Maja Ambroziak i Florian Schrodl triumfują w Mistrzostwach Polski. Fot. Shots on the Fairway

Maja Ambroziak i Florian Schrödl triumfują w Mistrzostwach Polski

Reprezentantka Mazury Golf&CC Maja Ambroziak i Florian Schrödl, z Berliner Golfclub Stolper Heide triumfowali w XIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kobiet i XXIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn. Turniej rozgrywany w Kraków Valley G&CC zakończył się słoneczną i pełną emocji rundą.

Maja

Maja zakończyła turniej z wynikiem +7, następna na podium była Austriaczka Emma Bunch z wynikiem +8, a trzecie miejsce na podium zajęła Tomita Arejola z Filipin z sumą dziesięciu uderzeń powyżej par.

Polka na finałową rundę wychodziła z uderzeniem straty do Emmy.  Podczas ostatnich osiemnastu dołków zanotowała cztery bogeye i dwa birdie co pozwoliło jej na wyprzedzenie liderki, która podczas ostatniego dnia rywalizacji zagrała cztery bogeye, doubla i dwa birdie.

Wiedziałam, że mam jeszcze czas, ale zdobycie tego tytułu było zdecydowanie na mojej liście celów. Dziś obie grałyśmy solidnie, ja zdecydowanie mogłam zagrać kilka uderzeń lepiej więc, mimo wygranej jest niedosyt. Zadowolona jestem z dość solidnej końcówki, to ona tak naprawdę przeważyła o zwycięstwie – mówiła Ambroziak po dekoracji.

Maja dopytywana przez redakcję Golf Channel Polska o to jak gorąco było na drugiej dziewiątce, bo przecież na jej początku Austriaczka  prowadziła jednym strzałem, oraz który to był jej tytuł MMPK, i jak bardzo jej na nim zależało, depeszowała:

Szczerze mówiąc osobiście nie czułam napięcia, grałam dalej swojego golfa i nawet nie zwracałam większej uwagi na Emmę. Dopiero ostatnie 3 dołki były trochę bardziej napięte. Wiedziałam, że prowadzę jednym, a na każdym dołku obie miałyśmy realne putty na birdie.

Uważam, że wynikowo stać mnie było na więcej, ale i tak cieszę się z wygranej. Tak naprawdę to mój pierwszy taki tytuł, jedyny z Mistrzostw Polski, którego jeszcze nie miałam, więc też najbardziej mi na nim zależało. Fajnie, że mogę go skreślić z listy celów. Mam jednak nadzieję, że kiedyś zdobędę go ponownie w trochę innym stylu.

W klasyfikacji krajowej najlepszy wynik również uzyskała Maja Ambroziak, srebrny medal odebrała Martyna Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie) kończąc rywalizację z wynikiem +28. Ostatnie miejsce na podium zajęła Zuzanna Mordaka (Wrocław GC), która zakończyła turniej z wynikiem +33.

Florian tuż przed Alejandro

Wśród mężczyzn najlepszy wynik -6 uzyskał Niemiec Florian Schrodl. Podczas ostatniej rundy zapisał on na karcie cztery birdie i bogeya. Alejandro Pedryc – wielokrotny klubowy mistrz Polski z Sobienie Królewskie G&CC, zakończył turniej na drugiej pozycji. Na finałową osiemnastkę wchodził z jednym uderzeniem straty do lidera, ale runda 70 nie była wystarczająca do wyprzedzenia Niemca. Brązowy medal odebrał Austriak Laurenz Kubin.

W klasyfikacji krajowej triumfował Alejandro Pedryc z wynikiem -4. Na drugiej pozycji z wynikiem +4 uplasował się Maksymilian Biały (First Warsaw G&CC). Ostatnie miejsce na podium zajął wychowanek Kalinowe Pola GC Jan Branicki, który zakończył turniej z 9 uderzeniami powyżej par.

Moimi mocnymi stronami było na pewno podejmowanie decyzji i gra mentalna, byłem w stanie uderzać w dobre miejsca i utrzymać skupienie. Zabrakło na pewno kilku puttów, ale nie najlepsza była także gra ironami, na wszystkich par 3 byłem poza greenem, albo daleko od flagi i musiałem się bronić – relacjonował Alejandro.

Pole było super przygotowane, bardzo lubię Kraków Valley, jest niesamowicie zaprojektowane. Warunki także sprzyjały, choć było dość wietrznie – podsumował.

Kolejnym turniejem z serii mistrzowskiej będę Mistrzostwa Polski Match Play, które rozpoczną się już 15 czerwca w Naterkach.

 

XXIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn 

 1. Florian Schrodl (Niemcy) 210
 2. Alejandro Pedryc (Sobienie Królewskie G&CC) 212
 3.  Laurenz Kubin (Austria) 214

Klasyfikacja krajowa

 1. Alejandro Pedryc  (Sobienie Królewskie G&CC) 212
 2. Maksymilian Biały (First Warsaw G&CC) 220
 3. Jan Branicki (Kalinowe Pola GC) 225

XIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kobiet

 

 1. Maja Ambroziak (Mazury G&CC) 223
 2. Emma Kaisa Bunch (Austria) 224
 3. Tomita Arejola (Filipiny) 226

Klasyfikacja krajowa

 1. Maja Ambroziak (Mazury G&CC) 223
 2. Martyna Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie) 244
 3. Zuzanna Mordaka (Wrocław GC) 249

Pełne wyniki kobiet TUTAJ

Pełne wyniki mężczyzn TUTAJ

Źródło: PZG/Matylda Kuna

Zdjęcia: Shots on the Fairway

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni