Burzowe MP Seniorów w MG&CC. Fot: Małgorzata Yusufali

Wciąż burzliwe Mistrzostwa Polski Seniorów.

Ponownie to pogoda rozdawała karty podczas drugiej rundy XVII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów, a właściwie… ponad połowie uczestników nie pozwoliła kart z wynikami oddać. Z uwagi na burzę, gra w Mazury Golf & Country Club została przerwana.

Gracze, którym nie udało się dokończyć popołudniowej rundy, będą musieli w niedzielę o 7:00 stawić się na polu i wystartują po sygnale dość mocno używanej w tym tygodniu syreny. Dopiero po dokończeniu drugiej rundy okaże się, kto przejdzie cuta. Do finałowej gry zakwalifikowanych zostanie 50% najlepszych wyników i remisów wśród mężczyzn oraz kobiet. Start finału planowany jest około godz. 10.00.

 

W Naterkach rywalizuje 120 seniorów i 19 seniorek. Podobnie jak w pierwszej rundzie, ci którzy w sobotę jako pierwsi rozpoczynali grę, mieli więcej szczęścia i mniej deszczu i piorunów na niebie.

Spośród graczy, którym udało się rozegrać dwie pełne „osiemnastki” najlepszy wynik notuje Sławomir Komoński. Po wczorajszych 74 uderzeniach, dzisiaj wykonał ich 78 i sumą +8 prowadzi w klasyfikacji głównej. Za nim ex aequo plasują się Bogdan Bigus (77, 77) oraz Lech Sokołowski (76, 78).

W kategorii open kobiet tylko czterem paniom udało się rozegrać dwie rundy, a spośród nich najlepszy wynik ma aktualnie Ewa Geritz (89, 89). 

 

Livescoring TUTAJ
Tee times TUTAJ.

 

Źródło: PZG

Foto główne: Małgorzata Yusufali

Zdjęcie w tekście: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni