Waldemar Bacławski . Mazury Golf&Country Club. Fot. archiwum Shots on the Fairway

BURZOWE POCZĄTKI MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW

Pogoda dyktowała warunki w pierwszej rundzie XVII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów, które w piątek rozpoczęły się w Mazury Golf & Country Club. Do rywalizacji na polu Naterkach przystąpiło 120 seniorów i 19 seniorek. Ci, którzy pierwsi rozpoczynali grę, mieli więcej szczęścia – kapryśna aura okazała się dla nich łaskawsza, pozwalając dokończyć rundę.

Im później, tym… trudniej. Około godziny 16.00 ze względu na burzę gra musiała zostać przerwana. Po ponad godzinie przerwy uczestnicy mistrzostw mogli wznowić zmagania, ale nie na długo – po 18.00 sztormowa pogoda uniemożliwiła grę. Decyzją komitetu zawodów, z uwagi na bezpieczeństwo graczy, postanowiono przerwać rundę.

Wznowienie rozgrywek nastąpi w sobotę, o godzinie 7.00 rano. Golfiści i golfistki rozpoczną z miejsc, w których w piątek zmuszeni byli zakończyć. Od godz. 8.00 planowany jest start drugiej rundy.

Spośród graczy, którym udało się dokończyć inauguracyjną rundę najlepszy wynik – 74 uderzenia (+2) zanotował Sławomir Komoński (KG Lisia Polana). Dwa „strzały” więcej wykonał Lech Sokołowski (Sierra GC), a na trzecim miejscu plasował się Bogdan Bigus (Orzełek GC) – 77 uderzeń.

W kategorii open kobiet rundę z najlepszym wynikiem zdążyły rozegrać Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC) oraz Małgorzata Brodowska (Tokary GC) – każda z pań odnotowała po +17. Goni je Elżbieta Panas (KG First Warsaw G&CC), z jednym uderzeniem więcej.

Livescoring TUTAJ
Tee times TUTAJ.

 

Źródło: PZG

Fot. archiwum Shots on the Fairway

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni