Meronk z 🏁 Pole Position!

Adrian Meronk zachwyca w Turkish Airlines Open. Po rundach 68 i 62 (!) w sobotę dorzucił sympatyczne 65 uderzeń! Tym samym, z wyśrubowanym wynikiem (-21) wywalczył Pole Position i przed niedzielnym finałem samotnie okupuje pozycję lidera ! 

 

 

Nie jest wcale łatwo grać dzień po wykręceniu tak fantastycznej rundy, jak owe 62. Adrian jednak wcale na to nie zważając, rozpoczął swój ostrzał już od drugiego dołka, na którym wpadł pierwszy birdie. Dwa dołki później dorzucił kolejny, a na zakończenie pierwszej dziewiątki nadleciał fantastyczny eagle:„ Najpierw zagrałem drugi strzał ze 155 metrów na półtora metra od flagi, następnie trafiłem putt prosto do dołka.”

 

 

Podsumowując cały dzień dodał: „Grało mi się solidnie i podobnie jak wczoraj miałem dużo dobrych strzałów. Warunki z wiejącym delikatnym wiatrem, dla niskich wyników były wręcz idealne.”

 

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1122194950471335937

 

Druga dziewiątka Adriana to trzy birdie pod rząd, począwszy od dwunastki i kolejny na przedostatnim dołku. Pracowity dzień zakończył się z wynikiem (-7) i samodzielnym prowadzeniem! Nie na darmo podczas szkolenia CPD, również członek PGA Polska, a zarazem również świetny zawodnik – Max „Ekspert” Sałuda powiedział zwięźle do autorki artykułu, tuż przed rozpoczęciem czwartkowej rundy Adriana: „Meronk będzie dobry na tym linksie.”  Najwyraźniej wiedział co mówi!

 

 

Meronk był w sobotę jednym z pięciu zawodników, którzy zanotowali 65 uderzeń. Oprócz niego to jeszcze: gwiazda Junior Ryder Cup – Nicolai Højgaard, Jonas Kolbing, Moritz Lampert i Martin Simonsen.

W niedzielę, podobnie jak w sobotę Adrianao zagra z Duńczykiem Markiem Flindtem Haastrupem, który zanotował 68 uderzeń i wynik po trzech dniach (-20).

 

 

Rundą dnia popisał się Francuz – Gregory Harvet, który jak Adrian w piątek nagrał 62 uderzenia.

 

 

Przed Adrianem Meronkiem, oraz całą armią kibiców – runda finałowa. Co ma być to będzie. Spokojnie #Kibicujemy!

 

#GoMeronk!

 

LIVESCORING  👉  http://ct.golf/Turkey19

 

***

 

Szczegóły osobiście przybliżał: Adrian Meronk

 

Napisała: Kasia Nieciak

 

Grafika: Challenge Tour

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni