Zdjęcie: David Cannon/Getty Images

Mistrz Amatorów, Luck, debiutuje jako pro na Valero

Po udekorowanej karierze amatorskiej, Curtis Luck jest gotowy na start, jako pro.

Australijczyk wygrał U.S. Amateur Open oraz Asia-Pacific Amateur w zeszłym roku i grał na Masters, jako najlepszy w światowym rankingu amator. Po tym jak przeszedł CUT’a na Augusta National, przedstawił swoje intencje, żeby przejść na profesjonalizm i zagra swój pierwszy turniej na Valero Texas Open w tym tygodniu.

„Gram w golfa już od 10 lat, więc myślę, że to dobry moment, żeby przejść na zawodowstwo”, powiedział Luck reporterom. „To będzie świetny turniej w tym tygodniu i mam możliwość powiedzieć, że potencjalnie mogę zarobić trochę pieniędzy. Miałem bardzo dobre ostatnie sześć miesięcy. To co grałem przez ostatnie cztery miesiące, można już nazwać zawodowym golfem”.

Luck planuje wykorzystać Orlando, Fla. Jako swoją bazę tego lata i w tym momencie mieszka tam ze swoim rodakiem, Ryanem Ruffels. 20 latek spędził ostatnie kilka miesięcy pytając takich zawodników jak Jordan Spieth, lub Jason Day o to jak najlepiej się przygotować na przejście na profesjonalizm, więc wie, że musi uważać na wypalenie się i utratę potencjału.

„Układanie grafiku zdaje się być teraz najważniejsze”, powiedział Luck. „Nie warto chodzić na turnieje, na których wie się, że w najlepszym wypadku przejdzie się tylko CUT’a. Wychodzi się tam, żeby gonić ambicje i oczywiście wspinać się jak najwyżej w tabeli”.

Luck ma siedem zaproszeń od sponsorów do swojej dyspozycji, dzięki którym ma nadzieję dostać pełen status pro w przyszłym sezonie. Jedno już wykorzystał na Arnold Palmer Invitational, gdzie był zdyskwalifikowany za podpisanie nieprawidłowej karty wyników, oraz przyjął zaproszenia na Dean & DeLuca Invitational, Memorial Tournament oraz Quicken Loans National.

Z powodu ich związku z jego zwycięstwem w U.S. Amateur, miejsca na Muirfield Village oraz TPC Potomac nie będą się zaliczać do puli siedmiu zaproszeń od sponsora.

„Staram się po prostu zdobyć jak najwięcej zaproszeń na ten sezon”, powiedział. „W tym momencie, nie ma wiele pewności, ponieważ turnieje nie są przygotowane na wydawanie zaproszeń. Będziemy musieli pójść na żywioł przez pewien czas i zobaczymy jak to się rozwiąże”.

Autor: Will Gray; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni