuta, mogli przystąpić do dalszej rywalizacji. Wzorem ubiegłych dni… pogoda nie pozwoliła wszystkim na grę.

 

 

Kobietom udało się rozegrać trzecią rundę, za to u mężczyzn o medalach musiała zdecydować klasyfikacja po dwóch rundach.

W tak wymagającej aurze najlepiej z pań poradziła sobie Małgorzata Brodowska (Tokary GC), odnotowując kolejno 89, 98 i 84 uderzenia (łącznie +55). Drugie miejsce, z wynikiem +59, zajęła Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC), a trzecie Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC), która zapisała na karcie +65.

 

 

Wśród mężczyzn decydująca okazała się klasyfikacja z wczoraj – Sławomir Komoński (KG Lisia Polana) przed Bogdanem Bigusem (Orzełek GC) oraz Lechem Sokołowskim (Sierra GC), gdyż finałową rozgrywkę przerwała burza. Zwycięzca zapisał na karcie +8 (74, 78), natomiast srebrny i brązowy medalista po +10, a  kolorze krążka zdecydowała w tym przypadku lepsza druga runda w wykonaniu Bigusa.

 

 

W klasyfikacji master seniorów zwyciężył Ryszard Sobiesiak (Toya G&CC), a najlepszą master seniorką została Brygida Morańska (Śląski KG).

 

 

W klasyfikacji Open Kobiet, rozgrywanej w formacie stroke play netto, również najlepsza była Brygida Morańska, przed Sławką Konieczną i Anną Rydzykowską. 

 

 

Wśród mężczyzn rządzili w tej kategorii gospodarze z Mazury Golf & Country Club. Zwyciężył Andrzej Strot przed Władkiem Wasińskim i Radkiem Wojtkiewiczem, który rozpoczął swoją przygodę z golfem na słynnych, mazurskich Akademiach Seniora.

 

 

„Pod względem pogody to był niezwykle męczący dla uczestników turniej. Najważniejsze było jednak bezpieczeństwo graczy. Starałem się jednak przerywać grę w jak najbardziej optymalnych momentach” – mówił dyrektor zawodów Krzysztof Góra.

Kolejnym turniejem serii Polish Championships będą Mistrzostwa Polski mid amatorów oraz kategorii wiekowej 19-30, które odbędą się w dniach 26-28 czerwca na Kraków Valley G&CC.

***

XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów
Mazury Golf & Country Club, 19-21 czerwca 2020

Klasyfikacja międzynarodowa (open) stroke play brutto

Kobiety
1. Małgorzata Brodowska (Tokary GC)
2. Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC)
3. Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC)

 

 

Mężczyźni
1. Sławomir Komoński (KG Lisia Polana)
2. Bogdan Bigus (Orzełek GC)
3. Lech Sokołowski (Sierra GC)

Master Senior stoke play brutto (kobiety): Brygida Morańska (Śląski KG)
Master Senior (mężczyźni): Ryszard Sobiesiak (Toya G&CC)

Klasyfikacja Open stroke play netto

Kobiety
1. Brygida Morańska (Śląski KG)
2. Sławomira Konieczna (Śląski KG)
3. Anna Rydzkowska (Sierra GC)

 

Mężczyźni
1. Andrzej Strot (Mazury G&CC)
2. Władysław Wasiński  (Mazury)
3. Radosław Wojtkiewicz (Mazury)

 

Konkurs Nearest to the pin
Kobiety – Anna Lis
Mężczyźni – Wojciech Szary

Konkurs Longest drive
Kobiety – Sławomira Konieczna
Mężczyźni – Lech Sokołowski

Pełne wyniki TUTAJ

 

Źródło: PZG

Zdjęcia medalistek i medalistów: Karolina Gembara/ Strzały na Fairway’u

Zdjęcie burzowe: Agnieszka Bednarczyk

Opracowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni