Adrian Meronk. Fot. Marek Darnikowski

Meronk zagra w Alfred Dunhill Championship

Adrian Meronk wystartuje w czwartek w Alfred Dunhill Championship. Jego występ w Leopard Creek Country Club w RPA rozpocznie się o godzinie 7.10 polskiego czasu.

 

 

Tegoroczny turniej jest o tyle wyjątkowy, że drugi raz znalazł się w harmonogramie rozgrywek 2019-2020. Ubiegłoroczne zawody rozpoczynały sezon i to właśnie wtedy, na Leopard Creek, Meronk pisał nowy rozdział historii polskiego golfa, przystępując do turnieju z wywalczoną wcześniej kartą European Tour. Wynik +6 dał mu wówczas 42. miejsce i pierwsze punkty w Race to Dubai. 

21. edycja Alfred Dunhill Championship kontynuuje „południowoafrykański swing”, na który składają się trzy turnieje rozgrywane w ramach European Tour i Sunshine Tour. 

 

https://twitter.com/JacquesBlaauw/status/1331220641111044097?s=20

 

Rywalizację w RPA rozpoczął Joburg Open, w którym Meronkowi nie udało się niestety przejść przez cut. Występ na Randpark GC pod Johannesburgiem zakończył po rundach 75 i 68 wynikiem +1.  Alfred Dunhill Championship jest drugim turniejem z rzędu wizyty w Afryce. W przyszłym tygodniu odbędzie się South African Open, który zakończy rywalizację zawodowców na Czarnym Lądzie.

 

Chrapkę na zwycięstwo w rozpoczynających się jutro zawodach ma na pewno: ubiegłoroczny triumfator Hiszpan Pablo Larrazábal.

 

 

Na tee zjawią się również: zwycięzca Joburg Open – Joachim B. Hansen, Adrian Otaegui, Eddie Pepperel, Robert MacIntyre,  Anglik Ross McGowan, George Coetzee, Christiaan Bezuidenhout, Brandon Stone, Dean Burmester, triumfator z 2018 roku – David Lipsky, Jamie Donaldson i cała armia innych zawodowców marzących o słynnym trofeum przedstawiającym lamparta – co oznacza triumf na bardzo wyjątkowym polu.

 

 

W wywiadzie przeprowadzonym wiosną ( link TUTAJ ) Meronk mile wspominał obiekt, na którym odbywa się rywalizacja.

Pole wspaniałe, niestety pogoda utrudniała cieszenie się nim, bo temperatura przekraczała 40 stopni. Ciężko było nawet myśleć. Setup ciekawy – dołki trochę z góry, trochę pod górę, kilka w lesie, a wszystko przy parku narodowym, w którym można podziwiać dzikie zwierzęta w tym hipopotamy, słonie i żyrafy w swoim naturalnym środowisku. To był fajny dodatek” – tak opowiadał o Leopard Creek Country Club w Malelane, czyli polu położonym na granicy Parku Narodowego Krugera i rzeki Mpumalanga.

Livescoring TUTAJ

 

Transmisje w Golf Channel Polska: 

(edytowane)

 

Czwartek, 26 listopada – od 11.00 – 15.00

Piątek – 12.00 – 16.00

Sobota i niedziela – od 11.30 – 15.30

 

Komentuje: Jacek Person

 

Zapraszamy! 

 

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

fot. Marek Darnikowski

 

Dynamiczna relacja z pierwszego występu Adriana Meronka w Leopard Creek CC jest  TUTAJ

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni