fot. Dorota Kozakiewicz-Lejderman

Mistrzostwa Polski HCP.

W piątek rozpoczęły się Citi Handlowy Mistrzostwa Polski HCP, rozgrywane na trzech pomorskich polach – w Postołowie, Tokarach i na Sierra GC. Rywalizacja w 7 kategoriach handicapowych potrwa do niedzieli.

Pogoda w pierwszej rundzie bardzo sprzyjała graczom – było słonecznie, właściwie bez wiatru, ale wymagające pola nie ułatwiały zadania.

Golfiści legitymujący się handicapem z przedziału 0-14 pierwszą rundę rozegrali w Tokarach.

W grupie do 8,0 hcp prowadzenie objął Andrzej Kukłowicz (zagrał -5 brutto!), w grupie od 8,1 do 11 Tymoteusz Jankowski, a wśród graczy z hcp między 11,1-14 Wojciech Adamczyk. W sobotę uczestnicy zmierzą się w Postołowie.

Golfiści z hcp 14,1-32 zagrali w Postołowie. Wśród graczy z hcp między 14,1 a 17 na pozycję lidera wysunął się Andrzej Knigawka, w 17,1-20 Robert Błaszczak, w grupie 20,01-23 Maciej Fibakiewicz, a w 23,01-32 Krystian Kruk (dwie ostatnie grupy rywalizują w formacie stableford netto, par + 5).

Druga runda dla wymienionych wyżej grup odbędzie się w Tokarach, natomiast finał, już dla wszystkich grup zostanie przeprowadzony w Sierra GC. Do rundy finałowej zakwalifikowanych zostanie 25% najlepszych wyników z każdej grupy hcp. Zawodnicy, którzy nie przejdą cut-a mają możliwość, w ramach opłaty wpisowej, rozegrania rundy rekreacyjnej na polu golfowym Postołowo GC. Przed przyjazdem na pole golfowe należy zadzwonić i zarezerwować tee time.

W każdej grupie handicapowej nagrodzone zostaną pierwsze trzy osoby, które poza pucharem otrzymają kwalifikację do turnieju PZG Masters. Dodatkowo wręczony zostanie medal dla najlepszej kobiety w każdej grupie HCP.

▪Livescoring HCP do 14.0: TUTAJ.

▪Livescoring HCP 14.1-32.0: TUTAJ.

 

Źródło: PZG

fot. Dorota Kozakiewicz-Lejderman

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni