Adrian Meronk. Fot. Shots on The Fairway

Adrian Meronk walczy w Hopps Open de Provence.

Debiutancki Hopps Open de Provence to przedostatni turniej na Starym Kontynencie w harmonogramie drugiej ligi europejskiej, rozgrywany na Golf International de Pont Royal – jedynym francuskim polu, zaprojektowanym przez Legendę Golfa – Severiano Ballesterosa.

 

 

Zawodnikom Challenge Tour pozostaną jeszcze występy w Irlandii (4-7.10), Chinach (11-14.10, 18-21.10) oraz finał cyklu w Ras Al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 31.10-3.11), do którego zakwalifikuje się najlepszych 45 zawodników z Rankingu Road to Ras Al Khaimah.

 

W tym zestawieniu Meronk plasuje się na 68 pozycji z liczbą 25,738 punktów. Na 45 miejscu znajduje się obecnie golfista z Chile, Hugo Leon z 39,909 punktami na koncie. Natomiast na czele rankingu jest Duńczyk, Joachim Hansen z sumą 177,231. Pełen ranking TUTAJ.

Livescoring Hopps Open de Provence dostępny na stronie European Challange Tour.

W ostatnim turnieju w Kazachstanie Adrian Meronk delikatnie przełamał złą passę. Z dziesięcioma uderzeniami poniżej par Polak zajął 37. miejsce w Kazachstan Open. Liam Johnston triumfował z wynikiem -24. Wyniki Kazachstan Open TUTAJ.

https://twitter.com/Challenge_Tour/status/1041348819852697601

 

W tym roku Challenge Tour gościł we Francji już trzykrotnie podczas Hauts de France Golf Open, Le Vaudreuil Golf Challenge oraz Cordon Golf Open. Hopps Open de Provence to kolejny przystanek, ale najważniejsze golfowe wydarzenie nas Sekwaną odbędzie się pod koniec miesiąca. Rozpocznie się wówczas The Ryder Cup (28-30.09), czyli turniej golfowy pomiędzy drużyną z Europy oraz USA. Ryealizacja o puchar Rydera odbywa się co dwa lata i w tym roku gospodarzem będzie Albatros w Le Golf National pod Paryżem. Triumfatorami z 2016 roku są Stany Zjednoczone, które rozgromiły Europę wynikiem 17:11.

 

***

Po pierwszej rundzie Hopps Open de Provence prowadzi Joachim B. Hansen, który podobnie jak Tiger Woods w pierwszej rundzie Tour Championship zagrał 65 uderzeń! Adrian z wynikiem 73 plasuje się na miejscu T72 i w drugiej rundzie musi powalczyć o przejście przez linię cuta.

Trzymamy kciuki! #GoMeronk!

Źródło: PZG

Fot. Shots on The Fairway

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni