Adrian Meronk Fot. Strzały na Fairwayu

Meronk wystąpi w Omanie

W czwartek Adrian Meronk wystartuje w kolejnym turnieju pierwszoligowego cyklu European Tour – będzie rywalizował ze światową czołówką w Oman Open, rozgrywanym na znanym mu polu Al Mouj Golf w Muskacie.

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1232352305325858818?s=20

 

Reprezentant Polski grę rozpocznie z 10. tee o godz. 8:25 lokalnego czasu (godz. 5.25 czasu polskiego), a w flighcie napotka niżej notowanych w światowym rankingu Szweda Niklasa Lemke oraz Hiszpana Carlosa Piga. W piątek trójka rozpocznie rywalizację z 1. tee o godz. 13:10 czasu lokalnego.

Na liście zgłoszonych są takie nazwiska jak Martin Kaymer, Paul Lawrie, Andrew Johnston, Eddie Pepperell, George Coetzee, Nicolas Colsaerts, Francesco Laporta, Shubhankar Sharma czy Edoardo Molinari.

 

 

Tytułu nie będzie bronić ubiegłoroczny zwycięzca Kurt Kitayama, który zagra w tym czasie w turnieju PGA TOUR – The Honda Classic. 

Trzeci raz w historii Oman Open turniej odbędzie się na Al Mouj Golf – polu w stylu links, projektu Grega Normana, par 72, otwartym w 2012 r.  i dość charakterystycznym, bo rozciągającym się przez sześć kilometrów wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego.

 

https://twitter.com/EuropeanTour/status/1232254158377492482?s=20

 

Poza mocnym wymiarem sportowym organizatorzy zwracają uwagę na proekologiczne aspekty. Oman Open stanie się pierwszą imprezą European Tour, która zaoferuje zawodnikom bambusowe tee (kołeczki). Produkt firmy Ocean Tee zostanie zapakowany w pudełka zdatne do recyklingu.

„Jesteśmy zaangażowani w zmniejszanie naszego wpływu na środowisko, dlatego widzimy sens we współpracy z Ocean Tee. Produkty są fantastyczne i relatywnie niskim kosztem można pokazać zaangażowanie Oman Open w odpowiedzialność za środowisko” – mówił w mediach dyrektor techniczny zawodów Jamie Wood.

 

Relacje w Golf Channel Polska

Czwartek i piątek – Oman Open – 18.00-20.00 – RELIVE
Sobota i niedziela – Oman Open – 10.30-13.30 – LIVE

 

 

LIVESCORING tutaj

Źródło: PZG

Fot. archiwum Strzały na Fairwayu

Wywiad z Adrianem po turnieju w Arabii Saudyjskiej TUTAJ

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni