Adrian Meronk, Qatar Masters Pro-Am, fot: Vittorio, #TeamMeronk

Meronk zagra w Qatar Masters

W czwartek rozpocznie się Commercial Bank Qatar Masters 2020, kolejny turniej rozgrywany w ramach European Tour. Drugi rok z rzędu weźmie udział w nim udział Adrian Meronk, a grę rozpocznie o godz. 12.50 lokalnego czasu (10.50 w Polsce).

 

 

Do rywalizacji przystąpią tacy gracze jak Niemiec Martin Kaymer, Indus Shubhankar Sharma, wysoko punktowani w klasyfikacji Race to Dubai Szwed Marcus Kinhult oraz Austriak Matthias Schwab, ubiegłotygodniowy triumfator Oman Open Fin Sami Valimaki plus zwycięzca edycji 2019 Justin Harding.

 

Pierwszy raz w 23-letniej historii Qatar Masters rywalizacja zostanie przeprowadzona na nowym polu Education City GC w Doha, projektu Jose Maria Olazábala. Obiekt składa się z 33 dołków (trzy pola – 18-dołkowe, 9-dołkowe oraz 6-dołkowe) oraz świetnego zaplecza treningowego, a leży w cieniu Education City Stadium – jednego ze stadionów, które w 2022 roku będą areną piłkarskich mistrzostw świata.
Na 18 dołkach czekają na graczy imponujące bunkry oraz wiele hazardów wodnych.

 

 

„Myślę, że wiatr będzie tu odgrywał znaczną rolę, a na pewno utrudni tu zdobywanie punktów” – wspominał w zapowiedziach turnieju Justin Harding.

 

 

W ubiegłym roku, gdy turniej odbywał się w Doha GC, Meronk odnotował dwie rundy na par, co niestety nie pozwoliło przejść przez cut. Po czterech rundach triumfował Justin Harding sumą 275 uderzeń (-13).

***

W rozgrywany w środę turnieju Pro-Am drużyna Adriana, z wynikiem (-16) zajęła dziewiąte miejsce

 

Źródło: PZG

Zdjęcia: #Vittorio #TeamMeronk

Opracowała: Kasia Nieciak

Livescoring jest  TUTAJ.

Najnowszy wywiad z Adrianem jest TUTAJ

***

Qatar Masters w Golf Channel Polska 

 

Czwartek i piątek

Commercial Bank Qatar Masters 18.00-20.00 – RELIVE

Sobota i niedziela

Commercial Bank Qatar Masters 10.30-14.30 – LIVE

Komentuje: Jacek Person

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni