Dorota Zalewska. Fot: Strzały na Fairwayu

Wietrzny drugi dzień Mistrzostw Polski Match Play

Po drugiej rundzie XV Mistrzostw Polski Match Play Mężczyzn i Kobiet, które odbywają się w Mazury Golf & Country Club, prowadzenie u panów utrzymał Philipp Pakosch (Sobienie Królewskie G&CC), a w damskim gronie pozycję liderki objęła Dorota Zalewska (KG Lisia Polana).

W równolegle rozgrywanych II Mistrzostwach Polski Match Play Juniorów i Juniorek na czele listy po dwóch dniach stroke play uplasowali się: Krzysztof Sosnowski (Tokary GC) oraz Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowa Pola GC). 

W sobotę zawodnicy, przydzieleni do odpowiednich grup, „z czystą kartą” przystąpią do rywalizacji w formule meczowej. Jak wspominała młodzież, na czele z Kleo Kozakiewicz i reprezentującą gospodarzy Mają Ambroziak, „nastawienie jest bojowe”.

W piątkowej rundzie graczom towarzyszyło słońce, ale również silny wiatr. W tych niełatwych warunkach, w których  mężczyźni walczą z białych tee, natomiast panie z żółtych, dużo było wyników „z plusem”, a jedynie Philippowi Pakoschowi i Marcinowi Boguszowi (First Warsaw G&CC) udało się zagrać na par pola w Naterkach i tym samym plasować się na czele stawki. U pań, po rundach na 82 i 77 uderzeń, prowadzi Dorota Zalewska, a za nią jest Anna Grzywocz (Armada GC) i Holenderka Nikki Hofstede.

Za nami bardzo intensywny dzień na polu. Wiatr był silny, ale nieco pomagał – trudne dołki były krótsze, za to te, na których odległość nie ma znaczenia były pod wiatr. Moich wyników nie uznałabym za sukces, ale na daną chwilę jestem zadowolona. Zawsze może być gorzej, więc najważniejsze to znaleźć pozytywy. Klucz do sukcesu na tym polu? Trzeba znać swoje dobre i słabe strony. Plus korzystać z doświadczenia i choć może nie gram w golfa 50 lat to już kilka turniejów udało mi się grać” – wspominała Doris, triumfatorka MP match play edycji 2017 i 2016, która kilkukrotnie zdobywała również srebro i brąz.

archiwalny artykuł o Dorocie: TUTAJ

Wśród juniorek prowadzenie po fazie stroke play objęła Kleopatra Kozakiewicz (rundy na 78 i 73), a za nią uplasowała się reprezentantka gospodarzy Maja Ambroziak i Kinga Kuśmierska (Armada G&CC).

golfchannel.pl/?news=kleo

golfchannel.pl/?news=maja-atakuje

golfchannel.pl/?news=kinga

W mistrzostwach juniorów prowadzi Krzysztof Sosnowski (Tokary GC) po rundach na 74 i 77. Za nim plasuje się Franciszek Dudek (First Warsaw G&CC), a dalej Patrik Domenico Fassero Gamba (Binowo Park GC).

golfchannel.pl/?news=krzysztof

Prognozy na sobotę są niezwykle wymagające – deszcz i silny wiatr.

 

TEE TIMES na sobotę TUTAJ
TEE TIMES w turnieju juniorskim TUTAJ

WYNIKI SP mężczyźni TUTAJ
WYNIKI SP kobiety TUTAJ

WYNIKI SP juniorzy TUTAJ
WYNIKI SP juniorki TUTAJ

Więcej na Polishchampionships.pl.

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni