Mistrzostwa Polski Match Play. Mazury Golf C&C Fot. Abdalla Elkhatib

Mistrzostwa Polski match play – nadszedł dzień rozstrzygnięć

Dominika Gradecka (Gradi GC) oraz Anna Grzywocz (Armada GC) zmierzą się w niedzielnym finale XVII Mistrzostw Polski Match Play, które odbywają się na polu Mazury G&CC. O medale męskiej rywalizacji powalczą: Jakub Dymecki (Tokary), Andrzej Wierzba Jr. (Sobienie Królewskie GC), Michał Bargenda (Sobienie) i Kamil Nowak (Kalinowe Pola).

W równolegle rozgrywanych IV Mistrzostwach Polski Match Play Juniorów i Juniorek batalię o złoto stoczy Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola) z Niną Pitch (Armada GC), a wśród chłopców o medale powalczą Jan Branicki (Kalinowe Pola), Maciej Janusiewicz (Śląski KG), Bruno Machalica (Armada) i Tristan Kolasiński (Binowo Park).

Trzecia runda była dla uczestników tradycyjnie już mocno wymagająca. Aura pochmurna, rano padało, a później było dość parno. Dzień obfitował w wiele ciekawych potyczek, szczególnie że część graczy musiała rozegrać po dwa mecze.

Tak było m.in. u juniorek, gdzie w porannych bataliach liderująca po rundach stroke play Maria Moczarska (Śląski KG) wygrała starcie z Julią Cebulą (Armada), ale w kolejnym meczu uległa ubiegłorocznej brązowej medalistce tych mistrzostw „Kleo” Kozakiewicz. Pitsch drogę do finału rozpoczęła od wygranej batalii z Nataszą Klimko (Black Water Links GC), a dalej triumfowała w potyczce z Martyną Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie). Mecz o brąz rozegrany zostanie zatem między Muchajer a Moczarską.

U juniorów dominujący po rundach stroke play Jan Branicki (Kalinowe Pola) rozpoczął od wygranej nad Filipem Wysokińskim (Gorzowski KG Zawarcie), a dalej pokonał Macieja Janusiewicza (Śląski KG), który jutro zagra o brąz. Natomiast do wyłonienia jutrzejszego przeciwnika dla Branickiego potrzeba jeszcze rozstrzygnięcia meczu Machalica kontra Kolasiński.

U kobiet wiadomo, że tytułu nie obroni Natalia Michaś (Wrocław GC), ale powalczy o brąz z Zofią Rzeźnik (Black Water Links GC), która dzień zaczęła od wygranej nad Ewą Geritz (Sobienie), ale dalej uległa Gradeckiej. Grzywocz, która rok temu zdobyła w Gradi GC srebro, do finału dotarła po meczu z Elżbietą Panas (KG First Warsaw Golf & Country Club), a dalej wygraną w potyczce z Michaś.

W rywalizacji mężczyzn Wierzba najpierw triumfował nad Szymonem Uzarem (Kraków Valley), a dalej pokonał Macieja Łuczaka (Śląski KG). Dymecki wygrał starcie z Kamilem Sikorą (Kraków Valley), a dalej Simonem Bauerem (GC an der Wendlohe, Niemcy), a w niedzielnym porannym półfinale „Dymek” zmierzy się z Wierzbą. Drugi półfinał to batalia Bargenda kontra Nowak. 

Reprezentant Sobieni pokonał Lecha Sokołowskiego (Sierra GC), a dalej Łukasza Bogusza (Armada GC), natomiast zawodnik z Kalinowych Pól wygrał starcia kolejno z reprezentującym gospodarzy Kamilem Skórą i ubiegłorocznym zdobywcą srebra tych mistrzostw Maksymilianem Białym (First Warsaw).

LIVESCORING JUNIORZY

LIVESCORING JUNIORKI

LIVESCORING MĘŻCZYZNI

LIVESCORING KOBIETY

 

Sobotni raport: PZG/Anna Kalinowska.

 

PIĄTEK

Po drugiej rundzie mistrzostw Polski match play prowadzenie u kobiet utrzymała Zofia Rzeźnik (Black Water Links GC), natomiast u mężczyzn liderem został Andrzej Wierzba Jr. (Sobienie Królewskie GC).

Po dwóch rundach stroke play brutto Wierzba notuje -1 (71, 72), a za nim plasują się Maksymilian Biały (First Warsaw GC), który na karcie zapisał podwójne 72, a dalej Michał Bargenda (Sobienie) z +1 (75, 70).

W XVII Mistrzostwach Polski Match Play Kobiet Zofia Rzeźnik do czwartkowej rundy na 80 dopisała wynik 82. Za nią wciąż jest Anna Grzywocz (Armada GC) z 81 i 82 na karcie, a dalej Natalia Michaś (Wrocław GC) z 86 i 83.

W IV Mistrzostwach Polski Match Play Juniorów przed fazą meczową prowadzenie objął Jan Branicki (Kalinowe Pola), który po wczorajszych 77 uderzeniach, dziś zagrał świetne 70. Drugie miejsce zajmuje Tristan Kolasiński (Binowo Park) po rundach na 76 i 72, a wczorajszy lider Bruno Machalica (Armada GC) po rundzie na 69, w piątek wykonał o 10 strzałów więcej.

Wśród juniorek prym wiedzie Maria Moczarska (Śląski KG) z 75 i 73 na karcie, dalej Martyna Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie) po grze na 74 i 76. Trzecia jest Nina Pitsch (Armada GC) z 78 i 74.

W piątek aura bardziej sprzyjała graczom – po czwartkowych deszczach zrobiło się ciepło, z delikatnym wiatrem, jednak rundy były długie.

Zawodnicy zostali podzieleni na grupy, w jakich przystąpią do rywalizacji match play. U juniorek, juniorów i kobiet walka o podium odbędzie się w ósemce, a u mężczyzn w szesnastce.

 

CZWARTEK

W burzowy czwartek w Mazury G&CC rozpoczęły się XVII Mistrzostwa Polski Match Play Kobiet, XVII Mistrzostwa Polski Match Play Mężczyzn, IV Mistrzostwa Polski Match Play Juniorów i IV Mistrzostwa Polski Juniorek.

Poranek przywitał golfistów chmurami i rześką temperaturą. Prognozowana burza nieubłaganie zbliżała się do Naterek. Ze względu na pioruny i ulewny deszcz gra została przerwana, ale wszystkim zawodnikom udało się ukończyć pierwszą rundę zmagań.

Prowadzenie wśród kobiet objęła Zofia Rzeźnik (Black Water Links GC) z wynikiem 80. Zaledwie jedno uderzenie więcej zanotowała Anna Grzywocz (Armada GC). Dzielone trzecie miejsce zajęły Natalia Michaś (Wrocław GC) i Dominika Gradecka (Gradi GC) z wynikiem +14.

Wśród mężczyzn najlepszy rezultat zanotował Kamil Nowak (Kalinowe Pola GC), który zakończył rundę z -4. Z trzema uderzeniami więcej na koncie drugą pozycją podzielili się Andrzej Wierzba Jr. (Sobienie Królewskie GC) i Maciej Łuczak (Śląski KG). Za nimi znalazł się Maksymilian Biały (First Warsaw GC) z par.

Pierwszą pozycję wśród juniorek wywalczyła Martyna Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie), która zanotowała na karcie 74 strzały. Jedno uderzenie więcej wykonała Maria Moczarska (Śląski KG) zajmując drugie miejsce. Trzeci najlepszy wynik należał do reprezentantki Wrocław GC Zuzanny Mordaki, z 77.

Wśród juniorów prym wiódł Bruno Machalica (Armada GC) z wynikiem 69. Drugie miejsce podzielili Filip Wysokiński (Gorzowski KG Zawarcie), Konstanty Łuczak (Open GC) i Oliwier Onyszkiewicz (Gorzowski KG Zawarcie). Wszyscy zanotowali 74 uderzenia.

W piątek zawodników czeka druga i ostatnia runda stroke play. Po niej nastąpi podział na grupy. U juniorek, juniorów i kobiet walka o podium odbędzie się w ośmioosobowym gronie, a u mężczyzn w 16-osobowym.

 

Livescoring Juniorki TUTAJ

Livescoring Juniorzy TUTAJ

Livescoring Kobiety TUTAJ

Livescoring  Mężczyźni TUTAJ

 

Źródło: PZG Matylda Kuna

Zdjęcia: Abdalla Elkhatib

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni