Meronk walczy w Wales Open

To samo pole, dwa różne światy. Słynny Twenty Ten Course – Celtic Manor Resort w tym tygodniu powitał zawodników brutalnymi okolicznościami przyrody. Tydzień temu rozgrywany był tam turniej Celtic Classic i cut po dwóch dniach rywalizacji znajdował się na poziomie (-1). W tym tygodniu, żeby dostać się do weekendowej rozgrywki wystarczył wynik (+4). 

 

 

Wszystko za sprawą wichury jaką postanowiła przywitać gości tradycyjnie  chimeryczna pogodowo Walia. Już w czwartek było wietrznie, ale następnego dnia było naprawdę ciekawie. Startujący w turnieju Adrian Meronk, który tydzień temu walczył zajadle o podium, kończąc ostatecznie swoje zmagania na dzielonym miejscu szóstym po utopieniu piłki na ostatnim dołku, tak określił panujące w ten piątek okoliczności: „Warunki były masakryczne, wiało do 70 km/h na zmianę z mocnym deszczem”

 

 

W tym małym huraganie Polak poradził sobie świetnie, wykręcając czwarty rezultat dnia – 69, grając bardzo solidne 34 na pierwszej dziewiątce i począwszy od ósemki wspaniałą serię birdie, eagle, birdie, przesuwającą go w tym momencie nawet na czternastą pozycję.

Ostatecznie po pierwszym dniu 73 i drugim 69, Adrian plasuje się na pozycji T21, razem z siedmioma kolegami, wśród których są m.in.: znany z morderczej 5 – dołkowej wygranej dogrywki Commercial Bank Qatar Masters – Jorge Campillo, pamiętny triumfator na trzecim dołku play-off Oman Open – Sami Välimäki, czy Kurt Kitayama i Adrien Saddier.

Eagle Meronka był dosyć często pokazywany na wszystkich mediach społecznościowych, również dlatego, że na tym samym dołku, swojego „orła” zanotował też jego kolega z flightu – Szwed Sebastian Soderberg.

 

 

W turnieju wspominana jest Kate Wright, zmarła kilka dni temu w wieku 36 lat pracowniczka European Tour. To na cześć tej bardzo lubianej koleżanki, zawodnicy grają z czarną kokardką.

 

 

Po rundach 66-70 wciąż prowadzi Szkot Connor Syme (-6). Uderzenie dalej jest sześciu graczy, w tym szwedzki kolega Adriana z dwóch pierwszych rund – Sebastian Soderberg oraz współlider po pierwszej rundzie, Szkot – Liam Johnson i Chińczyk Haotong Li.

 

 

W rundzie trzeciej, Adrian zagra z Edoardo „Dodo” Molinarim – starszym bratem zwycięzcy The Open – Francesco, który w braterskiej parze walczył na Twenty Ten Course w 2010 roku, w zwycięskiej europejskiej drużynie Ryder Cup. Tą startującą o 10.30 grupę uzupełnia jeszcze Południowoafrykańczyk – Brandon Stone.

 

RUNDA TRZECIA 

 

W Walii jak to w Walii, raz słońce raz deszcz, raz wichura. Po trzecim dniu rywalizacji do prowadzącego Szkota Connora Syme, dołączył Szwed Sebastian Soderberg. Adrian Meronk nie miał najlepszego dnia.

 

 

Sobotnia aura nad Twenty Ten Course zmieniała się dość spektakularnie oferując uczestnikom turnieju całą swoją różnorodność. Było i wspaniałe słońce, huraganowy wiatr oraz ulewny deszcz. W tych warunkach Szwed Sebastian Soderberg, z którym Adrian Meronk występował przez dwa pierwsze dni, ustrzegł się bogeyów, notując w trzeciej rundzie Wales Open rezultat 68, który pozwolił mu dołączyć do prowadzącego Szkota Connora Syme (-7).

 

 

Connor Syme nie miał już tak nieskazitelnej karty, notując w sobotę trzy birdie i dwa bogeye. Runda 70 pozwoliła mu jednak przystąpić do finału z pozycji współlidera. Warto zaznaczyć, że Syme był liderem lub współliderem Wales Open po każdej rundzie, a w rozgrywanym tydzień temu Celtic Classic również prowadził po 54 dołkach.

Na trzecim miejscu znajduje się Fin Sami Välimäki (-4), a czwartym miejscem dzielą się Włoch Edoardo Molinari i Belg Thomas Pieters (-3).

 

 

Adrian Meronk ukończył rundę z wynikiem 76, notując po drodze trzy birdie, pięć bogeyów i triple bogey.

Po Walii robi sobie tygodniowe, bardzo zasłużone wakacje i już we wrześniu pojawi się na słynnej Valderramie.

 

#Kibicujemy #GoMeronk!

 

Depeszował: Adrian Meronk

Zdjęcie dzięki uprzejmości: Joanny Meronk

Napisała: Kasia Nieciak

 

ISPS HANDA Wales Open i THE NORTHERN TRUST w Golf Channel Polska 

Sobota 

Wales Open  R3       13.00-17.00 – LIVE

The NORTHERN TRUST  R3         21.00-00.00 – LIVE

Niedziela

Wales Open  R4       13.00-17.00 – LIVE

The NORTHERN TRUST  R4       21.00-01.00 – LIVE

Komentuje: Jacek Person

Zapraszamy.

Northern Trust-i-Wales-Open

 

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni