fot. Dorota Kozakiewicz-Lejderman

MEDALE HANDICAPOWYCH MISTRZOSTW POLSKI WRĘCZONE

Zakończyła się trzydniowa rywalizacja w Mistrzostwach Polski HCP, w najliczniej obsadzonym turnieju serii mistrzowskiej, a równocześnie jedynym rozgrywanym w formacie stroke play netto.

Przez pierwsze dwa dni rywalizacja w poszczególnych grupach handicapowych odbywała się równolegle w Postołowie i w Tokarach. Gospodarzem niedzielnego finału było Postołowo Golf Club. Pierwszego dnia uczestnicy zmagali się z silnym wiatrem, drugiego pogoda była wymarzona do gry, za to w finałową niedzielę tuż po ceremonii dekoracji spadł deszcz… również deszcz medali, które trafiły do najlepszych graczy siedmiu kategorii handicapowych.

Nie obyło się bez kolejnego hole-in-one. Tym razem na 11 dołku w wykonaniu Tomasza Paczkowskiego. Tomek, aka „Paczka”, z Mazury Golf Junior Team trafił swój pierwszy hole-in- one ze 130 metrów, 7 iron, na jedenastym dołku w Postołowie. Później odbierał również brązowy medal w swojej kategorii handicapowej.

W funkcji caddiego wystąpił jego tata – również Tomasz Paczkowski, aka „Paczkoś”, który nagrał całe zajście.

 

W grupie do 8,0 hcp triumfował Cezary Łosko (Mazury Golf & Country Club). W grupie od 8,1 do 11 złoto wywalczył jego klubowy kolega Jakub Czarzasty, który jeszcze w poprzednim roku wygrywał w hcp między 14,1 a 17.

Wśród graczy z hcp między 11,1-14 swoją dominację potwierdził Marek Jelonek (GP Mikołów). W tegorocznej kategorii 14,1-16 zwyciężył Kazimierz Ceglewski (Słubice Golf Club). Mistrzem grupy 16,1-20 został Tomasz Czernik (Mazury G&CC).

W rozgrywanej w formacie Stableford netto grupie hcp 20,1-23 na czele znalazł się Tomasz Pietrak (Modry Las GC), a w kat. 23,1-32 Andrzej Nydza (Play GC).

Kolejnym turniejem serii mistrzowskiej będą Klubowe MP Juniorów, które rozpoczną się już w środę w Gradi Golf Club.

GRATULACJE! 

 

Pełne WYNIKI tutaj.

 

 

RUNDA DRUGA

Za nami drugi dzień tegorocznych Mistrzostw Polski HCP, który dla uczestników oznaczał zmianę pól – grupy handicapowe, które wczoraj rywalizowały w Postołowie, dziś zagrały w Tokarach i odwrotnie.

W słoneczną, ale już nie tak wietrzną sobotę, walka o awans do niedzielnego finału w Postołowie, była zacięta. Zdarzył się nawet hole-in-one w wykonaniu Marka Januszonka na ósmym dołku w Postołowie.

Golfiści legitymujący się handicapem z przedziału 0-14 drugą rundę rozegrali w Postołowie. W grupie do 8,0 hcp na prowadzenie pozostał Krzysztof Klicki (SPACE Golf & Friends Club), ale dołączył do niego Lech Sokołowski (Sierra GC). W grupie od 8,1 do 11 jest trzech liderów: Emil Pałyga (Armada GC), Bogdan Macionczyk (Śląski KG) oraz Ngoc Anh Nguyen (Royal Kraków Golf & Country Club). Wśród graczy z hcp między 11,1-14 prowadzenie utrzymał Marek Jelonek (Golf Park Mikołów).

Licznie obsadzona rywalizacja golfistów legitymujących się hcp z przedziału 14,1-32 toczyła się dziś w Tokarach. Wśród graczy z hcp między 14,1 a 16 pozycję lidera przejął Robert Górecki (GC Jelenia Góra).

W 16,1-20 na prowadzenie wskoczył Tomasz Wnuk (Tatfort GC). W grupie 20,01-23 na górze klasyfikacji pozostaje Barbara Bobińska (Sierra GC), za to w 23,01-32 na czele listy plasuje się Andrzej Nydza (Play GC).

Zawodnicy, którzy nie przeszli cuta mają możliwość, w ramach opłaty wpisowej, rozegrania rundy rekreacyjnej na polu golfowym Tokary GC w dniu 1 sierpnia. Przed przyjazdem na pole należy zadzwonić i zarezerwować tee time do godz. 9:00 dnia 1 sierpnia.

LIVESCORING & TEE TIMES dla MP HCP do 14 TUTAJ

LIVESCORING & TEE TIMES dla MP HCP 14,1-32 TUTAJ

 

 

RUNDA PIERWSZA

W piątek rozpoczęły się Mistrzostwa Polski HCP. Gospodarzami rywalizacji w siedmiu kategoriach handicapowych kolejny rok z rzędu są pomorskie pola w Postołowie oraz Tokarach, które w piątek były mocno smagane wiatrem.

Golfiści legitymujący się handicapem z przedziału 0-14 pierwszą rundę rozegrali w Tokarach. W pierwszej grupie na to kaszubskie pole wchodzili m.in. junior, członek kadry narodowej Franciszek Dudek oraz Jerzy Dudek, były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski. Trzy flighty za nimi do boju ruszał Artur Dudek – senior z Modry Las Golf Resort. O takim spotkaniu „Dudków” wspomniał były piłkarz Realu Madryt.

„Kolejny raz miałem okazję przypatrzeć się, jak utalentowanym zawodnikiem jest Franek. Mieliśmy fajny flight, grało się wspólnie dobrze, a jedyne co nie ułatwiało gry to mocny wiatr. Bardzo mocno wiało, czasem nawet na trzy kije. Trzeba się było do tego dostosować. Teraz pora oddać karty, zapomnieć o wyniku i jutro zaczynamy od nowa” – opowiadał reprezentant Kraków Valley G&CC, podczas swojego debiutu na polu w Tokarach.

„Bardzo ciekawe pole, swoim pagórkowatym charakterem przypomina mi nieco Binowo. To mój pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz tutaj” – relacjonował.

W grupie do 8,0 hcp prowadzenie objął Krzysztof Klicki (SPACE Golf & Friends Club). W grupie od 8,1 do 11 „łeb w łeb” idą: Piotr Miękus (First Warsaw Golf & Country Club), Jakub Czarzasty (Mazury Golf & Country Club) oraz Ngoc Anh Nguyen (Royal Kraków Golf & Country Club). Wśród graczy z hcp między 11,1-14 liderem został Marek Jelonek (Golf Park Mikołów)

Wysoką frekwencją cieszy się rywalizacja golfistów legitymujących się hcp z przedziału 14,1-32, a pierwsze starcie miało miejsce w Postołowie, który również był dzisiaj mocno wietrzną areną zmagań. Wśród graczy z hcp między 14,1 a 16 pozycję lidera objął Marcin Herra (Royal Golf Club Wilanów). W 16,1-20 na prowadzeniu jest Tomasz Paczkowski (Mazury). W grupie 20,01-23 na górze klasyfikacji plasuje się Barbara Bobińska (Sierra GC), za to w 23,01-32 Michał Smoroń (Tokary GC).

W drugiej rundzie nastąpi zmiana pól, a po niej cut, który obejmie 35% najlepszych wyników i remisów z każdej grupy HCP. Niedzielny finał zaplanowano w Postołowie. 

Zawodnicy, którzy nie przejdą cuta mają możliwość, w ramach opłaty wpisowej, rozegrania rundy rekreacyjnej na polu golfowym Tokary GC w dniu 1 sierpnia. Przed przyjazdem na pole należy zadzwonić i zarezerwować tee time do godz. 9:00 dnia 1 sierpnia.

LIVESCORING & TEE TIMES dla MP HCP do 14 TUTAJ

LIVESCORING & TEE TIMES dla MP HCP 14,1-32 TUTAJ

 

 

Pełne WYNIKI tutaj.

 

Zdjęcia: Dorota Kozakiewicz-Lejderman

Dodatkowo: film i 2 zdjęcia – Team Paczka

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni