Abraham Ancer of Mexico. THE PLAYERS Championship. TPC Sawgrass. Ponte Vedra Beach, Florida, 10 March 2022. EPA/ERIK S. LESSER Dostawca: PAP/EPA.

Mexico Open at Vidanta

Mexico Open at Vidanta to nowe wydarzenie w grafiku PGA Tour, jednak jest to turniej z bogatą historią i znakomitą listą byłych mistrzów.

 

pgatour.com/leaderboard.html

 

Czwartek i piątek

Catalunya Championship – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:30 – 21:30

Mexico Open at Vidanta – runda 1 i 2 (LIVE) 21:30 – 0:30

Sobota

Catalunya Championship – runda 3 (LIVE) 11.00 – 15:00

Mexico Open at Vidanta – runda 3 (LIVE) 20:00 – 00:00

Niedziela

Catalunya Championship – finał (LIVE) 13:30 – 17:30

Mexico Open at Vidanta – finał (LIVE) 20:00 – 00:00

 

Od 1944 roku trofeum podnoszone było przez takie osobistości jak: David Graham, Lee Trevino, Roberto di Vicenzo, czy Ben Crenshaw.

W różnych okresach turniej był w pewnym sensie częścią PGA Tour poprzez drugoligowy Nationwide Tour – obecnie Korn Ferry i satelitarny PGA Tour Latino America. Rok 2022 jest jego debiutem w głównej lidze.

Pole

Greg Norman może i jest na cenzurowanym ze względu na zamieszanie wokół tworzonej przez niego i kapitał saudyjski konkurencyjnej ligi golfowej LIV, ale jego projekty już nie.

Po raz trzeci w tym sezonie pole zaprojektowane przez „Żarłacza Białego” będzie gospodarzem turnieju PGA TOUR. Wcześniej były to TPC San Antonio i Mayakoba. Teraz dołącza do tej kolekcji turniej Mexico Open, na polu Vidanta Vallarta.

Liczące 6800 metrów pole, na co dzień grane jest jako par 73, z sześcioma dołkami par 5 i pięcioma dołkami par 3. Na potrzeby turnieju par pola został zredukowany do 71, przez przemianowanie dwóch dołków par5 na par4.

Szerokie fairwaye na pewno pomogą w osiąganiu dobrych rezultatów. Z powodu organizacji turnieju dodano do projektu 51 nowych bunkrów. Mimo to i tak spodziewane są niskie wyniki.

Chociaż nie nadmorskie, wiatr będzie miały wpływ na grę, ponieważ pole znajduje się zaledwie dwa kilometry od zatoki Banderas. Ciągnie się wzdłuż rzeki Ameca, ze wspaniałymi widokami na góry Sierra Madres .

Interesujący jest wybór trawy na greenach. Gatunek Paspalum znajduje się tam zarówno na fairwayach, jak i na greenach, które trudno będzie zrobić tak szybkimi jak większość graczy PGA Tour jest przyzwyczajona. Gracze często opisują takie greeny określeniem „lepkie”.

Kto zagra?

Najwyżej sklasyfikowanym graczem, którego zobaczymy w Meksyku będzie Jon Rahm, który zagra tam po raz pierwszy od występu w Masters.

Abraham Ancer poprowadzi rekordowy meksykański kontyngent wraz z innym zwycięzcą PGA TOUR – Carlosem Ortizem i triumfatorem na Korn Ferry Tour – Roberto Diazem.

Również triumfatorzy wielkoszlemowi – Gary Woodland, Graeme McDowell i Patrick Reed są gotowi do walki.

Zobaczymy też wielokrotnych zwycięzców – Tony’ego Finau’a, Daniela Bergera, Camerona Champa i Kevina Na.

Zagrają absolwenci Korn Ferry Tour 2020-21, walcząc o utrzymanie statusu PGA TOUR na przyszły sezon.

Z poniedziałkowych kwalifikacji do turnieju awansowali: Patrick Flavin, Jeffrey Kang, Turk Pettit i Bryson Nimmer.

Gracze z TOP 50 ubiegłotygodniowego rankingu OWGR:

3. Jon Rahm
18. Abraham Ancer
25. Tony Finau
32. Kevin Na
33. Patrick Reed
50. Cameron Tringale

Wystąpią również m.in.: Kiradech Aphibarnrat, Ryan Armour, Aaron Baddeley, Christiaan Bezuidenhout, Rafa Cabrera Bello, Cameron Champ, Kevin Chappell, Wyndham Clark, Luke Donald, Brett Drewitt, Jason Dufner, Tommy Gainey, Bill Haas, Kurt Kitayama, Russell Knox, Satoshi Kodaira, Anirban Lahiri, Nate Lashley, Hank Lebioda, Danny Lee, Alvaro Ortiz, Aaron Rai, Brendon Todd, Bo Van Pelt, Camilo Villegas, Johnson Wagner, Matt Wallace, Richy Werenski, Aaron Wise. 

 

W tym tygodniu jesteśmy aż na dwóch nowych turniejach: w Meksyku oraz Katalonii, gdzie zagra Adrian Meronk.

 

 

Czwartek i piątek

DP World Tour: Catalunya Championship – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:30 – 21:30

PGA TOUR: Mexico Open at Vidanta – runda 1 i 2 (LIVE) 21:30 – 0:30

Sobota

Catalunya Championship – runda 3 (LIVE) 11.00 – 15:00

Mexico Open at Vidanta – runda 3 (LIVE) 20:00 – 00:00

Niedziela

Catalunya Championship – finał (LIVE) 13:30 – 17:30

Mexico Open at Vidanta – finał (LIVE) 20:00 – 00:00

 

Komentuje: Jacek Person.

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni