Adrian Meronk. Fot. Marek Darnikowski

Meronk zagra w Kenii

Adrian Meronk kontynuuje grę w European Tour. Z Kataru, gdzie rywalizował w Commercial Bank Qatar Masters, poleciał do Kenii, która będzie gospodarzem dwóch turniejów z rzędu: Magical Kenya Open i Kenya Savannah Classic. Oba obędą się Karen Country Club w Nairobi.

Pole jest ciekawe, można grać dosyć agresywnie z tee. Myślę, że strzały na green i tee shoty będą odgrywały dużą rolę. Ja czuję się tutaj dobrze, miejsce mi się podoba i jestem gotowy do walki” – opisywał Adrian.

 

 

Czwartek i piątek :

The Honda Classic       R1 i R2        19:00–23:00 – LIVE

* Światowy przekaz z pierwszych trzech rund Magical Kenya Open został odwołany z przyczyn technicznych.

Sobota

The Honda Classic       R3        20:00–23:00 – LIVE

Niedziela:

 Magical Kenya Open        R4       11:00–15:00 – LIVE

The Honda Classic       R4       20:00–23:00 – LIVE

 

Rozpoczynający się w czwartek Magical Kenya Open wraca do kalendarza pierwszej ligi europejskiej po przerwie spowodowanej pandemią. Ostatnia edycja odbyła się w 2019 roku, a wynikiem -16 triumfował wtedy Włoch Guido Migliozzi, który teraz też gra świetnie, zajmując chociażby dzielone drugie miejsce w Qatar Masters. Turniej ten wcześniej rozgrywany był m.in. w randze Challenge Tour. W 2017 roku, w Barclays Kenya Open, przeprowadzonej w Muthaiga CC, świetny występ zaliczył Adrian Meronk, zajmując wówczas piąte miejsce. Zwyciężał wówczas Aaron Rai.

Relacja z występu Adriana w 2017 roku jest tutaj

Tegoroczna edycja zgromadziła wielu doświadczonych zawodników, w tym wszystkich zwycięzców ostatnich pięciu turniejów Kenya Open. Mowa o Guido Migliozzim, Lorenzo Gaglim, Aaronie Rai, Sebastianie Soderbergu i Haydnie Porteousie. Trzech z nich – Migliozzi, Porteous i Soderberg, święciło triumfy właśnie w Karen Country Club. Na liście startowej nadchodzących zawodów figuruje też Edoardo Molinari, który wygraną w Tusker Kenya Open 2007 zdobył na tym polu swój drugi tytuł zawodowy. Do gry przystąpi też pięciokrotny zwycięzca zawodów European Tour – Darren Fichardt, dla którego będzie to… czterechsetny start w karierze, który również świetnie spisywał się w zakończonym w niedzielę Qatar Masters, zajmując tam pozycję T2.

Golfiści rywalizują o puchar z nosorożcem, punkty Race to Dubai, nagrody finansowe, a także o czerwoną marynarkę. Idąc w ślady słynnej „zieleni z Augusty”, na 50. rocznicę Kenya Open organizatorzy wprowadzili czerwoną marynarkę, która ma podkreślać rangę triumfu w tych zawodach.

Ubiegłotygodniowy Commercial Bank Qatar Masters był pierwszym w tym roku startem Adriana Meronka w European Tour. Po przerwie, związanej z zarażeniem koronawirusem, reprezentantowi kraju zabrakło niestety jednego uderzenia do przejścia przez cut. Najlepszy krajowy golfista w pierwszej rundzie odnotował +1, co plasowało go na pozycji T93, jakieś dwa uderzenia pod prognozowaną linią cuta. Drugiego dnia, w mocnym pustynnym wietrze, znów zanotował +1. Triumfował jego rówieśnik Francuz Antoine Rozner, wygrywając sumą -8.

Dokładny opis poczynań Adriana, by Vittorio TUTAJ

Karen Country Club to jeden z najstarszych kenijskich klubów – powstał w 1937 roku. Znaczna część 18-dołkowego pola zbudowana została na dawnej plantacji kawy prowadzonej przez duńską pisarkę Karen Blixen, znaną z tego, że opisała swoje wspomnienia w zekranizowanej następnie biografii „Pożegnanie z Afryką”. Pole szczyci się klimatem, który pozwala na grę przez 365 dni w roku, a także bogatą różnorodnością drzew, kwitnących krzewów i bogatą fauną. Tamtejsze mokradła są domem dla tysięcy ptaków i drobnych antylop dikdik.

 

Adrian w pierwszych dwóch rundach zagra o 5.20 – pierwsze tee i 10.20 – dziesiąte tee, czasu polskiego. Razem z nim wystąpią:

Południowoafrykańczyk Justin Walters i reprezentant Zimbabwe Robson Chinhoi. Obaj bez zwycięstw na European Tour.

 

#GoMeronk! 

Livescoring TUTAJ 

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

Zdjęcie: Maestro Marek Darnikowski

Opracowała: Kasia Nieciak

 

Zapraszamy na Magical Kenya Open i The Honda Classic 

Czwartek i piątek :

The Honda Classic       R1 i R2        19:00–23:00 – LIVE

* Światowy przekaz z pierwszych trzech rund Magical Kenya Open został odwołany z przyczyn technicznych.

Sobota

The Honda Classic       R3        20:00–23:00 – LIVE

Niedziela:

 Magical Kenya Open        R4       11:00–15:00 – LIVE 

The Honda Classic       R4       20:00–23:00 – LIVE

 

Komentuje: Jacek Person

Zapraszamy. 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni