Fot. Shots on the Fairway

Mistrzostwa Mid-amatorów i Seniorów

W niedzielne popołudnie zakończyły się XXI Mistrzostwa Polski Mid-amatorów i XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Golfiści rywalizowali w Gradi GC niedaleko Wrocławia.

Wśród mid-amatorów najlepszy wynik uzyskał Łukasz Szadny z Black Water Links GC, który nie odpuszczał prowadzenia od pierwszego dnia. Finałowa runda 75 przypieczętowała zwycięstwo i pozwoliła na końcowy wynik +9. Srebrny medal odebrał Jerzy Dudek, reprezentujący Kraków Valley G&CC. Słynny bramkarz Liverpoolu i reprezentacji Polski podczas ostatniego dnia  zapisał na karcie 73 uderzenia i zakończył turniej z wynikiem +11. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Michał Śladowski z Mazury G&CC, z łącznym wynikiem +17.

Dominika Gradecka – Gradi GC, zdominowała kategorię mid-amatorek. Rundy 76, 80 i 82 pozwoliły jej na zwycięstwo i końcowy wynik +25. Na drugim miejscu uplasowała się Elina O’Higgins – Royal GC Wilanów, z wynikiem +36. Cztery uderzenia gorzej zagrała Anna Zabłocka-Wiercińska (KG Lisia Polana), odbierając brązowy medal.

Dominika tak podsumowała swój występ: „Pole było naprawdę dobrze przygotowane. Muszę przyznać, że dużo pracuję i nie trenuję zbyt wiele, więc wyniki były poniżej normy. Jest to ciekawy moment, bo wciąż mam oczekiwania z czasów, kiedy grałam codziennie. Ale spokojnie, wrócę jeszcze do formy i regularnej gry, a na razie cieszę się grą”.

Międzynarodowym mistrzem Polski seniorów został Anthony Kerr, fantastyczna finałowa runda 69 pozwoliła mu na wyprzedzenie rywali i odebranie złotego medalu. Walka o srebro rozstrzygnął countback po zakończeniu gry. Lepsza ostatnia runda 75 zagwarantowała srebro Czechowi Markowi Šulcowi (GC Konopiste). Ostatnie miejsce na podium zajął Anglik Joe Smith (Wykegreen). Obaj golfiści zakończyli turniej z wynikiem +12.

Wśród seniorek triumfowała reprezentantka gospodarzy Iwona Sławińska-Zamirowska, z łącznym wynikiem +49. Srebrny medal odebrała Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC), która na karcie zapisała dwanaście uderzeń więcej. Brązowy krążek powędrował do Elżbiety Wolschendorf-Łazowskiej z Mazury Golf, która zakończyła turniej z wynikiem +66.

Następne w kalendarzu turniejów mistrzowskich są XIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet i XXIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn, oba turnieje rozpoczną się już 2 czerwca w Kraków Valley G&CC.

XXI Mistrzostwa Polski Mid-amatorów

Mężczyźni

 1. Łukasz Szadny (Black Water Links GC) 222
 2. Jerzy Dudek (Kraków Valley G&CC) 224
 3. Michał Śladowski (Mazury G&CC) 230

Kobiety

 1. Dominika Gradecka (Gradi GC) 238
 2. Elina O’Higgins (Royal GC Wilanów) 249
 3. Anna Zabłocka-Wiercińska (KG Lisia Polana) 253

XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów

Mężczyźni

 1. Anthony Kerr (Sierra GC) 223
 2. Marki Šulc (GC Konopiste) 225
 3. Joe Smith (Wykegreen) 225

Kobiety

 1. Iwona Sławińska-Zamirowska (Gradi GC) 262
 2. Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC) 274
 3. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska (Mazury G&CC) 279

Klasyfikacja krajowa

Mężczyźni

 1. Jacek Kubicki (OUR GC) 227
 2. Bogdan Bigus (KG Lisia Polana) 229
 3. Grzegorz Gawroński (Black Water Links GC) 230

Kobiety

 1. Iwona Sławińska-Zamirowska (Gradi GC) 262
 2. Ewa Geritz (Sobienie Królewskie G&CC) 274
 3. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska (Mazury G&CC) 279

Pełne wyniki mistrzostw Polski mid-amatorów TUTAJ

Pełne wyniki mistrzostw Polski seniorów TUTAJ

 

Źródło: PZG/Matylda Kuna

Fot. Shots on the Fairway

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni