fot. Paulina Dziurzyńska

Modry Las gościł WAGC!

Dokładnie 138 golfistek i golfistów zapragnęło zmierzyć się w ósmej eliminacji World Amateur Golfers Championship, w Modrym Lesie! Tak szalona frekwencja wymusiła zorganizowanie dwóch sesji startowych: porannej i popołudniowej. Warto było! Gracze mogli cieszyć się idealną pogodą otulającą zjawiskowe pole, zaprojektowane przez Mistrza Gary Playera.

Mimo rekordowej frekwencji na uwagę zasługuje fakt naprawdę wartkiej gry. Po raz pierwszy zdarzyła się taka sytuacja, że 80 golfistów, którzy wystartowali w porannej sesji o godzinie 07:30 zagrało swoje rundy w wyznaczonym czasie, czyli w 4,5 godziny. Popołudniowa sesja potrwała nieco dłużej, niemniej ostatnie grupy oddawały karty wyników, grając w tempie poniżej 5 godzin. Tak trzymać!

Wynikiem dnia popisał się Kazimierz Sać z Kamień Country Club, który potrzebował 80 uderzeń brutto do ukończenia tego stanowiącego raczej spore wyzwanie pola. Drugi był, grający u siebie – Bogusław Bil (82), a trzecim miejscem podzielili się reprezentujący Binowo Park: Dorota Mida (83) i Piotr Kołodziejczyk.

Oczywiście w turniejach WAGC liczą się przede wszystkim wyniki netto. W poszczególnych grupach handicapowych zwyciężyli więc:

Grupa HCP 0-10 – Bogusław Bil (73)

Grupa HCP 11-15 – Piotr Kołodziejczak (67)

Grupa HCP 16-20 – Paweł Więckowski (69)

Grupa HCP 21-25 – Witold Piechaczyk (70)

Grupa HCP 26-36 – Jarosław Byczko (58)

 

Konkursy dodatkowe padły łupem:

CSV Group Longest Drive Kobiet – Izabela Roman

Konsalnet Longest Drive Mężczyzn – Kamil Juszczyński

Komu Group Nearest to the Pin – Andrzej Rybicki

Scubaspa Closest to the Pin – Robert Tobiasz

Kolejne turnieje eliminacyjne odbędą się w w Tokarach i Sand Valley, za dwa tygodnie: 24 i 25 czerwca.

Tego nie powinno się przegapić !

Pełne wyniki znajdują się tutaj:

http://wagc.pl/index.php/h-wyniki

 

Autor: Katarzynka

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni