Łukasz Bogusz. Fot. PZG

Mistrzostwa Polski Juniorów i 19-25

W środę w Postołowie rozpoczęły się rozgrywane równolegle XXIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów i XVI Mistrzostwa Polski 19-25.

 

Livescoring MP Juniorów TUTAJ

Livescoring MP 19-25 TUTAJ

 

CZWARTEK

Z wynikiem -5 na prowadzenie w XXIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów wystrzeliła Martyna Muchajer – z Gorzowskiego Klubu Golfowego Zawarcie!

Najlepszym juniorem jest Antoni Hawkins z Rosa Private Golf Club. Samodzielnym liderem XVI Mistrzostw Polski 19-25 został Holender Jim Woudenberg (-4) z Golfclub De Hoge Kleij, a wśród kobiet prym wiedzie Alicja Kulig z Binowo Park.

Drugiego dnia z mocnym wiatrem najlepiej poradziła sobie Martyna Muchajer, zaliczając świetną rundę 68. Po dodaniu wczorajszych 71 uderzeń prowadzi z sumą -5. Trzy uderzenia straty (70,72) ma broniąca tytułu Matylda Krawczyńska (Śląski KG), a par na karcie notuje Kinga Kuśmierska (Armada GC), która w środę wykonała 71 uderzeń, a w czwartek 73. Czwarta jest Kleopatra Kozakiewicz z +1.

Antoni Hawkins ponownie zapisał na karcie 74, a suma +4 daje mu prowadzenie w gronie juniorów. Uderzenie straty do niego notuje Tristan Kolasiński (Binowo Park GC), po rundach na 75 i 74. Z wynikiem +6 goni ich Mateusz Zygadło (Wrocław GC), który do środowej rundy 74, dopisał w czwartek 76.

Samodzielnym liderem w kategorii 19-25 został reprezentant Holandii Jim Woudenberg, który po rundach 71 i 69 prowadzi sumą -4. Pięć uderzeń więcej ma zawodnik First Warsaw G&CC Maksymilian Biały (72, 73). Na trzeciej pozycji przed finałem plasują się: Łukasz Bogusz (Armada GC) i Marcin Bogusz (OUR Golf Club), którzy notują rezultat + 6.

U kobiet w tej kategorii wiekowej za Alicją Kulig, która zanotowała rundy 78 i 73 (+7), plasują się: Anna Grzywocz (Armada GC) z +11, a dalej jest Zofia Rzeźnik (Black Water Links GC) z +12.

ŚRODA

W pierwszej rundzie w wietrznych warunkach atmosferycznych najlepiej zaprezentowali się: Malwina Cegła z Wrocław GC oraz Łukasz Bogusz (Armada GC) i reprezentant Holandii Jim Woudenberg, z holenderskiego Golfclub De Hoge Kleij.

Malwina podczas pierwszej rundy zanotowała 69 uderzeń (-3), trafiając sześć birdie. Wśród juniorek na drugim miejscu uplasowała się Matylda Krawczyńska (Śląski KG) z wynikiem 70, a jedno uderzenie więcej wykonały Martyna Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie) i Kinga Kuśmierska (Armada Golf Club), dzieląc się trzecią pozycją. Warto przypomnieć, że Matylda i Martyna właśnie wróciły z turnieju European Team Shield Championship, zwyciężając tam w fantastycznym stylu, razem z Mają Ambroziak i Kleopatrą Kozakiewicz.

Najlepszy wynik wśród juniorów zanotowali Antoni Hawkins (Rosa Private GC) i Mateusz Zygadło (Wrocław GC), którzy zakończyli pierwszy dzień rywalizacji z wynikiem +2. Jeden strzał więcej zanotowali Tristan Kolasiński (Binowo Park GC) i Czech Onderj Chromcik.

Z wynikiem -1 (70) zakończyli rundę najlepsi młodzieżowcy, Łukasz Bogusz i Holender Jim Woudenberg. Z jednym uderzeniem straty na trzecim miejscu plasuje się reprezentant First Warsaw G&CC Maksymilian Biały. Trzy kobiety w kategorii 19-25 zanotowały w środę rundy 78, Zofia Rzeźnik (Black Water Links GC), Alicja Kulig (Binowo Park GC) i Anna Grzywocz (Armada GC).

W zeszłym roku, gdy mistrzostwa odbywały się w Kraków Valley G&CC, po trzyosobowej dogrywce z udziałem Mai Ambroziak (Mazury G&CC), Kingi Kuśmierskiej (Armada GC) i Matyldy Krawczyńskiej (Śląski KG) mistrzynią Polski juniorek została Matylda Krawczyńska. Wśród juniorów triumfował Jan Branicki (Kalinowe Pola GC). Najlepszą kobietą w 19-25 w ubiegłym sezonie była Nicole Polivchak, która teraz rozwija swoją profesjonalną karierę, a wśród mężczyzn triumfował Michał Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC), który zakończył już edukację i grę w barwach University of Delaware.

 

Źródło: PZG/AK/MK

Zdjęcie: PZG

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni