Dominika Gradecka. Fot: FotoJan

Mistrzostwach Polski Match Play

Po dwóch rundach stroke play Jakub Dymecki i Dominika Gradecka objęli prowadzenie w XVI Mistrzostwach Polski Match Play Mężczyzn i Kobiet. W czempionacie juniorek liderką jest Kleopatra Kozakiewicz, a wśród juniorów Nikolas Tymiński. Turnieje odbywają się na polu Gradi Golf Club.

Piątek w Brzeźnie zaczął się deszczowo, było bardzo chłodno i pochmurnie, zatem dla seniorów – którzy startowali jako pierwsi – nie był to przyjemny początek. Od południa z każdą kolejną godziną pogoda nad polem się poprawiała, a pod wieczór wyszło nawet słońce.

Wśród mężczyzn prowadzenie utrzymał Jakub Dymecki (Tokary GC), który do czwartkowych 70 uderzeń, w piątek dopisał 68, a suma -4 utrzymała go na czele tabeli.

Kuba Dymecki

Drugi dzień z rzędu na par pola zagrał Bartosz Bogusz (First Warsaw G&CC). Na trzecią pozycję wysunął się Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie), który po czwartkowym wyniku 76, w piątek zapisał na karcie 69 uderzeń, co dało łącznie +3.

Konrad Bargenda, Alex Pedryc, Adrian Meronk. Przesiep Open. Fot. Kasia Nieciak

W gronie kobiet pozycję liderki przejęła reprezentująca gospodarzy Dominika Gradecka (suma +18 po dwóch dniach), a za nią plasują się Anna Grzywocz (Armada GC) z +22 i Matylda Kuna (Open GC) z +24.

Mateusz Gradecki, Dominika Gradecka. Fot: Kasia Nieciak

W gronie juniorek uformowała się silna grupa „dominatorek” z rewelacyjnym -4 na koncie. Znalazły się w niej: Kinga Kuśmierska (Armada GC), Nina Pitsch (Armada) oraz Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola), która dogoniła czołówkę po świetnej drugiej rundzie na -6 i dzięki zasadzie countback w tabeli prowadzi (druga jest Nina, a trzecia Kinga).

Kinga Kuśmierska, Nina Pitsch, Tomasz Cudek, Belek – 2nd Golf Mad Junior Open 2021

Kleopatra Kozakiewicz. Fot. #TeamKleo

Za nimi uplasowała się Maja Ambroziak (Mazury GC) z +1.

Maja Ambroziak. Fot. Marek Darnikowski

W mistrzostwach juniorów prowadzenie utrzymał Nikolas Tymiński (PGA Catalunya) z -1.

Nikolas „Gigant” Tymiński

Jako drugi fazę stroke play zakończył Antoni Fijałkowski (Sobienie Królewskie) z +5, a jako trzeci Niemiec Tim Richter +7.

Na podstawie uzyskanych wyników zawodnicy zostali podzieleni na grupy, w których przyjdzie im od soboty rywalizować już w formule match play.

WYNIKI SP mężczyźni TUTAJ
WYNIKI SP kobiety TUTAJ
WYNIKI SP juniorzy TUTAJ
WYNIKI SP juniorki TUTAJ

 

RUNDA PIERWSZA

W czwartek na polu Gradi Golf Club rozpoczęły się XVI Mistrzostwa Polski Match Play Mężczyzn i Kobiet oraz III Mistrzostwa Polski Match Play Juniorów, inaugurując tegoroczną serię mistrzowską. Do rywalizacji w dolnośląskim Brzeźnie przystąpiło 60 mężczyzn i 20 kobiet plus 40 juniorów i 19 juniorek. 

Pierwsza runda zaczęła się słonecznie, ale później wzmógł się wiatr, a nad polem pojawiły się chmury. Na szczęście obyło się bez opadów, choć deszcz prognozowany jest na drugi dzień rywalizacji.

Tradycyjnie czempionat w formule meczowej rozpoczął się od rundy stroke play, a w tej najlepiej zaprezentowała się juniorka Kinga Kuśmierska (Armada GC), przechodząc pole w 67 uderzeniach (-4). Świetnie zagrała też Nina Pitsch (Armada), wieńcząc dzień na -3. Trzecie miejsce zajmują obecnie Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola) i Maja Ambroziak (Mazury GC) – obie zagrały na +2.

Wśród juniorów prowadzenie, dzięki rundzie na par, objął Nikolas Tymiński (PGA Catalunya). Dzieloną pozycję drugą obejmują Patrik Domenico Fassero Gamba (Binowo Park), Szymon Chamera (Golf Park Mikołów) oraz Gustaw Kawecki (Binowo) – każdy z nich zapisał na karcie po +4.

W mistrzostwach mężczyzn liderem został Jakub Dymecki (Tokary GC), który zapisał na karcie -1. Na par, które wynosi w Gradi GC 71 uderzeń, zagrał Bartosz Bogusz (First Warsaw G&CC), natomiast z +2 dzień zakończył David Shinto (Przytok GR).

W gronie kobiet czołową pozycję objęła Anna Grzywocz (Armada GC), po rundzie na +6. Drugie miejsce, z sumą +8, zajmują reprezentująca gospodarzy Dominika Gradecka oraz Natalia Michaś (Toya Golf). 

W piątek uczestnicy rozegrają kolejną rundę stroke play brutto, a na podstawie uzyskanych wyników zawodnicy podzieleni zostaną na grupy, w których przyjdzie im rywalizować już w formule match play, w grupach. Finał zawodów w niedzielę.

Źródło: Polski Zwiazek Golfa

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni