Fot. archiwum Shots on the Fairway

Rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Match Play

W czwartek na polu First Warsaw Golf rozpoczęły się XIV Mistrzostwa Polski Match Play Mężczyzn i Kobiet oraz premierowe Mistrzostwa Polski Match Play Juniorów. To pierwsze turnieje tegorocznej serii mistrzowskiej.

Wyzwaniem dla uczestników była nie tylko gra po przerwie związanej z epidemią koronawirusa, ale i fakt, że pierwszy raz w historii tego turnieju mężczyznom przyszło rywalizować z białych tee, a kobietom z żółtych. Utrudniać możliwość odnotowania dobrych wyników miała również pogoda, ale wbrew prognozom ta okazała się litościwa – burze ominęły Rajszew, pochmurny poranek zamienił się w słoneczny dzień.

Do rywalizacji przystąpiło 19 kobiet i 73 mężczyzn. W pierwszej rundzie stroke play brutto prowadzenie objęła Dorota Zalewska, odnotowując 78 uderzeń (+6). Dwa więcej wykonała Maria Żrodowska, a 83 „strzały” zapisała na karcie Dominika Gradecka.

Wśród mężczyzn najlepiej zagrali Jakub Urbański i Jan Rybaczyński, którzy zrobili po 74 (+2) uderzenia. Za nimi plasują się: Alejandro Pedryc, Mikołał Kniaginin oraz Jakub Dymecki – każdny z nich do przejścia pola w Rajszewie potrzebował tym razem 75 „strzałów”.

W rozgrywkach juniorskich uczestniczy 13 juniorek, a najlepszy wynik w czwartek odnotowała Kleopatra Kozakiewicz (+2). Z grona 29 juniorów pozycję lidera objął Michał Jankowski (+2).

W piątek odbędzie się kolejna runda stroke play brutto, a na sobotę zaplanowano dwie rundy match play. Finały w niedzielę.

Tee times kobiety TUTAJ
Tee times mężczyźni TUTAJ
Tee times juniorzy TUTAJ

Więcej na Polishchampionships.pl.

 

Źródło: PZG

Fot. archiwum Shots on the Fairway

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni