Adrian Meronk. Przesiep Open 2020. Fot: Marek Darnikowski

Celtic Classic

Adrian Meronk w czwartek rozpocznie udział w Celtic Classic z cyklu European Tour. Pierwszy w tym roku walijski turniej rozgrywany jest w The Celtic Manor Resort, na polu The Twenty Ten Course par 71, zaprojektowanym specjalnie na Ryder Cup 2010.

 

 

Adrian rozpoczyna grę o godzinie 15.35 czasu polskiego. Razem z nim wystapią: Włoch Nino Bertasio i Anglik Ross McGovan.

 

Premierowa edycja Celtic Classic to pierwsza z dwóch kolejnych imprez, które odbędą się w Celtic Manor, bowiem już za tydzień to samo pole będzie gospodarzem ISPS Handa Wales Open.

 

 

Zagra tam również m.in. Andy Sullivan, który w niedzielę podczas English Championship zapisał na karcie rekordowo niski wynik, czyli -27. Anglik wygrał z sumą 257 uderzeń po czterech rundach, co jest najniższym w historii European Tour wynikiem z 72 dołków.

 

 

Nie zabraknie także Hiszpana Adriana Otaegui, drugiego zawodnika zeszłotygodniowego English Championship, czy ulubieńca gospodarzy i gwiazdy Ryder Cup 2014 – Walijczyka Jamiego Donaldsona. Chrapkę na dobry wynik na pewno mają też Ross Fisher i Edoardo Molinari, którzy podczas Ryder Cup 2010 byli częścią zwycięskiej drużyny, kiedy to golfiści Europy triumfowali nad teamem USA 14,5:13,5.

Turniej zakończy się w niedzielę i właśnie tego dnia do Celtic Manor dotrzeć – Thomas Bjørn. Duński golfista wyruszył dzisiaj na czterodniowy spacer charytatywny, podczas którego ma pokonać 210 kilometrów z Wentworth do Newport. Wszystko po to, aby zebrać fundusze dla Unicef ​​UK Save Generation Covid i Golf Foundation w ramach realizowanej przez European Tour inicjatywy Golf for Good. Kapitan europejskiej drużyny Ryder Cup z 2018 roku przeniesie Puchar Rydera z głównej siedziby European Tour – w Surrey, do kurortu Newport w Walii.

 

 

Podobnie jak wiele pomysłów na zbieranie funduszy, wszystko zaczęło się od jednorazowego komentarza, który szybko przekształcił się w coś, co jest teraz bardzo realne i szczerze mówiąc, dość przerażające. Podczas lockdownu zacząłem chodzić na długie spacery, aby odzyskać odrobinę sprawności i zwalczyć stresy” – wspominał 49-latek w mediach.

Przyjrzeliśmy się potencjalnym trasom z Wentworth do Walii… wyglądały dobrze, ale nie zdawałem sobie sprawy, że to ponad 200 km. Będzie to bardzo trudno pokonać w ciągu czterech dni, ale chodzi o to, żeby łatwo nie było. Jeśli mam prosić ludzi o przekazanie ciężko zarobionych pieniędzy na cele charytatywne, muszę na to zasłużyć. Chodzenie od 10 do 12 godzin dziennie przez cztery kolejne dni doprowadzi mnie do granic możliwości” – zapowiadał.

 

Celtic Classic w Golf Channel Polska:

czwartek i piątek – 18.00-20.00 – RELIVE

sobota i niedziela – 16.00-20.00 – LIVE

Komentuje: Jacek Person

LIVESCORING TUTAJ

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

Fot: Marek Darnikowski, Przesiep Open 2020.

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni