fot. Mirosław Mróz

Matylda Krawczyńska i Jan Branicki MP juniorów!

Po trzyosobowej dogrywce z udziałem Mai Ambroziak (Mazury G&CC), Kingi Kuśmierskiej (Armada GC) i Matyldy Krawczyńskiej (Śląski KG) mistrzynią Polski juniorek została Krawczyńska. U juniorów triumfował Jan Branicki (Kalinowe Pola GC), który w finałowej rundzie turnieju rozgrywanego w Kraków Valley zanotował rewelacyjne -7 uderzeń!

Wymieniona trójka dziewcząt po trzech dniach wyrównanej rywalizacji w Paczółtowicach notowała rezultat minus dwa.

Potrzebna była więc dogrywka. Na jej pierwszym dołku z dalszej walki odpadła Maja, zdobywając brązowy medal mistrzostw.

Matylda z Kingą toczyły bój przez kolejne trzy dołki. Ostatecznie wygrała Matylda, a Kinga kolejny rok z rzędu wywalczyła srebro juniorskich MP.

 

Wśród juniorów Branicki szedł po złoto jak burza. Reprezentant Kalinowych Pól wygrał sumą -8, po rundach 74, 69, a w finale zaledwie 65 uderzeniach i rundzie obfitującej w siedem birdie! Triumfował ze znaczącą przewagą nad konkurentami.

Miałem dziś świetną długą grę, irony i aproache, a kiedy zdarzyło się, że musiałem ratować się wokół greenu, chipy także mnie nie zawodziły. Czułem trochę presji związanej z takim dobrym wynikiem i wczoraj martwiłem się trochę, aby dziś utrzymać przewagę. Dziś jednak dałem się ponieść dobrej grze i starałem się nie myśleć o wyniku. Podczas drugiej rundy ustanowiłem swoją nową życiówke -3, a podczas finałowej rundy udało mi się ją poprawic o całe cztery strzały z czego bardzo się cieszę” – podkreślił.

Juniorskim wicemistrzem kraju został Gustaw Kawecki (Binowo Park GC), z +3 na finiszu (rundy na 75, 75, 69). Brąz, z rezultatem +7, wywalczył Antoni Hawkins (Rosa Private GC), grając kolejno 78, 72 i 73 uderzenia.

Kolejnym turniejem serii mistrzowskiej będą Klubowe MP dywizji drugiej, które w czwartek rozpoczną się na Mazurach. Potem już tylko podsumowujący sezon PZG Masters (30 września-2 października na Lisiej Polanie).

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Kraków Valley G&CC, 12-14 sierpnia 2022 r.

Juniorzy
1. Jan Branicki (Kalinowe Pola)
2. Gustaw Kawecki (Binowo Park GC)
3. Antoni Hawkins (Rosa Private GC)

Juniorki
1. Matylda Krawczyńska (Śląski KG)
2. Kinga Kuśmierska (Armada GC)
3. Maja Ambroziak (Mazury G&CC)

Pełne wyniki TUTAJ

Zdjecia: Mirosław Mróz i Sebastian Grudzień 

 

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni