Zdjęcie: PAP/EPA

Molinari objął prowadzenie na Wells Fargo dzięki świetnym puttom

Francesco Molinari bardzo dobrze grał w tym sezonie, z wyjątkiem jednego elementu – puttowania.

„Dzisiaj trafiłem trochę więcej puttów niż w ciągu ostatnich kilku miesięcy, co bardzo mi się podoba” – powiedział Molinari, który osiągnął w pierwszej rundzie turnieju Wells Fargo Championship wynik -6 (66). „Wróciłem z Augusty i [RBC Heritage] ze świadomością, że gram naprawdę dobrze, lecz muszę trafiać więcej puttów. Przez ostatnie kilka tygodni trenowałem puttowanie i jak widać po dzisiejszej rundzie, opłaciło się”.

Pomimo tego, że puttowanie Molinariego było bardzo dobre w czwartek na Eagle Point Golf Club, gdzie zyskał 1,213 uderzenia dzięki puttom: prawie o uderzenie lepiej niż jego średnia z sezonu, to inny kij zagwarantował mu komfortowe miejsce na szczycie tabeli.

Po tym jak nie trafił fairwaya po uderzeniu z tee na 18 dołku (par-5) i po trzecim uderzeniu w lewo od greenu, Molinari trafił chip na birdie z 8 metrów, co było jego ostatnim uderzeniem w rundzie.

„Bałem się, że to trzecie uderzenie trafi w rough i bardzo się cieszyłem, gdy zobaczyłem, że piłka została na krótszej trawie. Wiedziałem, że z pewnością da się stamtąd trafić” – powiedział Molinari. „Okazało się, że uderzenie było wręcz perfekcyjne i świetne podsumowało cały dzień gry”.

Autor: Rex Haggard, tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni