Phil Mickelson. Wannamaker Trophy. 2021 PGA Championship. Kiawah Island, South Carolina, USA, 23 May 2021. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

Mickelson zwycięża w PGA Championship!

Phil Mickelson zwycięża w PGA Championship, zostając najstarszym triumfatorem wielkoszlemowym w historii!

Ostatnio realnie walczył o zwycięstwo wielkoszlemowe podczas The Open w 2016 roku, na Royal Troon, gdzie on i Henrik Stenson popisali się nieprawdopodobną niedzielną batalią. Od tamtej pory nigdy nie był nawet w dwudziestce turnieju wielkoszlemowego.

Podczas dwóch ostatnich PGA Championship zajmował pozycję T71. Od poprzedniego występu w tym turnieju na polu TPC Harding Park zdążył za to wygrać w dwóch pierwszych występach na PGA TOUR Champions, wyszczupleć, założyć własną markę kawową, rozegrać w przerwie pandemicznej charytatywny The Match 2. , w którym on i jego partner Tom Brady ulegli parze Tiger Woods&Peyton Manning.

Na czternaście startów PGA TOUR w aktualnym sezonie, w sześciu z nich nie przeszedł przez cut, nie był ani razu w najlepszej dziesiątce i tylko dwa razy w TOP 25. I co z tego?! Niecały miesiąc przed 51 urodzinami utrzymał nerwy na wodzy bezlitośnie punktował na brutalnie trudnym Ocean Course w Kiawah Island Golf Resort. Zakończył niedzielną batalię wynikiem 73, z dwoma uderzeniami przewagi nad Louisem Oosthuizenem i dwukrotnym triumfatorem tego turnieju w 2018 i 2019 roku, grającym razem z nim Brooksem Koepką.

W tym nieprawdopodobnym zwycięstwie nie przeszkodziło mu ani zagranie do wody na trzynastce, ani bogeye na czternastce i szesnastce. Został najstarszym triumfatorem wielkoszlemowym od czasu 48-letniego Juliusa Borosa, podczas PGA Championship z 1968 roku: „Bardzo możliwe, że jest to ostatni wygrany przeze mnie turniej. Po prostu jestem realistą. Ale możliwe jest również to, że był to przełom w mojej koncentracji i może teraz trochę porywalizuję. Nie wiem. Chodzi o to, że nie ma powodów, dla których ktoś inny nie może tego dokonać w późniejszym wieku. Potrzebne jest tylko trochę więcej pracy”.

GRATULACJE!

 

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni