ncaa

Mistrzostwa NCAA w Golf Channel Polska

W tym tygodniu pokażemy wielkie finały mistrzostw NCAA z 2021 roku. 

 

od czwartku do niedzieli, codziennie od 19.00 do północy:

czwartek: finał turnieju indywidualnego kobiet

piątek: finał rozgrywek drużynowych kobiet

sobota: finał turnieju indywidualnego mężczyzn

niedziela: finał rozgrywek drużynowych mężczyzn

Komentuje: Jacek Person

 

Rozgrywki NCAA to prawdziwa wylęgarnia wielkich mistrzów. Tutaj rodzą się przyszłe gwiazdy, a oprawa i relacjonowanie finałów  mistrzostw NCAA, pod względem rozmachu, liczebności ekip technicznych, czy ilości kamer na polu, przypomina to z czym mamy do czynienia na turniejach PGA TOUR!  Kiedyś tytuły NCAA zdobywali m.in. Tiger Woods, Phil Mickelson, Luke Donald, Jack Nicklaus, Azahara Muñoz, Stacy Lewis, czy Annika Sorenstam .

 

 

Za sprawą naszych znakomitości golfowych mieliśmy też polskie akcenty w NCAA. Jeszcze nie tak dawno w licznych rozgrywkach uniwersyteckich Adrian Meronk i Mateusz Gradecki reprezentowali ETSU – East Tennessee State University, a Adrian był nawet dwukrotnie Golfistą Roku Konferencji Południowej. Co prawda nie dostali się oni do wielkiego finału tych rozgrywek, ale za to dobrze poznali klimat i emocje towarzyszące tamtej rywalizacji.

 

 

Adrian pożegnał się z ligą NCAA pięć lat temu, a Mateusz cztery, kiedy to jego drużyna odpadła z rozgrywek, nie awansując do ogólnokrajowego finału ligi. Teraz polskie barwy za Atlantykiem reprezentują m.in.: Dorota Zalewska, Zosia Wójcik, Maria Żrodowska, Michał Bargenda, Kuba Urbański, Kuba Dymecki, czy Alejandro Pedryc.

 

 

Rozgrywki NCAA – National Collegiate Athletic Association toczą się od maja do czerwca. Format finału zmieniał się na przestrzeni lat. Od 2009 roku najpierw rozgrywane są trzy rundy stroke play. Najlepsze osiem drużyn wchodzi do fazy match play, gdzie wyłaniana jest zwycięska drużyna. Z kolei dla najlepszego zawodnika i zawodniczki po fazie stroke play czeka tytuł indywidualnego mistrza NCAA. W 1961 roku w finale zwyciężał sam Jack Nicklaus, a w 1996 roku Tiger Woods.

 

 

Zapraszamy na relacje w Golf Channel Polska, od czwartku do niedzieli, codziennie od 19.00 do północy:

 

czwartek: finał turnieju indywidualnego kobiet

piątek: finał rozgrywek drużynowych kobiet

sobota: finał turnieju indywidualnego mężczyzn

niedziela: finał rozgrywek drużynowych mężczyzn

 

Komentuje: Jacek Person

 

Zapraszamy!

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni